Lek na świerzb i glisty leczy covid? Niedzielski gdyby mógł, to by zakazał

Iwermektyna lek przeciwko pasożytom coraz powszechniej jest stosowany w Niemczech przy leczeniu covid.. Zdjęcie: bioveta
Iwermektyna lek przeciwko pasożytom coraz powszechniej jest stosowany w Niemczech przy leczeniu covid.. Zdjęcie: bioveta

Lek przeciwpasożytniczy iwermektyna jest powszechnie stosowany w Ameryce Łacińskiej na uśmierzenie objawów Covid-19. Teraz zaczyna zdobywać popularność w Niemczech, choć nie ma naukowych dowodów, że jest rzeczywiście skuteczny przeciwko koronawirusowi.

Jak podał „Die Welt”, Tobias Reiss, parlamentarzysta bawarski zrzeszony z CSU napisał do prezesa Federalnego Instytutu Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych z propozycją promowania iwermektyny jako leku przeciwko Covid-19.

Argumentował, że środek jest skuteczny w walce z pasożytami i wyeliminował w Afryce niemal całkowicie ślepotę rzeczną, co więcej „nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych”.

Iwermektyna jest związkiem organicznym wytworzonym z awermektyny, którą japońscy naukowcy odkryli w bakteriach glebowych w latach 70. ubiegłego wieku. Początkowo jako lek stosowano ją jedynie u zwierząt, którym dokuczały pasożyty.

Dopiero pod koniec lat 80. firma Merck wypuściła na rynek tabletki z iwermektyną dla ludzi, głównie jako środek do walki ze ślepotę rzeczną. Działa poprzez blokowanie funkcji komórek pasożytów, ale nie ingeruje w ludzkie komórki.

Lek stał się bardzo popularny w krajach Ameryki Łacińskiej w trakcie pandemii koronawirusa jako środek uśmierzający objawy Covid-19. Cieszy się również coraz większym powodzeniem w Afryce. Przede wszystkim dlatego, że jest stosunkowo tani.

W Niemczech, gdzie iwermektyna jest stosowana głównie w walce ze świerzbem i glistami ludzkimi, lek kosztuje ok. 60 euro, co jest relatywnie niską ceną, wziąwszy pod uwagę fakt, że – jak zauważa „die Welt” – koszty leczenia Covid-19 sięgają nierzadko tysięcy euro.

Naukowcy amerykańscy i europejscy testują działanie leku na patogeny Sars-CoV-2, jednak nie publikują jednoznacznych wyników. “British Medical Journal” zwrócił uwagę, że skutki iwermektyny w leczeniu Covid-19 są „niewielkie”.

Według badania, 200 testowanych osób, zarażonych koronawirusem przyjęło iwermektynę, a kolejne 200 tabletkę placebo. Okazało się, że nie było żadnej różnicy w przebiegu choroby.

16 KOMENTARZE

 1. Setki lat ludzie używali kory wierzby na gorączkę, przeziębienia, wrotycz na robale, jak mogli bez badań naukowych tak się leczyć, zapytać tych polskich ‚ekspertów’, he,he

  • Czyli mamy lek na pis, większość z nich to pasożyty. Dziambor wychodząc na mównicę powinien tym spryskać tą suszoną śliwkę

 2. Są skuteczne leki jak chinina, amantadyna, MMS, srebro koloidalne, witaminy a,d,e,k,c, nalewki z lukrecją, kokos, jogurt/ kefir, ale to nie pasuje do forsowanej narracji, że jedynym rozwiązaniem tzw. pandemii jest eksperymentalna szczepionka.

 3. Ciekawym, gdzie (?) na świecie na uczelniach medycznych uczy się przyszłych medyków, farmaceutów historii medycyny.
  NAPEWNO można dzięki temu dokonać wielu ZASKAKUJĄCYCH ODKRYĆ.
  Rad bym się dowiedzieć jak się przedstawia zachorowalność na COVIDA u ludzi pracujących w warunkach emisji amoniaku – dzisiaj. To ma związek z historią medycyny.

 4. A jak wyniki ‘badan’ mialyby wykazac cokolwiek innego, skoro cala ta zabawa w trucie i psychoze musi trwac nadal:)))

 5. Pić, seksować nie żałować, korona świrus musi pofolgować.
  Nic tak życia nie upiększy jak młoda panna, i jeden głębszy.
  Szpryca, pica, ksiądz chuligan, jajecznica.
  Kto z brzydką grzeszy ten dwa razy grzeszy, Boga obraża, a i ludzi śmieszy…

 6. Uczelnie od lat są sponsorowane przez Sorosa i Rockefellerów
  To i uczy się tak medyków aby koncerny mogły zarabiać jak najwięcej ,a oni nawet o tym nie wiedzą są przekonani iż ratują ludzi

 7. Niedzielski niech sobie to zażyje bo ma w mózgu glisty i mózg zarażony świerzbem !!! Amantadyna też nie gorsza ale liczy się kasa i wstyd się przyznać teraz . A czym leczą w szpitalach ? To jest po prostu ludobójstwo na ludziach jak szczepionki które są preparatem i są eksperymentem coś NA WZÓR dr MENGELE !!!

 8. Zabawne, bo nikt z dotychczas komentujących nie doczytał artykułu, a szczególnie jego ostatniego zdania, które dojść jasno wskazuje, że ten lek NIE DZIAŁA NA COV-19. Oczywiście nie stanęło to na przeszkodzie w wyrażeniu swojego komentarza.
  A sam tytuł tekstu durny – po co minister ma zezwalać na lek, który nie leczy?

 9. Prawdopodobnie najbardziej znienawidzony fałszywy prezydent w historii Ameryki jest gotowy zrzucić 60 milionów śmiertelnych zastrzyków od AstraZeneca w Indiach po serii doniesień, że zastrzyki powodują poważne zakrzepy krwi.

 10. Zwolennik aborcji i LGBT we władzach partii KORWiN. Konflikt w Konfederacji.

 11. Ale w jednym z domów opieki we Francji rok temu kiedy ok 170 osób + personel musieli poddać leczeniu świerzbu Ivermektyną , to właśnie w tym domu opieki jako jedynym nikt z podopiecznych i personelu nie zachorował na covid. No i z tego się to wzięło.

 12. Wystarczy zajrzeć na stronę C19IVERMECTIN w domenie COM. 53 badania kliniczne i w tym 27 randomizowane. Prof. Paul Marik i dr Pierre Kory są pionierami leczenia tą substancją w USA. Polecam obejrzeć w YT wysłuchanie dr. Pierre Kory przed komisją senacką USA, które odbyło się w grudniu 2020. W chwili obecnej ok. 23 krajów stosuje IVM.

Comments are closed.