Tajemnicze dziury na Księżycu mogą prowadzić do podziemnych tuneli. To o nich mówił oficer CIA?

Księżyc. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Księżyc. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Astronomowie odkryli tajemnicze wielkie dziury na Księżycu. Czy prowadzą do sieci podziemnych tuneli?

Analizujący zdjęcia Księżyca astronomowie zauważyli wielkie dziury. Mające nawet 25 m średnicy otwory odkryli naukowcy z SETI Institute i Mars Institute.

Otwory te mogą prowadzić w głąb Księżyca. Zdaniem naukowców dziury powstały prawdopodobnie poprzez wyciekającą przez nie lawę.

Nie wiadomo jak głębokie są i jak bardzo się rozciągają księżycowe jaskinie. Jednak NASA już tworzy plany zagospodarowania kraterów.

Mogą one bowiem zostać wykorzystane w misjach kolonizacji Księżyca. Księżycowe korytarze mogą bowiem się przydać jako prowizoryczne schrony.

Można w nich ukryć astronautów i sprzęt, przed niebezpiecznym promieniowaniem kosmicznym. Podziemne tunele czy jaskinie budzą jednak sporo kontrowersji.

Przypomnijmy, że już dwa lata temu były pilot CIA John Lear opublikował szokujące oświadczenie. Lear stwierdził, że na Księżycu… żyje ćwierć miliarda ludzi.

Mało tego, według byłego pilota CIA na Księżycu znajdują się tajne laboratoria i miasta nadzorowane przez rząd USA.

Lear twierdził, że Księżyc od lat był potajemnie kolonizowany przez mieszkańców naszej planety oraz obcych cywilizacji. Obok ludzi mieli tam rzekomo żyć przedstawiciele pozaziemskich humanoidów.
Natomiast miasta i laboratoria znajdują się głównie pod powierzchnią księżyca.

„Wszystko, co do tej pory słyszałeś o Księżycu jest kłamstwem, fikcją i wypromowaną manipulacją. Niestety nie mogę tego udowodnić, bo inaczej już byłbym martwy. Ale zaufajcie mi, że to, co mówię ma sens i odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po tym jak rząd USA wpompował miliardy lub nawet biliony w niedokończone badania Tesli, droga do kolonizacji Księżyca stała się otwarta i nadzwyczaj prosta. Księżyc jest domem dla ludzi i obcych cywilizacji, pośród których znajduje się tak zwana rasa Szarych” – przekonywał Lear.

John Lear był jednym z najbardziej znanych pilotów CIA i kapitanem US Air Force.

Źródło: NCzas / WP

17 KOMENTARZE

 1. Nie byliśmy tam, nie będziemy, to może jest hologram jak to sprawdzić? tylko po co. Zobaczcie co mamy tutaj u nas na ziemi jakie zagadki i historie.=======https://www.youtube.com/watch?v=vr2_pwSxGcg

  • Wypisujesz głupoty, no ale jakaś tam wolność słowa jeszcze istnieje.
   Kontrowersje co do londowania ludzi na Księżycu dotyczą wyłacznie pierwszego przypadku, czyli Apollo 11.
   Jakbyś miał chęć to byś sam poszukał informacji, a tak tylko wchłaniasz jakieś pierdoły.

  • Oooo jeden z drugim szczekają jakby co najmniej tam byli widzieli na własne oczy a to tylko takie historie i obrazki z tym księżycem jak te z covidem. Chyba , że byliście panowie na księżycu to opowiadajcie….zobaczcie ilu ludzi poszukało informacji i stoją teraz w kolejkach do szczypań bo uwierzyli…bo można wmówić wszystko…

    • Nikogo nie zastanawia fakt , że teraz jak na rynku są lunety lub teleskopy takie które bez problemu ogarnęłyby lądowanie na księżycu to jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy lądują niby na drugiej stronie lub „lecą na marsa” Według mnie tak się strzyże baranów na siano żeby mieć na projekty typu nowy porządek a to kosztuje.

     • To nieprawda. Sam mam całkiem spory teleskop (8 cali) i generalnie orientuje się w temacie – sprzętem amatorskim nie masz szans dojrzeć na własne oczy śladów misji, bo po prostu jest za mała rozdzielczość.

     • Ale któraś misja zostawiła lustro, które każdy chętny może wykorzystać do wysłania sygnału i odebrania – proste to nie jest, bo trzeba dokładnie wcelować, mieć w miarę mocny laser i czuły detektor. Ale jest to wykonalne na poziomie amatorskim.

     • „To nieprawda. Sam mam całkiem spory teleskop (8 cali)” Ja mam 2 Chinki za fortepianem w przedpokoju co nie znaczy ,że ktoś niema ośmiu albo osiemnastu. Zrób filmik lub pokaż chociaż zdjęcie zrobione przez ciebie tego lustra… a może ty teraz oglądasz live ten helikopter na marsie a ja ci przeszkadzam. Samochód tesli w kosmosie też pewnie lata.

     • Niczego nie muszę ci udowadniać. Chcesz to słuchaj, nie chcesz to nie, mam to w doopie.
      Podejrzewam że jesteś tzw. „humanistom”, skoro wypisujesz takie głupoty.

 2. Gdy Polacy przejmą władzę w Polsce, wrócimy do naszych praw do Księżyca. Wszak imć Twardowski pierwszym skolonizował Księżyc.

 3. Skąd weźmie się kolejna POOOTWOOORNAAA PANDEEEMIAAA, jeśli nie z kosmosu! Niby po co NASA „potwierdza” istnienie statków kosmicznych!?

  Dziś już nikogo nie nabierzesz na krwiopijcze nietoperze z WuHaOn. Potrzeba czegoś na miarę Pottera i czarownic und Wiedźminów. Żeby gimbaza zes…ła się ze strachu, bo tylko to rozumie, i to jeśli przeczyta w smark fonie.

 4. Na miejscu Księżycan też bałbym się zarazy z Ziemi jaką są lokalne człekokształtne humanoidy

Comments are closed.