Zgony dzieci krótko po przyjęciu szczepionki. Przyczyny nie do końca jasne

Szczepienie dziecka.
Szczepienie dziecka - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)

Troje dzieci zmarło krótko po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi. Na razie nie jest jasne, czy szczepionka przyczyniła się do ich zgonów.

Koncerny farmaceutyczne prowadzą badania skuteczności szczepionki na dzieciach i młodzieży. Coraz więcej wskazuje, że już wkrótce preparaty zostaną dopuszczone do dla dzieci powyżej 12. roku życia. A później szczepione będą prawdopodobnie także i młodsi.

Pfizer ostatnio poinformował o pozytywnych wynikach badań wśród dzieci. Europejska Agencja Leków analizuje badania i niedługo ma wydać decyzję w tej sprawie.

Analizując bazę danych EMA można znaleźć przypadki śmierci dzieci w ciągu doby po przyjęciu szczepionki. Raporty publikowane przez EMA są lakoniczne, brakuje wielu informacji, jak chociażby dokładny wiek.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że do śmierci dziecka mogły przyczynić się inne okoliczności, niekoniecznie szczepionka. Nie można jednak wykluczyć, że szczepionka miała na to wpływ, szczególnie, że została zaaplikowana kilka-kilkanaście godzin przed zgonem.

Niepełne raporty publikowane przez EMA rodzą wątpliwości. Być może jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, co faktycznie miało decydujący wpływ na zgon. Pytanie, czy sytuacje będą szczegółowo wyjaśniane. Opinia publiczna, a przede wszystkim rodzice, zasługują na przejrzystą informację.

Podane poniżej przypadki dotyczą zgonów poza obszarem europejskim.

Raporty EMA

Przypadek: EU-EC-10008490019
Wiek: 12-17 lat (kobieta)
Szczepionka: Moderna
Data zgonu: 30.04.2021

EU-EC-10008490019,Spontaneous,2021-04-30 00:00:00,Healthcare Professional,Non European Economic Area,Not available,12-17 Years,Not Specified,No,Female,"Cardiac arrest (n/a - Fatal - Results in Death, Caused/Prolonged Hospitalisation)",COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414) [COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414)] (S - COVID-19 immunisation - Not applicable - [n/a - 1{DF} - Unknown]),"[LEVOTHYROXINE, LEVOTHYROXINE SODIUM] (C - n/a - n/a - [n/a - n/a - Unknown])","<a target=""_blank"" href=""https://bi.ema.europa.eu/xmlpserver/PHV%20DAP/Reports/ICSR.xdo?_xpf=&_xt=form&SR_ID=10008490019&_xpt=1&_xf=pdf"">ICSR</a>"

Przypadek: UE-EC-10007559081
Wiek: 3-11 lat (mężczyzna)
Szczepionka: AstraZeneca
Data zgonu: 09.02.2021

EU-EC-10007559081,Spontaneous,2021-02-09 00:00:00,Healthcare Professional,Non European Economic Area,Not available,3-11 Years,Not Specified,No,Male,Seizure (n/a - Fatal - Results in Death),COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19) (S - n/a - Unknown - [n/a - n/a - Intramuscular]),Not reported,"<a target=""_blank"" href=""https://bi.ema.europa.eu/xmlpserver/PHV%20DAP/Reports/ICSR.xdo?_xpf=&_xt=form&SR_ID=10007559081&_xpt=1&_xf=pdf"">ICSR</a>"

Przypadek: UE-EC-10008410508
Wiek: od 2 miesięcy do 2 lat (kobieta)
Szczepionka: Pfizer
Data: 23.04.2021

EU-EC-10008410508,Spontaneous,2021-04-23 00:00:00,Non Healthcare Professional,Non European Economic Area,Not available,2 Months - 2 Years,Not Specified,No,Female,"Death (n/a - Fatal - Results in Death),<BR><BR>Product administered to patient of inappropriate age (n/a - Unknown - )",TOZINAMERAN [TOZINAMERAN] (S - COVID-19 immunisation - Not applicable - [1d - n/a - n/a]),Not reported,"<a target=""_blank"" href=""https://bi.ema.europa.eu/xmlpserver/PHV%20DAP/Reports/ICSR.xdo?_xpf=&_xt=form&SR_ID=10008410508&_xpt=1&_xf=pdf"">ICSR</a>"

 

21 KOMENTARZE

 1. A co testuja na ciezko chorych dzieciach???no raczej zdrowych..to co moze zabic zdrowe dziecko w kilkanascie godzin po szczepieniu…zawału dostaly…???? Samochod rozjechal??? Moze pastor Simon poda jakas nieznana chorobe ktora atakuje nagle zdrowe dzieci i zabija w kilkanascie godzin..

