Grzegorz Braun o „unijnym funduszu zadłużenia”: To jest PIRAMIDA FINANSOWA [VIDEO]

Konferencja Konfederacja Korony Polskiej z udziałem prof. Mirosława Piotrowskiego Źródło: Facebook
Konferencja Konfederacja Korony Polskiej z udziałem prof. Mirosława Piotrowskiego Źródło: Facebook

Grzegorz Braun skrytykował tzw, „Fundusz Odbudowy” podczas konferencji w Sejmie. Politykowi towarzyszył ekspert – prof. Mirosław Piotrowski.

Podczas konferencji, rzeczniczka Konfederacji Korony Polskiej – Marta Czech – przypomniała, że aż 6 państw z UE nie zgodziło się na przyjęcie tzw. „Funduszu Odbudowy”. Zwróciła też uwagę na to, że wśród tych państw znalazły się Niemcy.

Głównym zagrożeniem dla konstytucyjności w wielu krajach zrzeszonych w UE […] jest zaciąganie uwspólnionego, unijnego długu – mówiła rzeczniczka.

Udział w konferencji wziął również prof. Mirosław Piotrowski. Ekspert także ma zastrzeżenia co do FO.

Trzeba od razu tutaj powiedzieć, że to nie jest żaden „Fundusz Odbudowy”, tylko to jest piramida finansowa. Podobna do tej, jaką przeżyli frankowicze – stwierdził ekspert.

– Będziemy spłacać to niebawem […] i może się okazać, że będą takie same problemy jak z frankowiczami – dodał.

Według eksperta, zamiast brać pieniądze z FO, premier Mateusz Morawiecki powinien renegocjować budżet UE i żądać rabatu ws. składki, którą Polska płaci Unii. Piotrowski przypomniał, że taki rabat dostał np. Niemcy.

Grzegorz Braun – poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa – przypomniał z kolei, że Konfederacja jako jedyna krytykuje FO od samego początku.

Według lidera tradycjonalistycznego skrzydła prawicowej opozycji, premier Mateusz Morawiecki „co innego negocjował w Brukseli, a co innego opowiadał Wysokiej Izbie”.

Wyrażaliśmy [wtedy] głęboki niepokój – mówił poseł Braun.

Polityk mówił również o tym, że przyjęcie Funduszu uderza w polską suwerenność podatkową.

Cała konferencja:

9 KOMENTARZE

    • A Kolaboranci Mikkego, czuli się w Brukseli jak ryby w wodzie. Wykombinowali nawet, jak zajumać forsę na fikcyjnych asystentów. Czyż nie Idole Bez Cienia Skazy?

      • Ale bzdury piszesz. Przypomnę, że gdyby JKM zależało na kasie z UE to do końca swojej kadencji by tam siedział, a nie zwalniał miejsce dla Sośnierza i startował do mniej opłacalnego sejmu. Łatwiej rzucić błotem niż oprzeć się na faktach.

  1. Tylko pieniądz zależny od wartości ziemi może zmienić w zero ten prestigitatorski wystukany z klawiszy banksterskich kompów. Ale do tego trzeba móc powoływać i odwoływać posłów i senatorów. I system referendum wiążącego. Albo jawny.

  2. Polacy zapier…li pod przymusem na RWPG a teraz Poliaki z własnej woli zapier…ją na UE, żeby szwabom żyło sie lepiej.

  3. Ja nie rozumiem, dlaczego pan Braun nie rozumie (bo reszta pokazała już, co potrafi), że jeśli ten cały Piotrowski jest człowiekiem o. (????) Rydzyka, to w Toruniu będą mieli informacje o Konfederacji z pierwszej ręki a jeśli w Toruniu, to, co oczywiste, także na Nowogrodzkiej. Kto wie, czy ten cały Piotrowski nie został tylko po to wypromowany (bo osiągnięć politycznych jako samodzielny polityk nie ma żadnych) i czy nie spełni roli Bielana wśród gowinowców.

Comments are closed.