Szczepionkowa żyła złota. Tyle zarobił Pfizer

Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera.
Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera. (Fot. PAP/EPA)

Telewizja BBC ujawniła, ale zarobił koncern Pfizer na szczepionkach na COVID-19. Gigantyczna kwota robi wrażenie.

Szczepionki na COVID-19 produkuje wiele firm. Jednak najsłynniejszą i najbardziej pożądaną, była ta stworzona przez koncern Pfizer.

Brytyjska telewizja BBC sprawdziła, ile zarobił koncern na swojej szczepionce. Kwota, jaką podali dziennikarze, robi wrażenie.

Według BBC tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku szczepionka na COVID-19 pozwoliła Pfizerowi wzbogacić się o 3,5 mld dolarów! To jednak nie koniec.

Eksperci szacują, że do końca roku dochody z dystrybucji szczepionki Pfizer wyniosą aż 26 mld dolarów. To aż jedna trzecia wszystkich zysków tego koncernu medycznego.

Według podpisanych przez kierownictwo kontraktów korporacja zobowiązała się do dostarczenia klientom w 2021 roku aż 1,6 miliardów dawek szczepionki.

Dobrych nastrojów nie kryją też rzecznicy koncernu. Pfizer spodziewa się zwiększenia przychodów, a co więcej kierownictwo korporacji wierzy, że w ciągu najbliższych lat popyt nie zmaleje.

Albert Bourla, dyrektor koncernu, wskazuje, że w tym roku zostaną podpisane jeszcze kolejne kontrakty na dostawę szczepionki na COVID-19. Toczą się również rozmowy z kilkoma państwami, które dotyczą dystrybucji w 2022 roku.

„Opierając się na tym, co dotychczas zaobserwowaliśmy, jesteśmy pewni, że rezultatem (pandemii COVID-19 – przyp. red.) jest popyt na naszą szczepionkę podobny do tego, jaki panuje na szczepionkę przeciw grupie” – tłumaczy Albert Bourla.

Źródło: BBC / o2

21 KOMENTARZE

 1. Bosak,Braun,Mikke,nawet pomarzyc o takiej kasie nie moga. za glupi sa,dlatego wciskaja idiotom kit o tym,iz zydzi sa w polskich lasach,badz za 11 zl dziennie w warszawie mozna sie utrzymab,o glownym blaznie mikke nie wspomne,bo to debil do potegi ntej,belkoczac.iz adlof o mordowaniu zydow nie wiedzial.

  • Mikke inteligentniejszy od ciebie :)
   Żydzi sataniści chcą kasy w ramach 447 więc lasy, miasta mogą być,
   chcą gwałtów, pedofilii zgodnie z Talmudem, szczepić i na tym zarabiać, mordować, siać chaos, wojny w końcu to Synagoga Szatana
   Hitler wiedział tyle ile miał wiedzieć tak jak Biden, Trump, Merkel, Kaczyński, Tusk, Komorowski i inne marionetki

 2. Zapomnieli dodać że od tej sumy należy odjąć tradycyjne 10% na koperty a raczej przy tych kwotach to na walizki

 3. Zacznijcie ujawniać mądrości Brauna zawarte w książeczce Mao Tse Tunga w odcinkach. Nie będziecie musieli o kasę zebrać jak Szechter.

 4. Dobry lek musi kosztować. Bardzo dobrze, że tyle zarobili. Należało się za lata badań i poniesione nakłady. Nic w tym złego.

  • Nie lek, tylko eksperymentalna szczepionka w fazie badań, za którą żydowski weterynarz nie bierze odpowiedzialności. Jak zejdziesz, rodzina nie dostanie ani grosza.
   Dlaczego cwaniaczek nie chce przyjąć tak dobrego leku, po tylu latach badań ? Niepodobna o tym mówić.

   • Nie ma w tym odrobiny eksperymentu. Ludzie szczepią się dobrowolnie. Są gotowi na to, aby stać godzinami w kolejce. A skoro są chętni, to dlaczego mają nie dostać szczepionki? Jest popyt, to dlaczego przedsiębiorca ma z tego nie soorzystać? Gdzie wolność wyboru, za którą toczą się krwawe walki na tym portalu?

    • Za szczepionki placi tzw. panstwo, czyli np. ja place za to, ze szczepi sie Kowalski.

     Wolnosc wyboru polega na tym, ze to Kowalski placi za swoje wybory.

 5. Wobec odmowy zaszczepienia się wierchuszki Pfizera swoją szczepionką, podejrzewam, że chodzi tu o zwiększenie dochodów napędzaniem do szczepienia samobójców. Narkomani, dla przykładu, mogą to traktować jak „złotą strzałę”, a samobójcy, wysoko ubezpieczeni na życie, pragnący pozostawić coś po śmierci bliskim, jak „samobójstwo doskonałe”.

 6. W końcu wiadomo po co ten przewał do tego wielki reset, depopulacja
  jak ktoś głupi to niech się szprycuje :)

 7. W Tworkach dziś dzień internetu 😂😂😂widać po belkocie na górze 😂😂😂😂😂

 8. nie będzie wpychał się do kolejki. Tak odpowiedział pytającym.

 9. dlatego będą nimi mordować nasz dzieci pis już się zgodził na eksperymenty na polskich dzieciach

Comments are closed.