 2. Kto normalny oddaje swoje dziecko na eksperymenty jak jakiegoś królika doświadczalnego?! A może rekrutują je z domów dziecka, bo nie ma się kto o nie upomnieć?

  • Oddają. Jakkolwiek to brzmi, to rodzice, ci sami, którzy pod groźbą więzienia nie mogą do swojej córki mówić jak do kobiety, jeżeli ta zmieni np płeć. Teraz ci rodzice mogą za pieniądze to dziecko zabić na testach medycznych.

 3. I będą BEZKARNI !!!!! CO robią rodziny zmarłych po szczepionce ???!!!!!! Trzymają gęby na kłódkę ?!!!

 4. A rządowi zbrodniarze pozwolili testować na polskich dzieciach, Mengele do pięt im niedorósł. Spowodowali smierć ponad 100 tys. Polaków, część dobiją szczepionkami i jeszcze im mało więc poświęcą dzieci.

 5. Zbyt dużo niejasnych danych aby móc wyciągnąć wnioski. Spoza EU, to może być Afryka, połwysep Arabski itd., więc o czym tu mówić. Wszędzie Służba Zdrowia jest na innym poziome i z innymi okolicznościami musi się zmagać. Liczba krajów gdzie jest tragicznie pod tym względem jest dluga.

 6. Chodzi o kasę. Przecież jeśli będzie można zaszczepić również dzieci (kto wie, może nawet szczepienia obowiązkowe), to koncerny farmaceutyczne zarobią dodatkowe miliardy. I tak co roku. Bajka. A, że trochę umrze. A co to ich obchodzi?

  • Koktajle Mołotowa i spalić ten syf. Z tej Wiejskiej jeszcze nic dobrego dla Polski nie wynikło. Tylko zdrada i rozbiory.

 7. To, ze dzieci, ktore przyjely ten preparat umarly to wg pfizera sa pozytywnw wyniki badan? Juz wszystko rozumiem!!

 8. I do tego dojdziemy- „Zgony ludzi krotko po przyjęciu postrzału w serce z broni palnej. Przyczyny zgonów nie do końca jasne.” Za niedługo takie nagłówki będziemy czytać po protestach jakichkolwiek i gdziekolwiek.

 9. Ufo kur.. puściło wiązkę laserowa i dzieci zmarły po szczepieniu…kto to czyta i wierzy w te brednie

 10. Ojtam... na razie tylko czytamy jakie sukcesy mają gdzie indziej, a niedługo... będziemy mieć własne szczepionki i zabijać będziemy własne dzieci

  – „Dziś tworzymy nowe programy, nowe perspektywy i przekazujemy na to setki milionów właśnie po to, żeby jak najlepiej zadbać o zdrowie obywateli” – mówi premier Mateusz Morawiecki o Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie!

  Więc uniżone SZALOM!

  • Dodajmy gdzie to powiedział, a tu – tysol.pl/a64467-Wdrozenie-technologii-mRNA-w-Polsce-300-mln-zl-z-Agencji-Badan-Medycznych.

   Co prawda najlepszy sposób na covida ma Białoruś, ale co to za sposób jak za darmo. Tać to żaden interes! A zabijać trza będzie znów ręcznie.

 11. Szczypawki nie mają wpływu na zgony – przecież to normalne, że dziecko lub młoda dziewczyna, albo 30-kilku latek i ktoś w sile wieku umiera tak sobie, bez powodu. Z pewnością przyjęcie szczypawki poprzedniego dnia, kilka dni wcześniej lub miesiąc wcześniej żadnego wpływu na zgon nie miało, to musiały być ukryte choroby… Z drugiej strony, zgon na kowid wpisuje się nieomal na potęgę – wystarczy, że ktoś ciężko chory na cokolwiek lub po wypadku na motorze zakaszle, to już wpiszą kowid…

Comments are closed.