Gorąca debata w Sejmie. Bosak: PiS zdradził polskich patriotów. Niepodległość nie jest na sprzedaż [VIDEO]

Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)
Krzysztof Bosak. (Zdj. screen/FB)

Debata w Sejmie na temat tzw. Funduszu Odbudowy byłą bardzo burzliwa. Większość wystąpień to był prymitywny populizm. Kilka merytorycznych uwag dodali jedynie posłowie Konfederacji. Krzysztof Boska wyliczył ile nowych podatków dołoży nam Bruksela.

– Szanowni państwo, być może ktoś zastanawia się dlaczego premier Morawiecki mówił tak bardzo bez przekonania, dlaczego minister Kowalczyk mówił tak bardzo bezbarwnie a dlaczego Adrian Zandber tak świetnie czuł się na mównicy, mówiąc z przekonaniem – zapytał poseł Boska z sejmowej mównicy.

– Z bardzo prostego powodu. Dziś lewica realizuje swój program i może być z tego dumna. (Zandberg) mówi o tym otwarcie, mówi: wzmacniamy Unię Europejską, posuwamy integrację unijną. Zaś to co robi PiS, to próba ukrycia przed opinią publiczną tego, co rzeczywiście robicie – powiedział Bosak zwracając się do posłów PiS.

– Mówicie bez przekonania – kontynuował Boska do PiSowców – bo macie doskonałą świadomość tego co robicie. Pan premier Mateusz Morawiecki, były doradca premiera Donalda Tuska, wie najlepiej co robi.

– Dlaczego dzisiaj w Sejmie musimy w ogóle program lewicy głosować? Z prostego powodu. Zwykłych transz rozdania środków unijnych nigdy tu nie głosujemy. Dziś głosujemy dlatego, że przesuwamy nowe kompetencje do Brukseli.

– Sejm chce oddać kompetencje do zadłużania Unii Europejskiej. 10 lat temu zawetowali to Brytyjczycy – nie przeszło. Teraz przejdzie.

– Wejdzie mechanizm warunkowości. Bruksela będzie wyliczać na co da temu i przyszłym rządom pieniądze.

– Będziemy wydawać 7 lat, oddawać 37 lat czyli jeszcze 35 lat po tym, jak ten człowiek (wskazał na Morawieckiego) przestanie być premierem.

– Wejdą nowe podatki unijne, o których nikt nie wspomniał: od plastiku, od śladu węglowego, cyfrowy, od transakcji finansowych.

– PiS zdradził polskich patriotów, wzmacnia UE a nie Polskę. Tylko Konfederacja odrzuca ten finansowy populizm. Niepodległość nie jest na sprzedaż – zakończył poseł Krzysztof Bosak.

19 KOMENTARZE

 1. Trzeźwo myślący p.Bosak !!! Takich potrzeba nam polityków , MŁODYCH a nie starych chciwych tetryków nie Polaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ryszardzie! Ty odbierasz ten spektakl na poważnie? Kolaboracja Bosaków&Dziamborów ma pozwolenie hałasować pod jednym warunkiem – że nie zmieni to rezultatu głosowania. Pamiętaj, że cała ta jedenastka wodzusiów pajacujących w sejmie, uciułała razem raptem 200000 głosów z małym haczykiem. Uprawnionych do głosowania było 31000000 obywateli…

   • Tak malo inteligentnych bylo w wyborach? Fakt, ze za PO mloda inteligencja wyjechala do UK, ktora dzisiaj nie jestw UE. Brawo UK, brawo mlodzi polacyw UK, budujcie tam uczciwy swiat jezeli tu nie mozna, zawsze najlepsi emigrowali, dlatego powstaly USA.

   • Rusti, dawno Ci mówiłem, że Twoje miejsce jest w budzie. Pies potrafi policzyć do 5, być może jesteś ciut zdolniejszy. Niemniej nie bierz Ty się za sprawy, które Cię przerastają – pomyliło się biedactwo w zerach…
    Jest też druga wersja, bardziej prawdopodobna – Twoje miejsce jest w lochu, bo nie pomyliłeś się, a oszukujesz ludzi.
    Ja bym na Twoim miejscu wybrał budę – cieplej i micha co dzień jest.

 2. Brawo panie Bosak , ale czy zakuty pisowiec chociaż coś rozumie z tego. Kazali to głosuje i już załatwia swoje sprawy.O 7ydach to wiemy jacy są każdego chcą wyrolować tak jak to robi Morawiecki, ale wśród posłów jest trochę Polaków zaślepionych kapucha ,bez zasad, bo myślą , ze będą żyli po 100 lat i spali dalej w ławach poselskich.Tera dadzą znowu po 700+ Kościński już powiedział, ze na to jest kasa i dalej wygrywają, niema mocnych, Polacy to dziwny naród.

 3. Posłowie Konfederacji, dziękuję Wam za wyraz patriotyzmu. Oby więcej wyborców przekonało się do Konfederacji.

 4. No to co w końcu robimy, czy nic nie robimy ? Siedzimy tak, miast wyrżnąć sprzedajną, wrogą Polsce watahę. Już nie ma w Polakach patriotycznej mocy, a zaszczepieńcy już do niczego się nie ruszą. Oni już sprzedali duszę Diabłu. Taniec chocholi – to już tylko pozostało.

Comments are closed.