Islandia. Ataki na Polaków – dzieci i dorosłych. Wszystko przez koronapanikę

Płacząca dziewczyna Źródło: Pixabay
Płacząca dziewczyna Źródło: Pixabay

Na Islandii doszło do ataków na Polaków – dzieci i dorosłych. Powodem, dla którego wyspiarze szykanowali naszych rodaków, miało być występowanie koronawirusa w niektórych grupach etnicznych.

Islandzki rząd w wydanym oświadczeniu potępił ataki na Polaków posądzanych o przyczynianie się do rozwoju pandemii Covid-19. W sprawie dyskryminacji polskich imigrantów interweniował ambasador RP.

Według komendanta głównego islandzkiej policji Vídira Reynissona zgłoszono przypadki rasistowskich ataków na dzieci i dorosłych.

– Polska społeczność zarówno wzbogaciła życie narodowe, jak i odegrała znaczącą rolę w tworzeniu dobrobytu w ostatnich latach, a debata na temat ich roli w przenoszeniu koronawirusa jest przykra i niesprawiedliwa – oświadczył w komunikacie szef islandzkiego MSZ Gudlaugur Por Pordarson.

Według komendanta głównego islandzkiej policji Vídira Reynissona zgłoszono przypadki rasistowskich ataków na dzieci i dorosłych w związku z wystąpieniem infekcji Covid-19 w pewnych grupach.

– Zdarzało się, że ludzie byli prześladowani na ulicy tylko dlatego, że pochodzą z danego kraju – powiedział Reynisson na spotkaniu informacyjnym pod koniec kwietnia.

W piątek z szefem islandzkiej dyplomacji spotkał się ambasador RP na Islandii Gerard Pokruszyński.

– Z panem ministrem uznaliśmy, że nie ma najmniejszych podstaw do tolerowania ataków nietolerancji okazywanych Polakom – przekazał PAP Pokruszyński.

Ambasador RP podkreślił, że w ostatnim czasie odnotowano jedynie dwa przypadki zakażenia Covid-19 wśród osób przybywających z Polski.

Na Islandii licząca ponad 20 tys. polska społeczność jest największą grupą narodowościową. Wyspę zamieszkuje 344 tys. osób.

6 KOMENTARZE

 1. Tak rząd zrobił dobrze wszystkim ! Jesteśmy najlepsi we wciskaniu kitu ale kasa jest najważniejsza ! Pod sąd cały rząd , takiego przekrętu i ludobójstwa jeszcze nie było na obywatelach !!! Żydzi precz qwa z Europy ! Będziecie spieprzać jak w Średniowieczu , mordercy !

 2. Od tysięcy lat mentalność i zachowania kołtunów i konformistów się nie zmienia. Takie samo kołtuństwo przy milczącej aprobacie konformistów żądało śmierci dla Jezusa, takie samo kołtuństwo przy milczącej aprobacie konformistów żądało stosów dla kobiet okrzykniętych czarownicami. Tego same kalibru ludzie wierzyli że Żydzi roznoszą choroby i za ich bierną aprobatą pod wpływem obrzydliwej propagandy mordowano dzieci, kobiety i mężczyzn. Hańba tym którzy znów sieją nienawiść!

  • Czasem wydaje sie ze przy narodzinach w polsce, pielengniarka wstrzykuje cos co
   powoduje paraliz celi mozgowych. Ty jestes takim okazem, bo niemozliwe
   by ktory kolwiek kraj mial tylu osobnikow, niezdolnych do zycia spolecznego.
   Twoj spsob rozumowania, przypomina zparalizowane zwierze, kliniczne niedopatrzenie.

 3. To najnowsza wersja mojego bon mot’u „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”.

 4. Kto szuka sie do Islandi, trzeba umierac z glodu by tam jechac. Polacy sami
  sieja nienawisc ze swoja ciemnota, na zachodzie uczy sie dzieci o kraju co
  pozostal w sredniowieczu. Co jest pewne, te ataki nie beda sie zmniejszly.

Comments are closed.