Niemcy. Antysemickie przestępstwa muzułmanów przypisuje się prawicowcom

Flaga Niemiec z islamskim półksiężycem/foto: YT
Flaga Niemiec z islamskim półksiężycem/foto: YT

Według statystyk niemieckiej policji, skala przestępstw na tle antysemickim w 2020 r. wzrosła do 15,7 proc, z czego 94,6 proc. ma być popełniane z rąk prawicowych ekstremistów. Jednak jak zauważył w czwartek dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, liczby te są zawyżone, ponieważ nie bierze się pod uwagę sprawców muzułmańskich bądź o pochodzeniu arabskim.

– Kategoryzowanie każdego przestępstwa antysemickiego jako motywowanego poglądami prawicowymi jest wypaczone, ponieważ antysemityzm ma wiele źródeł – powiedział w rozmowie z „FAZ” Martin Halweg z berlińskiej policji.

Benjamin Steinitz z federalnego Stowarzyszenia Ośrodków Badań i Informacji o Antysemityźmie zauważył z kolei, że charakterystyczne powitanie wyciągniętą prawą ręką „heil Hitler” jest też używane przez terrorystyczne ugrupowanie Hezbollah podczas marszy z okazji Dnia al-Quds (zainicjowanych przez Islamską Republikę Iranu w 1979 r. wyrażających poparcie wobec Palestyny i sprzeciw wobec Izraela).

Ankiety oparte na relacjach ofiar napaści antysemickich wskazują również często na muzułmanów bądź osoby pochodzenia arabskiego jako sprawców – ciężko jest jednak określić czy powodem są bardziej kwestie religijne czy konflikt na Bliskim Wschodzie.

Ponadto nierzadko ciężko jest wyraźnie odróżnić islamizm od skrajnie prawicowej ideologii.

Według raportu Europejskiej Agencji Praw Podstawowych UE z 2018 r., islamiści stanowili 41 proc. wszystkich sprawców przestępstw na tle antysemickim. Z kolei według badania uniwersytetu w Bielefeld, muzułmanie przyczynili się do ponad 80 proc. antysemickich ataków.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. „Ponadto nierzadko ciężko jest wyraźnie odróżnić islamizm od skrajnie prawicowej ideologii” – ciężko chyba niemieckim specjalistom. Islamizm jako ustrój – bo tym jest- to typowy lewacki zamordyzm. Tylko zamiast walki klas jest walka z niewiernymi. Natomiast stosunek do wolności jednostki jest taki sam jak w komunizmie.

    • „Islamizm”,jak i syjonizm to ideologie o silnej tożsamości.Jedna oparta na religii druga także na rasie. Nie ma nic bardziej prawicowego. Nic dziwnego,że się ścierają na cudzym terytorium,Jak silne jest przywiązanie do rasy,kultury,terytorium i religii widać w Izraelu,zbudowanym na tych wartościach,które pozwoliły nie tylko przetrwać dwa tysiące lat wygnania,ale i podporządkować sobie pastuszków porzuconych na pastwę losu przez równie silnych co syjoniści islamistów.

  2. Czy swiat moze sie wreszcie odwalic od zydow? Oni tak ciezko pracowali na swoj Holihoax, wiec nie rozumie tak destruktywnej propagandy ktora ich meczy.

  3. Przecież redaktorzy muszą wiedzieć, że „skrajnie prawicowa ideologia” prawie nigdy nie ma nic wspólnego z prawicą.

  4. No akurat przez przypadek – sami nie wiedząc – mają rację :-)

    Panowie muslimy to ewidentni prawicowcy i to w wersji „hard” – w odróżnieniu od narodowych socjalistów czyli jak najbardziej lewicy…

Comments are closed.