Epidemiolog straszy przed luzowaniem restrykcji. „Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii”

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Lato może być koszmarem z uwagi na powrót pandemii, a harmonogram luzowania obostrzeń sanitarnych we Francji podyktowany jest względami politycznymi i zbyt optymistyczny – oceniła w czwartek epidemiolog i szefowa oddziału chorób zakaźnych szpitala św. Antoniego w Paryżu Karine Lacombe.

Na całym świecie znajdują się eksperci, którzy przestrzegają przed luzowaniem koronarestrykcji. Nie inaczej jest we Francji, gdzie zdaniem Lacombe ustalony przez prezydenta Emmanuela Macrona harmonogram luzowania obostrzeń sanitarnych jest „bardzo, bardzo optymistyczny”.

Są to decyzje polityczne, a nie naukowe, które podejmowane są od stycznia – podkreśliła Lacombe w stacji BFM TV.

Od kwietnia sytuacja epidemiczna we Francji poprawia się. Według ostatnich dostępnych danych w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u ok. 26 tys. osób, a w szpitalach zmarło 244 chorych z Covid-19. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 105 660, a liczba zakażonych od początku pandemii wynosi ok. 5,7 mln.

Luzowanie obostrzeń, rozpoczęte przez władze 3 maja zniesienia ograniczeń w podróżowaniu, ma się odbywać w czterech etapach.

19 maja otworzyć się będą mogły wszystkie placówki handlowe i przesunięty zostanie początek obowiązywania godziny policyjnej z g. 19 na 21. Złagodzony zostanie też obowiązek pracy zdalnej. Do uczestnictwa w zbiorowych imprezach wymagany ma być tzw. paszport sanitarny.

Otwarte zostaną muzea, teatry, kina i inne sale oraz miejsca widowiskowe, jak również ogródki kawiarni i restauracji z limitem do sześciu osób przy stoliku.

Od 9 czerwca godzina policyjna ma się zaczynać o g. 23, restauracje będą mogły obsługiwać klientów w środku. Zaczną pracować sale sportowe, siłownie i fitness kluby, ale pod warunkiem przestrzegania ograniczeń sanitarnych.

„Paszport sanitarny” obowiązywać będzie też turystów zagranicznych. Wszyscy będą musieli go okazać, wchodząc do kina, teatru lub na stadion, tak samo jak na targach i wystawach gromadzących ponad 5 tys. osób.

30 czerwca odwołana ma zostać godzina policyjna. Liczba widzów w salach podwyższona będzie do tysiąca, co otwiera możliwość przeprowadzenia letnich festiwali teatralnych, muzycznych i imprez rozrywkowych.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. Uważaj na finansowy UPADEK spowodowany falą śmierci związaną z bronią biologiczną szczepionek… załamanie dochodów podatkowych, emerytur, wartości nieruchomości i dolara – wszystko to jest nieuniknione .

 2. Koszmarem to są te rządy sługusów globalistów w całej Europie,a nie żadna,nieistniejąca zresztą,pandemia

 3. A jaką decyzją było ogłoszenie stanu pandemii, pani Lacombe? Na pewno nie naukową.
  Pozostaje określenie: „terror sanitarny”. Bo pakować zdrowych na kwarantannę i lockdownowac gospodarkę na podstawie fałszywych testów – to wypisz-wymaluj współczesna wersja schizofrenii bezobjawowej, tej gwiazdy stalinizmu.

 4. Ludzkie bydło raz zapędzone do klatki już nigdy się z niej nie wydostanie. W obecnym stanie zduraczenia społeczeństw, jest najzupełniej nie możliwe.

  • Muzułmanie Europie a Latynosi i Murzyni w USA wymienią te społeczeństwa i wszystko będzie dobrze.
   1600 lat temu Rzymianie również nie rozumieli dlaczego Rzym upada.
   To co obserwowali również musiało być dla nich niesamowite.
   To wypieranie państwa w niebyt i przyjmowanie metod działania barbarzyńców.
   Do tego legiony zamieniające się w bandy rozbójników, urzędnicy dawniej omnipotentni a teraz zupełnie pomijani, alternatywne metody wymierzania sprawiedliwości itd…

Comments are closed.