Duńska komedia obrażająca Polaków dostępna na Netfliksie. Parówki z kota, trabanty i kradzieże

Czarna Madonna (2007) Den Sorte Madonna - scena z filmu
Czarna Madonna (2007) Den Sorte Madonna - scena z filmu
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Premierą na Netfliksie ma „Czarna Madonna” – duńska komedia z 2007 roku, w której Polska przedstawiona jest jako państwo Trzeciego Świata.

Kurt – zawodowy złodziej – chce przejść na emeryturę. Aby móc godziwie na niej żyć – przyjmuje zlecenie od rosyjskiego kolekcjonera sztuki. Ma wykraść cenny polski obraz – „Czarną Madonnę”.

Część akcji filmu rozgrywa się w Polsce, a konkretnie w Świnoujściu na Pomorzu Zachodnim. Jak według Duńczyków wygląda Polska? Starsze kobiety i typy spod ciemnej gwiazdy handlują na ulicach kradzionym towarem, najpopularniejszą marką samochodu jest trabant, a na stacji paliwowej (która wygląda, jak jakieś serbskie podwórko krótko po wojnie) można dostać hot-doga z parówką z kota.

Stacje paliwowe w filmie w ogóle są przedstawione bardzo ciekawie. Jedna z nich (na której jest logo Żabki) pełni również funkcję stacji benzynowej, poczty, sklepu z alkoholem i przystanku autobusowego.

Dodatkowo, właściciel tejże stacji nie ma samochodu, tylko mały samolot (jak w krajach Trzeciego Świata w serii filmów o Indianie Jonesie). Kierowani potrzebą chwili – bohaterowie lecą wraz z nim, co okazuje się nie być dobrym pomysłem, bo pilot w czasie lotu zażywa narkotyki i w końcu przedawkuje.

W filmie pojawiają się też żarty z języka polskiego i polskich nazw miejscowości. O jednym z miast dowiadujemy się tylko tyle, że jego nazwa składa się z „25 liter z czego 24 to spółgłoski”.

Filmowcy nabijają się również z tego, że Polacy, mimo iż są w UE, to w większości nie mówią po angielsku.

To wszystko oczywiście komedia – tak jak filmy o Boracie. Wielu widzów może poczuć się jednak urażonych, gdy produkcja traktuje o ich ojczyźnie.

Źródło: NCzas

 

 

19 KOMENTARZE

 1. Jeśli jest to nie jest oparte na faktach to sobie mogą robić co chcą a że komedia to tym bardziej. Ja tam nie wiem o co się obrażać, sami oglądamy czasem filmy gdzie parodiują daną część miasta jak np. w Eurotrip gdy wylądowali na Słowacji :D też można by się przywalać że źle przedstawili dane miasto. Ja tam bym chciał komedię gdzie Izrael przedstawiają jako państwo muzułmańskie XD.

  • Wikszosc przedsiebiorst przydziela teraz premie, dla tych co sa szefami,
   okolo$8 milj -$10 miljonow na jedna osobe. Masz jakies porownanie polski z innymi,
   wiekszosc polakow zyje jak w Korea Polnocna.

 2. Jedna sprawa jest rasistowski , ksenofobiczny serial wyprodukowany przez protestanckich i postepowych Dunczykow , a druga emisja tego ksenofobicznego serialu opartego na rasistowskich i religijnych uprzedzeniach w Netlflixie . Netflix jest korporacja zalozona przez protestanckiego Anglosasa , wywodzacego sie z amerykanskiego establiszmentu rzadowego i Zyda pochodzacego z Noweg Jorku, wywodzacego sie kregow CIA

 3. TO SIE ZGADZA Z 100% POLSKA JEST TRZECIM SWIATEM
  kielbasa nie z kota alle z nutri, wiekszosc starszych osob, na wsi nie ma zebow
  jak w Bangladesh.
  TV-polaska zabrania zdjec z innych krajow UE, ludzie nie maja pojecia.

  • Ty jesteś folksdojczu z czwartego świata gdzie emeryci są wywalani z własnych domów żeby zrobić miejsce dla dzikusów z Afryki.

   • dokladnie tak samo pisza w internecie te ruskie paly, ty nigdy nie
    zobaczysz europy, nigdy sie nie dowiesz ze psy zyja lepiepiej od ciebie!

 4. Tak niedługo będzie wyglądał zachód, jak nasprowadzają jeszcze więcej imigrantów i pójdą im na ustępstwa.

  • zapomniaes ze KRAJE NENDZY nie bjora emigrantow, komunizm to najlepsze czasy.
   Teraz niema przemyslu, niema exportu/importu.
   Panstwo wydaje na szkolnictwo by miec wyksztalcone kaleki, nikt nie uczy w
   tym kraju przedsiebiorczosci, pogoni za najlepszym produktem.
   Dlatego pozostaje trzeci swiat, polska bedzie brac lekcje od tych czarnych,
   tam wiekszosc ma lepiej.

 5. Niektóre nawet Osraca dostają (sorry za przestawkę, izwinitie!). BAAA, PRZECIEŻ MY ZA NIE PŁACIMYYY, ZAMAWIAMY TAKIE FILMY! A tu Duńczycy robią film ‚o nas’ całkiem za darmo, prawda!? HOSANNA po prostu!

  Spasiba, druzja!

 6. Pomijając, że to jeden z najbardziej obrzydliwych w obyciu narodów, to warto wiedzieć, że reżimowa tv do wyrzygania ośmiesza jakość świata przestępczego oraz policji królestwa Danii, emitując serial „Gang Olsena”. Na satyrę o naszym bantustanie należy spojrzeć z przymrużeniem oka, zresztą jak na każdą satyrę. Uważacie, że jadąc na kredytach jesteśmy krajem I Świata?

 7. niech się cieszą że nie było III wojny światowej. Zgodnie z podziałem zadań w układzie warszawskim, nasi chłopcy mieli zająć całą Danię coś chyba w trzy dni. Znając ówczesny potencjał militarny demoludów, nie byłoby to żadnym problemem.

Comments are closed.