Pfizer będzie testował szczepionki na polskich dzieciach. W latach 90-tych testował leki na dzieciach w Nigerii i wiele zmarło

Dzieci Źródło: Pexels, Pixabay, collage
Dzieci Źródło: Pexels, Pixabay, collage

W Polsce niedługo rozpoczną się badania kliniczne szczepionki Pfizer na COVID-19 na dzieciach. W mediach fetują ten fakt tak, jakby zapomniano, że gdy w latach 90. ta sama firma testowała leki na nigeryjskich dzieciach, to 11 z nich zmarło.

W 2007 roku stan Kano, położony na północy Nigerii, oskarżył największego na świecie producenta leków, żądając dwóch mld dolarów odszkodowania za testowanie na dzieciach Trovanu – leku na zapalenie opon mózgowych. Według władz stanowych podczas tych prób Trovan zabił 11 dzieci a kilkadziesiąt uczynił kalekami.

W 1998 w USA Trovan został dopuszczony do obiegu, lecz wyłącznie jako lek dla dorosłych. Po przypadkach uszkodzenia wątroby podczas stosowania Trovanu, leczenie nim jest w Stanach Zjednoczonych dopuszczalne tylko w sytuacji zagrożenia życia. UE zakazała stosowania Trovanu w 1999 roku.

Z tamtą sprawą wiązało się wiele kontrowersji – nie tylko związanych ze śmiercią dzieci. Pfizer wynajął wtedy detektywów, by znaleźli dowody przeciw prokuratorowi generalnemu Nigerii, aby skłonić go do zrezygnowania z postępowania przeciw firmie.

Dziś Pfizer chce testować szczepionki na polskich dzieciach

– Zakończyły się badania kliniczne dotyczące szczepionek przeciw Covid-19 dla dzieci od 12. do 15. roku życia – powiedział w środę PAP prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak.

– Badania były prowadzone w kilku krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna, a niepożądane odczyny poszczepienne (NOP) mają łagodniejszy przebieg niż u dorosłych. Szczepionka jest skuteczna także na nowe mutacje koronawirusa – dodał.

W przyszłym tygodniu szczepionkę przeciwko koronawirusowi Pfizer/BioNTech dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat ma zatwierdzić Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA). Żeby preparat mógł być stosowany w Europie musi przejść ocenę Europejskiej Agencji Leków (EMA). – O ile nie zostanie zgłoszona przez EMA potrzeba złożenia dodatkowych danych i wyjaśnień, końcowa rekomendacja Europejskiej Agencji Leków może pojawić się w czerwcu – powiedział dr Cessak.

Na dzień dzisiejszy dopuszczona do obrotu w Europie jest szczepionka dla młodzieży od 16. do 18. roku życia, która przeszła procedurę rejestracyjną Europejskiej Agencji Leków (EMA). Szczepienie przeciw Covid-19 dla tej grupy zostało uznane za skuteczne i bezpieczne.

Dr Cessak podkreślił, że badania z udziałem pacjentów pediatrycznych podlegają wnikliwej i krytycznej ocenie europejskich ekspertów współpracujących z Komitetem Pediatrycznym EMA.  – Należy jednoznacznie stwierdzić, że w zakresie ustalonych kryteriów nie odnotowano istotnych różnic pomiędzy pacjentami pediatrycznymi i dorosłymi. Nie zaobserwowano żadnych dodatkowych ani nowych zdarzeń niepożądanych – powiedział.

Wskazał, że Polska jest jednym z państw, w których Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził również badania kliniczne w zakresie stosowania szczepionki firmy Pfizer od 6. miesiąca życia, do 12. roku życia, które rozpoczęły się pod koniec kwietnia.

– Faza II/III badań klinicznych oceni bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność z grupą kontrolną otrzymującą placebo, przy wybranym poziomie dawki z fazy I badania klinicznego. W całym badaniu weźmie udział około 4500 dzieci z ośrodków w USA, Hiszpanii, Finlandii i Polski – powiedział dr Cessak.

