Będziemy jeść robactwo. Unia uznaje je za „zrównoważone źródło pożywienia o niskiej emisji dwutlenku węgla”.

Unijny Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zatwierdził do spożywania larwy mącznika. To pierwszy owad do jedzenia dla Europejczyków. Zdjęcie: freenatureimages.eu
Larwy chrząszcza mącznika młynarka. Zdjęcie: freenatureimages.eu

Rada UE podjęła we wtorek decyzję o wpisaniu larwy chrząszcza mącznika młynarka (Tenebrio molitor) do katalogu produktów „nowej żywności”. Suszone żółte robaki mogą być wkrótce dostępne w sklepach w całości, bądź w postaci sproszkowanej, jako składnik makaronu, ciastek czy ekologicznych kotletów.

Unia kolejnymi decyzjami chce odmienić przyzwyczajenia i tradycje żywieniowe Europejczyków. Wszystko z powodu ideologicznych obsesji i paranoi na tle globalnego ocieplenia. Mięso ma stać się luksusem dla nielicznych.

By dostarczyć ludziom białka Unia chce mięso zwierząt zastąpić robakami. Totalitarna organizacja wprowadzić chce jedna dietę dla wszystkich Europejczyków

Wtorkowa decyzja Rady to konsekwencja oceny przeprowadzonej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Uznał on w styczniu br., że larwy są bogatym źródłem białka, tłuszczu i błonnika, czyli mogą służyć za „zrównoważone źródło pożywienia o niskiej emisji dwutlenku węgla”.

Ekologiczny „delikates” nie jest jednak wskazany dla wszystkich. U osób uczulonych na krewetki i roztocza może on wywołać reakcję alergiczną.

Mącznik młynarek to chrząszcz z rodziny czarnuchowatych. Jego larwy osiągają rozmiar do 30 mm. Robak z unijnego menu sam występuje zazwyczaj w produktach żywnościowych – np. w niehigienicznie utrzymywanych magazynach zboża i mąki. Może więc najprościej będzie jeść zarobaczywione zboże i mąkę.

Termin „nowa żywność” (novel food) w unijnej nowomowie oznacza produkty, które nie były stosowane na szeroką skalę w UE w celach konsumpcyjnych przez ludzi przed dniem 15 maja 1997 r. Może to być np. żywność nowoopracowana lub „innowacyjna” bądź też wyprodukowana z zastosowaniem nowych technologii i procesów produkcji.

Do nowej żywności zalicza się również tradycyjną żywność pochodzącą z państw trzecich, tj. spożywaną poza obszarem Unii Europejskiej, która nie została wprowadzona do obrotu na rynek unijny na masową skalę.

Katalog „nowej żywności” prowadzi Komisja Europejska. Larwa mącznika młynarka jest pierwszym owadem w tym zestawieniu.

16 KOMENTARZE

  • po kilku szczypawach to uj wie czym będziesz o ile jeszcze będziesz :-))))

 1. Z rodziny czarnuchowatych? W komiksie „Maus: A Survivor’s Tale” Art Spiegelman pisze o tym jak jego ojciec Władek Szpigelman, Żyd, który ocalał z Holocaustu mówi o spotkanym w Nowym Jorku człowieku ciemnej karnacji „schwarzer”. To o to chodziło, o jakieś takie karaluchowate stwory?

 2. Micha Ryżu z robakami i kierat polińskich niewolników długu pod neokomunistycznym butem. Paradnie się zapowiada.

 3. Kiedyś karmiłem nimi pisklęta sikorki bogatki, których rodziców zjadły koty. Sikorkom smakowały, ale mimo to im nie podjadałem :-))

 4. Wysoka Komisja wpisze niebawem na listę novel foods odchody Wysokich Urzędników UE.
  Będą oni karmieni kawiorem i smalcem, ta nowa metoda uzyskiwania wysokiej jakosci energetycznej paszy dla proletów zyskała już poparcie Wysokiej Komisji.

 5. I juz wiadomo po co są ptasie grypy, afrykańskie pomory świń i inne dziwne choroby inwentarza żywego. Parafrazując Klausa Schwaba – Będziecie jeść robale i będziecie szczęśliwi.

 6. siedzcie dalej w domach i ogladajcie netflix- zdehumanizowali juz was niemalo a wy i wasze dzieci beda traktowani gorzej niz swinie w oborze – siedzie wiec dalej w swoich norach

 7. Wszystko fajnie i git. Może nawet masz rację. Powiedz tylko – z jakiej nory ty piszesz? A nie, przepraszam za bezczelność… jeszcze raz – z jakiego frontu ocalenia ty piszesz, dzielny wojowniku, hmmm?

 8. tak jak zapowiada klaus schwabe z światowego forum ekonomicznego
  od miesięcy są z nim memy
  portal śpi a teorie spiskowe się spełniają

 9. Nie chodzi o emisje dwutlenku węgla, ale o 100% kontrolę produkcji, dystrybucji żywności oraz depopulację. Żywność ma być produkowana w labolatoriach przez koncerny i dystrybułowana do uległych, też przez koncerny. To się nazywa faszyzm – integracja państwa z koncernami.

 10. Trzeba wyjsc z tego gnoju , czyli NATO i UE, zaczac przepraszac Putina . Oskarzanie mnie o bycie ruskim agentem nie zrobi na mnie najumniejszego wrazenia

 11. Już banany prostowali i inne durne rzeczy tam wymyślali a i tak nic z tego nie wyszło i nie wyjdzie tylko siano się będzie zgadzać za te wymysły upośledzonych komunistów

Comments are closed.