Dolnośląskie. Mężczyzna podczas Mszy wycelował w księdza atrapą broni

Duszniki-Zdrój - panorama Źródło: Wikimedia
Duszniki-Zdrój - panorama Źródło: Wikimedia

Do zdarzenia doszło w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju (woj. dolnośląskie, Ziemia Kłodzka). Nietrzeźwy mężczyzna wyciągnął podczas Mszy atrapę broni palnej i wycelował w księdza.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wszedł do dusznickiego kościoła podczas porannej mszy św. Podszedł do ambony i wycelował w księdza atrapą broni. Na miejsce wezwano policję.

– Mężczyzna został zatrzymany tuż po zdarzeniu, gdy próbował uciec z kościoła – powiedziała Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

38-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. – Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone we wtorek, po tym jak mężczyzna wytrzeźwieje – powiedziała policjantka.

Możliwe, że wydarzenie to jest pokłosiem nieustannej nagonki na Kościół Katolicki, którą prowadzą ostatnimi czasy polskie media. Mało która instytucja obecnie jest tak demonizowana, jak Kościół właśnie.

Brutalne ataki na księży, niepokojenie wiernych – piszemy o takich sytuacjach coraz częściej.

Źródło: PAP, NCzas

2 KOMENTARZE

  1. to był przedstawiciel tchórzliwego Narodu półgłówków na wymarciu /bez wojny i zarazy/ reprodukujący się po alkoholu …… jak osoba religijna i posiadająca minimum rozumu może palić papierosy/narkotyki czy spożywać truciznę/alkohol nawet w niewielkich ilościach

    • Może tak jak Pan Jezus w Kanie Galilejskiej? Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba mieć umiar. Delikwent go nie zachował w oglądaniu TV…

Comments are closed.