Stało się. Szczepionka uczyni wolnym. Niemiecki rząd zatwierdza „przywileje” dla zaszczepionych

Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Angela Merkel. Foto: PAP/DPA

Niemiecki rząd przyjął we wtorek projekt rozporządzenia, który przewiduje złagodzenie ograniczeń dla osób w pełni zaszczepionych na Covid-19. Regulacja musi jeszcze uzyskać akceptację parlamentu.

Jeśli Bundestag i Bundesrat zaaprobują rozporządzenie, to osoby zaszczepione będą mogły zacząć cieszyć się z przywrócenia praw podstawowych w sferze kontaktów społecznych i swobody przemieszczania się już w ten weekend.

Rządowy projekt skrytykowała we wtorek przewodnicząca Federalnego Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVOeGD) Ute Teichert.

„Nie powinno się wykonywać drugiego kroku przed pierwszym. Zanim zostaną wprowadzone ulgi dla zaszczepionych, musi zostać opracowany jednolity certyfikat świadczący o tym, że przyjęli szczepionkę” – podkreśliła Teichert w wywiadzie dla dzienników grupy medialnej Funke.

Żeby przepisy weszły w życie już w najbliższą sobotę, Niemcy posłużyli się fortelem – przepisy o „przywilejach” dla zaszczepionych zostały dołączone do rozporządzenia o ochronie komorników.

Około 8 proc. populacji Niemiec otrzymało dwie dawki szczepionki, a ponad 28 proc. – jedną.

Źródło: PAP

24 KOMENTARZE

 1. „Eksperci – Ułatwić Uzyskanie Obywatelstwa Niemiec” + „Groźby Pod Adresem Niemieckich Polityków”

  „Eksperci – Ułatwić Uzyskanie Obywatelstwa Niemiec” – (04-05-2021)

  „Groźby Pod Adresem Niemieckich Polityków – Zatrzymano Podejrzanego” – (04-05-2021)

  • Zatrzymany (03-05-2021) w Berlinie 53-letni bezrobotny mężczyzna narodowości niemieckiej jest podejrzany o rozsyłanie od sierpnia 2018 prawicowo-ekstremistycznych listów z pogróżkami…

   Sprawa jest drażliwa również dlatego, że…
   SPRAWCA LUB SPRAWCY NAJWYRAŹNIEJ MIELI DOSTĘP DO POUFNYCH INFORMACJI POLICJI…
   A ZATRZYMANY NIGDY NIE BYŁ PRACOWNIKIEM POLICJI…(?)

  • Co ósmy dorosły mieszkaniec RFN przez brak obywatelstwa nie może brać udziału w wyborach do Bundestagu i współdecydować o tym, kto będzie podejmował kluczowe decyzje, wpływające na ich życie

   Zdaniem niemieckiej Rady Ekspertów ds. Integracji i Migracji (SVR) nie jest to dobra sytuacja. Zaproponowała ona we wtorek (04-05-2021), by znacznie ułatwić uzyskiwanie obywatelstwa…

  • Czy „PLANDemiczne” restrykcje i wymogi „zaszczepiania” oraz zmiany prawne, wprowadzane bez jakichkolwiek debat z zarządzanym społeczeństwem mają na celu zminimalizować liczbę zakwalifikowanych do otrzymywania „Dochodu Podstawowego” bez wymogu pracy…

   Ale w zamian za bezdyskusyjne i „dobrowolne” podporządkowanie się tych, którzy przeżyją…(?)

 2. Niemiecki rząd jak polsko języczny rzad to marionetki na które są nagrania korupcyjne, pedofilskie … :)

 3. To nie są żadne przywieje dla zaszczepionych tylko dyskryminacja nizaszczepionych i wprowadzanie segregacji.

 4. Kur…. ludzie weźcie się w garść i wychodźcie z nami na marsze!!!! później zostanie tylko lament a tak to groźi co najwyżej mandat tu się ważą losy Polaków !!!

  • Jeśli bierzesz udział w jakichś zgrupowaniach, marszach np z Sochą, czy innymi, to daj jakiś kontakt do siebie, to polecę coś ważnego dla was, jak walczyć z tym czymś, co teraz panuje.

  • Podaj jakiś kontakt do siebie, o ile bierzesz udział w marszach, np z Sochą czy innymi, to pomogę wam, jak z tym czymś walczyć.

  • Ludzie nie mogą isć na marsz , bo muszą stac w kolejce po wyszczep.Dla tego narodu już nie ma ratunku.

 5. Jeszcze tego brakowalo by ze ma dziekowac za szpryce,nie ma zadego kowida i zyje tak jak przed sciemą a psiarnia szczeka zebami na moj widok więc morawiec zaczynaj się bać razem z mengele-niedzielskim bo przyjde i po was śmieci.

 6. Przywileje będą , a szpryca działa tylko pół roku i co? dalej zakażają no ale maja papier.Ile ci przywódcy państw dostali od WHO kasy za wprowadzanie takiej restrykcji. Teraz nowa szpryca dla dzieci za miliardy. MFW to finansuje i finansuje zadłużenia krajów i wszystko wiadomo. Dlatego nasz Morawiecki chce pożyczek.Wszystko to interes, tylko czy Morawiecki myśli, że będzie żył 150 lat?no może dla dzieci, które uczęszczają do szkoły żydowskiej. Jakas willa na Wzgórzach?

 7. W rocznicę 3 Maja wprowadziła w UE 'demo'krację. Całkiem jak reset z Rosją wprowadzony 17 Września, prawda!?

  Ba, całkiem jak akces do UE dokonany 1 Maja czy podpisanie Lizbony 13 Grudnia. I takie tam… np. ponowne sprowadzenie Krzyżaków do Odrodzonej Polski przez… Mazowieckiego. A całusem przypieczętował gdzie? W KRZYŻOWEJ!

  A któż to dokonał tego Odrodzenia Polski? A znów LECH! I też taki co się wałęsał!
  A ambasadorem PL w Sofii został..Papierz!

 8. Najlepsza szczepionka dla wnuczki Hitlera – wziąć irygator i wlać jej do p…dy litra kwasu siarkowego. Przecież ona to akumulator całej UE, nie może zawieść.

Comments are closed.