Prof. Gut wieszczy czwartą falę. „Szczepionka nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych”

Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

  W rozmowie z wprost.pl jeden z „pandemicznych ekspertów” i doradca GIS, prof. Włodzimierz Gut, odniósł się do indyjskiej mutacji koronawirusa. Podkreślał też, że szczepionka nie chroni przed zakażeniem. Prof. Gut stwierdził również, że jeśli ludzie „będą się zachowywali tak jak po wcześniejszych obluzowaniach, to będziemy mieć czwartą falę i kolejne”.

  Odnosząc się do indyjskiej mutacji koronawirusa, prof. Gut podkreślał, że od dawna jest ona obecna m.in. w Anglii i „jak widać nic złego się nie dzieje”. Wirusolog zaznaczył przy tym, że „Brytyjczycy szczepili się w większości preparatem AstraZeneca, który – jak to się często uważa – podobno jest «mniej skuteczny»”. Ekspert, „jako wirusolog” stwierdził jednak, że „nie ma dużej różnicy, jeśli chodzi o skuteczność” poszczególnych szczepionek.

  Pytany, czy mutacja indyjska łatwiej się rozprzestrzenia, Gut odparł, że o tym „decyduje nie mutacja, tylko ludzie”. – Wirus sam nie spowoduje swojego szybszego przenoszenia się. A pojawiające się opinie o „większej zakaźności” sugerują, że wirus „dostaje skrzydełek” i szybciej lata – podkreślał.

  – Mutacja indyjska to składanka dwóch wcześniejszych mutacji. To dlaczego miałaby być bardziej groźna? Jeśli będziemy sekwencjonować genom wirusa, to znajdziemy wiele różnych mutacji. Jak dobrze poszukamy, to znaleźlibyśmy też mutację polską, czeską, włoską, słowacką… I wiele innych – dodał.

  Prof. Gut był także pytany czy szczepionki nie działają, skoro zarządzeniem ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, wszyscy przybywający do Polski z Indii są automatycznie kierowani na obowiązkową kwarantannę. Nawet ci zaszczepieni.

  – Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, to znaczy przed wniknięciem wirusa do organizmu, gdyż przed tym chronią tylko bariery fizyczne. Szczepionka chroni przed rozwojem choroby. Pierwsza dawka zaczyna chronić po ok. 2 tygodniach przed ciężkim przebiegiem COVID-19 (choć nadal jest możliwe zakażenie, tylko o łagodniejszym przebiegu). Dwie dawki chronią przed zakażeniem objawowym. Szczepionka nie chroni jednak ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych – wskazał.

  Gut odniósł się też do słów Niedzielskiego, który twierdził, że powinniśmy się bać mutacji, które wywołają czwartą falę. – To nie mutacja indyjska, brazylijska, afrykańska, włoska, kalifornijska, nigeryjska spowoduje czwartą falę, tylko ludzie. Jeśli będą zachowywali się tak jak po wcześniejszych obluzowaniach, to będziemy mieć czwartą falę i kolejne – grzmiał.

  Zdaniem prof. Guta, „czwarta fala” może nawiedzić nasz biedny kraj nie jesienią, a „znacznie wcześniej, nawet za miesiąc”. – Wszystko zależy od ludzkich zachowań. Ten wirus nie jest wirusem zależnym od pogody, tylko od ludzi – grzmiał.

  Pandemiczny ekspert przestrzegł również, że Słońce nie uratuje nas przed morderczym wirusem. – A w jaki sposób światło słoneczne może działać na wirusa, który przelatuje w wydychanym powietrzu na dystansie ok. 1,5 metra? Wirus jest martwy. To my tworzymy mu warunki do życia, przekazując go sobie nawzajem – mówił.

  Źródło: wprost.pl

84 KOMENTARZE

 1. „nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem” no właśnie, ale dzień i noc stosuje się szantaż emocjonalny/kłamstwo: „by chronić innych”, a amantadyna tylko dla parkinsonowców…

  • Jeśli naukowcy mają „zlecenie” to rzadne szczepionki nie będą zabezpieczać życia lecz je „modyfikować”…

   „Genomy Tysięcy Polaków w Chinach – Będą Opracowywać Genomiczną Mapę Polski” – (Wideo + Linki do źródeł w opisie)

 2. Paszporty są dla kontroli przepływu ludzi w eurokolchozie. Można było ludziom coś takiego przestawić, objaśnić, pokazać plusy rozwiązania i wprowadzić po ludzku, ale jakieś czubki uznały, że trzeba siłą, pod przykrywką plandemii. To dlatego, że są głupi i w swojej megalomanii uznali, że ludzie są jeszcze glupsi od nich. A tak nie jest.

 3. Szczypawki zaś to czysty biznes. Trzeba być skończonym kretynem, żeby nie przewidzieć, że nie sprzedaje się ich raz ani na zapas. Ma być jak z chlebem, głodny ma regularnie wracać po kolejny bochenek. Zdrowie nie ma tu nic do rzeczy.

 4. Ten człowiek dba o nasze zdrowie tak jak o swoje zęby. Wyobraźcie sobie zapach jego zbawiennej maseczki…

 5. Panie Gut to czysta prawda po raz pierwszy napisze brawo!. Wszyscy tak się zakręcili ta szpryca i propagandą przez rządzących, bo to kasa. Tak jest szpryca pomoże , albo i nie ?przebyć chorobę po zakażeniu. Nigdy żadna szpryca nie leczy.Szkoda mi tych co maja własna odporność, a wstrzykują sobie białko ich organizm niedługo zacznie szaleć.

  • Cyt.: Prof. Gut stwierdził również, że jeśli ludzie „będą się zachowywali tak jak po wcześniejszych obluzowaniach, to będziemy mieć czwartą falę i kolejne”.

   Czyli zaczęli wychodzić z domu i normalnie się spotykać, bez masek i trącania łokciami. A powinni pozostać w odosobnieniu, zamknięci z dziećmi i lockodownować do śmierci.

   Wiesz, komu bijesz brawo?

 6. Zgadza się – słońce nas nie uratuje. Uratuje nas za to wilgotność. Zorientowanie w temacie wiedzą o co chodzi. Gut nie wie, albo udaje, że nie wie.

 7. Tn zastrzyk (zadna szczepionka) nie chroni przed niczym. Przeciwnie, jest nosnikiem zarazy i czyni tych klutych jej nosnikami. Cowid to byl pretekst aby uzyc zastraszonych ludzi jako „bio-weapon” sluzacy do roznoszenia diabli wiedza czego. Dzis to juz pewne, ze tych wstrzyknietych nalezy oznakowac w sposob widoczny, unikac, a najlepiej izolowac. To nie jest satyra na zastrzyk. To jest nakaz chwili.

  • Dodaj do tego jesze fakt, że w eurokołchozie obowiązują patenty na organizmy zmodyfikowane genetycznie, które to organizmy są własnością intelektualną właściciela patentu. I w taki prosty sposób wprowadza się nową erę niewolnictwa. Tylko niewolniki jeszcze o tym nie wiedzą.

 8. Czyli niewolnictwo nadal będzie trwało. O to chodzi tym psychopatom, socjopatom aby zniewolić Polaków na lata. Tak ma trwać do 2025 r.

Comments are closed.