Izrael. Ortodoksyjny rabin oskarżony o bycie chrześcijańskim misjonarzem

Zdziwiony Żyd Źródło: Pexels, collage
Zdziwiony Żyd Źródło: Pexels, collage

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych rabin ultraortodoksyjny jest oskarżony o ukrywanie tego, że tak naprawdę jest chrześcijańskim misjonarzem z New Jersey. Kaznodzieja zaprzecza – twierdzi, że nie chce nikogo nawracać, i że urodził się Żydem.

Sprawą amerykańskiego rabina jako pierwszy zainteresował się ultraortodoksyjny portal Behadrej Charedim. Skandal wybuchł po tym, gdy 13-letnia córka rabina z USA powiedziała swojemu koledze z klasy, że Jezus „przyjmuje wszystkich, nawet jeśli się mylą”.

Chrześcijańska postawa młodej Żydówki miała oburzyć Żydów dlatego, że jej ojciec nosił tradycyjne dla społeczności charedim ubrania, przeprowadzał śluby żydowskich par i był „jednym z najważniejszych członków społeczności ultraortodoksyjnej w (dzielnicy) Hagiwaa Hacarfatit”, której mieszkańcy są obecnie „w wielkim szoku” – podaje Behadrej Charedim.

Rabin wypiera się tego, jakoby był chrześcijaninem. – To kłamstwo. Urodziłem się Żydem – powiedział.

Przyznał, że pracował jako misjonarz siedem lub osiem lat temu. Twierdzi jednak, że zdążył już to „odpokutować”.

– Ta rodzina była obserwowana przez co najmniej siedem lat – przekazała z kolei Shannon Nussan z organizacji monitorującej działalność misyjną w Izraelu, Bejnejnu.

Według Behadrej Charedim rodzina rabina oskarżonego o bycie chrześcijaninem wyemigrowała ze Stanów Zjednoczonych do Izraela na podstawie sfałszowanych dokumentów. Mieli udawać potomków ocalałych z Holokaustu. Zgodnie z prawem izraelskim wszyscy Żydzi, bez względu na to, gdzie się urodzili, mogą zostać obywatelami państwa Izrael, jeśli nie wyznają innej religii niż żydowska.

Według portalu rzeczona rodzina należy prawdopodobnie do ruchu tzw. żydów mesjanistycznych, którzy łączą wiarę w to, że Jezus był Mesjaszem, z tradycyjnie pojmowanym judaizmem. W państwie Izrael nie są oni uważani za „prawdziwych żydów”.

Sprawa jest dla Żydów poważna – dowody przeciwko atakowanej rodzinie zostaną dostarczone ministerstwu spraw wewnętrznych.

Izraelskie prawo nie penalizuje co prawda konwersji na inną religię niż judaizm, ale zakazuje nawracania osób poniżej 18. roku życia bez zgody rodzica lub oferowania materialnych prezentów w zamian za konwersję.

Źródło: gosc.pl

8 KOMENTARZE

  1. Takimi bzdurami się tam zajmują, a ludzie od masek i manipulatorów DNA, zwanych „szczepionkami” – umierają. A to dopiero początek.

  2. Izrael stoi na głowie. Bóg obiecał, że Izrael odrodzi się dopiero po nadejściu Mesjasza. Jednak prawdziwym Żydem jest żyd, który potępia istnienie państwa Izrael (bo dla niego Mesjasz jeszcze nie nadszedł), a prawdziwym Żydem nie jest Żyd-chrześcijanin, który wspiera państwo Izrael (bo dla niego Mesjasz już nadszedł).

  3. „Przyznał, że pracował jako misjonarz siedem lub osiem lat temu. Twierdzi jednak, że zdążył już to „odpokutować”.”

    Nic dodać, nic ująć.

  4. A to ci siurpryz! Czyli atakując np. Iran, robią to z pobudek religijnych, tak? A USA wspierają judaizm!? Nikt, ale to NIKT BY SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ!

    Ale nieustające uniżone szaliomy dla starszych und mondrzejszych!

Comments are closed.