Większość mainstreamowych mediów „świętuje” ogłoszenie testów na dzieciach, jak sukces. Nikt nie przypomina o sprawie z Nigerii…

Źródło: PAP, NCzas

33 KOMENTARZE

 1. Jak to jest w historii że zawsze znajdują się siły chcące kontrolować całe życie ludzi. Dawniej był to kościół. Od urodzenia człowiek był chrzczony, potem komunia, spowiedź, nawet po śmierci się płaci za cmentarz. Ostatnio lewica z lgbt próbowała to robić za pomocą seksu i indoktrynacji dzieci. Teraz nowy sposób szczepienia od dziecka parę razy co roku aż do śmierci

  • „Szwecja – Czy Liberalne Podejście Do COVID-19 Sprawdza się” – (Wideo z 05-05-2021)

   Kraj dla tych, którzy sprzeciwiają się covidowym restrykcjom

   …Mimo pandemii, Szwecja udzieliła od stycznia do listopada 2020 aż 82200 pozwoleń na pobyt.
   Przyjęła też trzy razy więcej osób ubiegających się o azyl niż jest sąsiedzi – Dania, Norwegia i Finlandia razem wzięte…

   …Ludzie przyjeżdżają do Szwecji aby na nowo poczuć wolność…

  • Ano dlatego, że w każdym z nas jest cząstka zła, ujawniająca się wtedy, kiedy mamy realne szanse urzeczywistniania go na masową skalę.

  • Niekoniecznie. Dzieci świrów stojących nocami od świtu w kolejkach do wyszczepu sami ustawią swoje dzieci w kolejce do doświadczeń medycznych. Będą bić się z innymi sobie podobnymi świrami o pierwszeństwo w wyszczepie.

 2. Pozwalamy na to ??? To są eksperymeny i ludobójstwo !!! To samo było już w Kenii i jak się to skończyło ? Pamiętamy ludobójcy ! Precz od dzieci , na swoich rodzinach eksperymentujcie !!! Gdzie jest wojsko ??? A opłacone dobrze ….

 3. moi rodacy to w większości durnie,oglądają telewizję,słuchają radia,a tam ciągle mówią o samych ,,plusach” wyszczepow.Zgodzą się więc i na wyszczepienie swoich potomków,bo dlaczego by NIE???.Bez żadnych racjonalnych powodow.Uważam,że obecna szkoła średnia,daje poziom wiedzy z 7-8 klasy szkoły podstawowej.a obecne dwudziestolatki i starsi,prezentują taki właśnie poziom( nie wszyscy,ale ok.75-85%).Przepraszam,jeśli ktoś poczuł się urażony.😁

  • Tak właśnie jest. Dzisiaj zwykle Polak z licencjatem ma mniejszą wiedzę niż dobry uczeń 8 klasy szkoły podstawowej z okresu PRL

   • @Stanisław Potocki
    Niewielu jest ludzi,którzy zauważyli to ,,zjawisko”,czyli obniżenie poziomu nauczania.🤨 Bywaj,

    • Widać to bardzo dobrze.
     Im młodsze pokolenie tym bardziej beznadziejne głupki (statystycznie bo jakieś tam nieliczne wyjątki jednak są).

  • Wystarczy obejrzeć na YT parę odcinków kanału „Matura to bzdura” aby przekonać się że nasz naród nie ma przyszłość,no chyba że jako baza części zamiennych dla innych nacji.

  • Moja, 20 lat licząca, pasierbica, ostatnio zapytała mnie, dlaczego Polacy w czasie Wojny nie organizowali pikiet przed wrotami do Auschwitz. Non komments.

 4. to nie fizer będzie testował tylko rodzice będą testowali fizera na własnych dzieciach. Tak powinien brzmieć tytuł. Co za matka oddaje swoje dziecko do szprycowania. Wolałabym umrzeć.

   • Oj tam.Wystarczy że w TV powiedzą jej że wnuczki Jandy czy dzieci innej znanej pindy wzięły udzial w eksperymentalnm wyszczepie.O 3 rano zawloką swoje pociechy do najbliższego punktu eutanazji.

  • Bardziej prawdopodobne, że ofiarami testów padną sieroty, bo w razie choroby czy śmierci nie ma się kto o takie dzieci upomnieć, a do tego pewnie domy dziecka będą miały profity z przystąpienia do takiej akcji.

 5. Polski Komitet Norymberski uznaje Wszystkie osoby stojące za tym nielegalnymi testami za Zbrodniarzy Wojennych którzy zostaną osądzeni i skazani z całą surowością ! Żarty się skończyły .czas wyprowadzić ..to coś bandyckiej III RP

  • Na szczurach testowali dawniej.Teraz testują na całych stadach baranów ustawiających się od świtu w kolejki do eutanazji.

 6. Niech testuja na dzieciach rydzola i kaczora a od reszty dzieci precz z chciwymi rogatymi lapskami!! Patole ociemniale!! Widac, ze gejowizna sie rozchamila!!!

Comments are closed.