Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma. Lesbijki, geje, transwestyci itp. uciekają z Polski

Flaga LGBT. Foto: pixabay
Flaga LGBT. Foto: pixabay

Geje, lesbijki i transwestyci coraz częściej opuszczają Polskę. Wybierają m.in. Niemcy i Wielką Brytanię, gdzie mogą brać „śluby” i „normalnie żyć”.

Tygodnik „Polityka” opublikował wywiady z osobami LGBT, które zdecydowały się uciec z Polski. Geje, lesbijki i transwestyci z którymi rozmawiała gazeta przekonują, że w Polsce już nie da się żyć.

„Jesteś zamknięty w domu, trwa pandemia, a prezydent twojego kraju mówi ci, że nie jesteś człowiekiem. Jak miałam się czuć?” – żali się 31-letnia Marta Małachowska, która niedawno wyemigrowała ze swoją dziewczyną do Berlina.

Lesbijka jest „specjalistką ds. social mediów” (czyli zapewne umie wrzucać posty na Facebooka) i od wielu lat boryka się z depresją. Ucieczkę z Polski ze swoją „narzeczoną” rozważały od jakiegoś czasu.

Na podobny ruch zdecydował się pisarz Jacek Dehnel i jego kochaś. Trzy lata temu, w 15. rocznicę związku, zawarł w londyńskim ratuszu związek z Piotrem Tarczyńskim, a następnie przeprowadzili się i zamieszkali w Berlinie.

„Piszemy i tłumaczymy książki na polski rynek, gdy otworzą się granice, to będziemy jeździć do kraju na spotkania autorskie” – opowiada Dehnel.

Pisarz-gej wspomina, że na podobny ruch zdecydowali się jego przyjaciele: biochemik, który przeprowadził się z mężem do Londynu oraz architekt krajobrazu pracujący teraz w Niemczech.

Pisarz wprost dodaje, że walka toczy się nie o związki partnerskie ale „równość małżeńską”.

„Wyobraźmy sobie, że ktoś pozwala białym i czarnym łączyć się w pary, jednak – z powodów światopoglądowych – nie pozwala im na śluby, ale na „związki partnerskie”. To byłaby oczywista dyskryminacja” – mówi pisarz.

Być mężczyzną

Z kolei do Hamburga uciekła z suczką Bonnie Alexander Olbratovsky, ekspert ds. rekrutacji. W Polsce nie czuła się bezpiecznie z powodu swojej transpłciowości.

„A już o polskich lekarzach i urzędach mógłbym opowiadać godzinami. Raz lekarz polecił mi egzorcystę, kiedy indziej endokrynolog nie miała problemu, by zapytać mnie, w jaki sposób uprawiam seks i jak się czuję ze swoimi genitaliami. Żebym ja jeszcze przyszedł do niej po receptę na testosteron, ale ja tam byłem, bo mam problemy z tarczycą. Czułem się jak małpa w cyrku” – żali się transwestytka.

W Niemczech czuje się lepiej. Chwali się, że nawet lekarze robią adnotacje w dokumentach, aby zwracać się do niej jako mężczyzny.

„Lekarz zadzwonił nawet do laboratorium, by powiedzieć, że jego pracownicy mają zlekceważyć to, co widzą w systemie, a moje wyniki badań mają mieścić się w męskich pułapach” – chwali się Alexander.

Chwali też niemiecki rynek pracy. W ogłoszeniach o prace poszukuje się zawsze „mężczyzny, kobiety albo osoby innej tożsamości płciowej”, a pracownicy są równo traktowani, bez względu na ich płeć, orientację psychoseksualną, pochodzenie i wiarę.

Źródło: Polityka

17 KOMENTARZE

 1. „Lekarz zadzwonił nawet do laboratorium, by powiedzieć, że jego pracownicy mają zlekceważyć to, co widzą w systemie, a moje wyniki badań mają mieścić się w męskich pułapach” . To już są jaja! To znaczy jaj nie ma, ale Niemcy przeprowadzili jej operację jąder, bo im powiedziała, że takowe posiada. Ona zadowolona, bo ma zdrowe jądra, oni też, bo zrobili operację na niby, a kasę wzięli naprawdę.

  • bo po europejsku jest gdy na przedniej części tramwaju autobusu etc. widnieje napis nur fur lgbtnsdap

 2. Zapomnieli jeszcze dodać, że w Polsce nie mogą się swobodnie rozmnażać a pederastom w ciąży nie ustępuje się miejsca w tramwajach!

 3. Ej no, dlaczego na Madagaskar?! Przeciez tam zyja takie przemile stworzenia jak lemury – za jakie grzechy maja znosic lewackie problemy psychiczne, ktore w cywilizowanym kraju powinny byc bezwzglednie (i nawet darmowo) leczone w instytucjach zamknietych? Takie tabuny „politykow” utrzymujemy, Owsik grasuje bezkarnie, to i tych kilkudziesieciu glosno wrzeszczacych i suto oplacanych przebierancow mozemy zakwaterowac. Ale jak im tu zle, to tym lepiej nam :)

 4. Para ludzi to siewcy życia.
  Kim w takim razie są osoby skazujące się na bezpotomną śmierć?
  Nie powinniście o nich pisać, chyba że w kontekście problemu medyczno cmentarnego.

 5. I to są bardzo dobre wiadomości, proszę im jeszcze odebrać polskie obywatelstwo żeby nie mogli brać udziału wyborach.

 6. Jakiś pozytywny news. Malujecie wszystko na czarno, od czytania większości nadnercza doprowadzają człowieka do dna wytrzymałości, a tu proszę jaki pożywny, budujący ulgę elektrolit. Więcej glukozy i będzie dobrze!

 7. 2 homosiów nie może wziąć ślubu i 2 facetów hetero też nie może wziąć ślubu. Czyli jest równouprawnienie.

Comments are closed.