Złamali Konstytucję i zdradzili Polskę. Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zasobach własnych UE

To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Sejm łamiąc Konstytucję przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Dostaliśmy nowe długi do spłacania przez dekady. Za przekazaniem nowych kompetencji UE i zaciąganiem gigantycznego kredytu było 290 posłów.

Tylko Konfederacja w całości była przeciw. Z pisowskich ław wyłamali się głównie posłowie Solidarnej Polski, ale też np. posłanka Anna Maria Siarkowska.

PiS – 211 ZA, 20 PRZECIW
KO – 1 ZA, 127 WSTRZYMAŁO SIĘ
LEWICA – 46 ZA, 1 WSTRZYMAŁ SIĘ
KP (PSL) – 22 ZA, 1 WSTRZYMAŁ SIĘ
KONFEDERACJA – 11 PRZECIW
PL2050 – 5 ZA
Kukiz15 – 4 ZA, 1 PRZECIW, 1 WSTRZYMAŁ SIĘ

Głosowanie zostało przeprowadzone niezgodnie z prawem. Zgodnie z polską Konstytucją do ustaw takiej wagi wymagane jest 2/3 głosów.

Art. 90

1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.

2. Ustawa, wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Dobromir Sośnierz: To posiedzenie to Sejm rozbiorowy; za „zatrute” pieniądze zdradzacie Polskę [VIDEO]

30 KOMENTARZE

 1. W stanie wojennym Stefan Kisielewski opublikował felieton złożony z nazwisk kanalii, którzy sprzedali się komunistom.
  Czas dzisiaj na listę osłów i oślic głosujących „za” zrzeczeniem się kolejnej części suwerenności Polski za EuroPejskie srebrniki.
  W Wolnej Polsce będą odsiadywać wyroki za zdradę stanu.

 2. To czarny dzień dla Polski. Obawiam się, że w Senacie też szybko przepchną tę ustawę, a PAD ją podpisze. Następnie PiS dla zadowolenia UE zalegalizuje małżeństwa homoseksualne z prawem do adopcji przez nie dzieci, in vitro i eutanazję (choć już niejako tak jest), a także zliberalizuje aborcję.

  PS. Z PiS-u przeciw też była Anna Maria Siarkowska.

 3. Który Polak jest zdziwiony kolejną antypolską decyzją? Chyba tylko wyjątkowo naiwny… Najbardziej dziwi mnie to, że Polacy utrzymują jeszcze tych wrogów Polaków od co najmniej 30-tu lat! Wielu innych naszych wrogów też utrzymujemy i na dodatek w innych krajach… Dla Polaka w potrzebie na nic nie ma – nawet na lekarstwa ratujące życie lub zdrowie! Wtedy jest akcja „żebracza” od innych Polaków!… Żaden naród nie jest tak upodlony i wyzyskiwany w Europie za swoje pieniądze – tylko Polacy!…

 4. ja jestem stary (60+) , cieszę sie, że nie zobaczę upokorzenia moich dzieci, wnuków. Boże , miej ich w opiece…

  • Ja też jestem stary, ale gardzę seniorami którzy dają się szprycować! Pokolenie XXI wieku jest stracone. Winni są robotnicy co sprzedali swoje zakłady pracy za „30 srebrników”.
   Miliony robotników powinno utrzymać to o co walczyli. Ich będzie przeklinać „Stracone Pokolenie”. PS. JA TEŻ ICH PRZEKLINAM PO WSZWE CZASY!

 5. Trzeba wyp..ć do TAJLANDII ! Tam przynajmniej spokojnie się żyje daleko od gówna , które śmierdzi i nie chcę być niewolnikiem w Polin . Sprzedaliście Polskę ! Ile można walczyć o niepodległość a patriotyzm wsadźcie sobie w dupę !!! Mam dosyć europy i Polski !!!

  • Przecież nasi wrogowie tylko na to czekają żeby zagarnąć nasze ziemie (vide Palestyna)
   Chcesz zrobić przysługę odwiecznym wrogom Polaków? Chcesz żeby nasi wrogowie śmiali się z nas i dalej nas oczerniali etc. Przykro…

 6. Sojusz parszywych moherowych PiSd i niebinarnych Julek RAZEMowych.
  Teraz Rydzyk na paradzie pederastów, a Śmieszek z Biedroniem w Rozmowach Niedokończonych. Bp Polak i rabbi Schudrich pobłogosławią

  • Plus Kosiniak ze sprzedajnym PSL-em i udający katolika oraz głoszący tezy o zbawieniu zwierząt Hołownia na dokładkę.

 7. Złamali kardynalnie prawo, to fakt. Ale też będzie można łatwo się wykpić – o ile dojdą do władzy porządni ludzie.

  Generałowie! Na co czekacie??
  Mało Wam? Jeśli nie rozumiecie, to udajcie się po poradę prawną.
  W Was przedostatnia nadzieja.
  Ostatnia w Bogu i Maryi. Maryja jest łagodna i poddana Bogu, ale jak Boga te łajdaki rozsierdzą, to ich zdmuchnie. I o to trzeba się gorliwie modlić – by wymierzył sprawiedliwość zło czyniącym, a ocalił tych, którzy w Nim pokładają nadzieję.

 8. TARGOWICA!
  Posłowie Konfederacji, dziękuję Wam za wyraz patriotyzmu. Może więcej wyborców przekona się do Konfederacji?

 9. no i co dalej?!czerwona zydo-komuna po raz kolejny zlamala prawo i co sie stanie przestepcom-politykom?! a no nic sie nie stanie! i to jest dramatem tego niszczesliwego kraju ze ci,ktorzy powinni przestrzegac i bronic przestrzegania prawa lamia je BEZ ZADNYCH KONSEKWENCJI!

 10. teraz wyobrazmy sobie,ze zdrajcow nabijamy na paliki jak nasi przodkowie, stopy obwiazujemy słomą umoczona w smole.po takim losie zdrajcow i zaprzancow kto w przyszlosci odważyłby sie na zdrade?! a tak mamy caly czas zdrajcow i sprzedawczykow przy wladzy:(

  • Dobrze gadasz. Dokładnie to trzeba zrobić – zdrajców… no, ja bym raczej wieszał. Smołę bym im darował.
   Mamy taki moment, że żadne demokracje już nie pomogą, tylko przewrót.
   Albo rzeczywiście Polski nie będzie przez 50 lat.

 11. Ponieważ ustawa została przegłosowana niezgodnie z wymaganiami konstytucyjnymi to w przyszłości będzie można uznać ją za nieważną i długów nie spłacać.
  Nie czarujmy się zresztą – te długi NIGDY przez nikogo spłacane nie będą a po pęknięciu bańki długu pęknie i bańka cywilizacyjna i cały tzw. Zachód stanie się Trzecim Światem.
  Muzułmanie w parę pokoleń wymienią zdegenerowaną hołotę i zaczniemy budować co innego.

 12. A bo to pierwszy raz złamali Konstytucję? Łamią ją przecież nagminnie od ponad roku, a i wcześniej się sporadycznie zdarzało. Zanosi się też na ciąg dalszy łamania Konstytucji – wprowadzenie segregacji sanitarnej oraz dyskryminacji, pozbawienia podstawowych praw i wolności tych Polaków, którzy nie zechcą się podporządkować nakazom coraz bardziej totalitarnej władzy. Tak że nic, czego nie można było się spodziewać.

Comments are closed.