Policjant przyznaje: jeżeli ja mam honorowo postępować, to ja stracę pracę [VIDEO]

Policyjne kontrole w lokalach otwartych pomimo obostrzeń.
Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W całej Polsce policjanci zatrudniani są do „tropienia” rzekomo nielegalnie działających przedsiębiorców, których branże zostały zamrożone decyzją rządu. Stojący m.in. przed lokalami gastronomicznymi radiowóz to coraz powszechniejszy widok. Obecność funkcjonariuszy ma odstraszyć potencjalnych klientów.

W sieci pojawiło się nagranie rozmowy z jednym z policjantów. – Dajcie ludziom pracować – apelował mężczyzna do funkcjonariusza. – Czy ja kogoś tu straszę? – żachnął się policjant.

– Samym przybyciem tutaj, że policja jest w czasach, kiedy rząd, banda złodziei z Wiejskiej okrada przedsiębiorców, okrada normalnych ludzi. Wy jeszcze macie na pensje, ale macie na pensje jako mundurówka. Proszę pana, macie szlachetną formację – mówił dalej mężczyzna.

– Wiem do czego pan dąży – odparł policjant. – Nie my jesteśmy osobami, które cokolwiek tutaj zmienią, ponieważ jest rząd – tak jak pan mówi – dodał.

Mężczyzna zauważył, że „honor dużo tutaj zmieni”. – Proszę pana, ja mam pracę. Jeżeli ja mam honorowo postępować, to ja stracę pracę. Mogę się zwolnić i poczekać aż pandemia minie – przyznał funkcjonariusz.

Źródło: YouTube

16 KOMENTARZE

 1. „Głupi Głupiego Głupim Pogania – Czyli Jak Wyprano Ludziom Mózgi”

  Proces infantylizacji społeczeństw, trwa od bardzo dawna. Teraz mamy wiele okazji, aby przekonać się na własnej skórze, że daliśmy się złapać w pułapkę

  …Świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanych przyzwyczajeń i opinii mas, jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa…

  „Propaganda” – Edward Bernays

  • „Państwo i Obywatel w Erze Czwartej Rewolucji Przemysłowej” – (Wideo + Linki do źródeł w opisie)

   „Genomy Tysięcy Polaków w Chinach – Będą Opracowywać Genomiczną Mapę Polski” – (Wideo + Linki do źródeł w opisie)

   ====

 2. Honor polega właśnie na tym, że poświęcić trzeba czasem nie tylko pracę, ale i życie. Niestety honor się zdewaluował i nie stanowi już dla ludzi najwyższej wartości.

 3. Nie ma co się czepiać biednych krawężników, on, jak większość z was ma nad sobą osobę wydającą mu polecenia, a niestety jest na pierwszej lini frontu i jemu się najbardziej obrywa, a zarabia w tej piramidzie najmniej.

  • Świat jest pełen biednych i porządnych a dodatkowo niewinnych ludzi, którzy tylko wykonują rozkazy przełożonych. W pierwszym rzędzie ci z Katynia, Oświęcimia czy od Ala Capone.

   Co ciekawe, gdy trzeba wypisać formułkę „z powodu niewykrycia sprawców sprawa zostaje umorzona”, nie mają takich problemów.

 4. „Jeśli JA mam honorowo postępować to JA stracę pracę” – pan funkcjonariusz stanowczo nadużywa zaimków, rdzenni Polacy tak nie mówią. Czyżby jakaś mniejszość narodowa?

  • Tak. Reszta to ściema, tu nie chodzi o honor tylko o regulamin, nie ma takiego regulaminu który pozwala „wyrywać paznokcie” bo każdy regulamin zabrania popełniania przestępstw.
   Rozkaz nakazujący policjantowi działanie bezprawne nie może być wykonany.
   Mimo to ludzie giną na posterunkach policji, powód? proszę sobie dopowiedzieć.
   Policjant nie jest nieświadomym konsekwencji karnych analfabetą…..

 5. @Robert Szcześniak
  SS-mani, naziści i ludobójcy w procesie norymberskim też się tak tłumaczyli – że tylko wykonywali polecenia i rozkazy. Ale dura lex sed lex. Jeśli komendant policjantom wydaje polecenia niezgodne z prawem i domaga się pod groźbą dyscyplinarnego zwolnienia ich wykonania, to przez tych policjantów powinien zostać aresztowany i osadzony w areszcie za podżeganie i nakłaniania do popełnienia przestępstwa.

  • „Jeśli komendant policjantom wydaje polecenia niezgodne z prawem i domaga się pod groźbą dyscyplinarnego zwolnienia ich wykonania, to przez tych policjantów powinien zostać aresztowany i osadzony w areszcie za podżeganie i nakłaniania do popełnienia przestępstwa”

   To kim są szeregowi policjanci można poznać po zaniechaniu takich zgodnych z regulaminem działań. Wyjątki się zdarzają: „Policjanci z Wrocławia nie chcieli tłumić protestów – dowódcy upokorzeni.”

 6. A prawda, oni już mówić nie mogą, nawet jak Szwagrzyk ich odkopie. Pamiętam nawet pewną dziewczynkę, która „ZACHOWAŁA SIĘ JAK TRZEBA”, ty śmieciu policyjny!

  TFUU!

 7. Całe zaufanie do policji prysło jak przysłowiowa „bańka mydlana”!
  Postępują jeszcze gorzej jak milicja!!!.

Comments are closed.