Ajatollah Iranu wzywa muzułmanów do walki z Izraelem. „To nie państwo, to obóz terrorystyczny”

Płonąca flaga Izraela oraz ajatollah Ali Chamenei. / foto: Flickr (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem

Najwyższy przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamenei, wezwał wszystkie narody muzułmańskie do walki z Izraelem. Jak stwierdził nie jest to państwo, lecz „obóz terrorystyczny”.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Quds (obchodzony w ostatni piątek Ramadanu i ustanowiony przez Iran w 1979 roku dla wsparcia Palestyńczyków – red.) ograniczone zostały ze względu na mniemaną pandemię, jednak i tak w mediach pojawiają się relacje z tego wydarzenia.

Irańskie media publikują zdjęcia samochodów i motocykli na ulicach Teheranu, które przejeżdżają przez stolicę ozdobione flagami Palestyny i Hezbollahu. Dzień Quds jest wyrazem wsparcia dla Palestyny i sprzeciwem wobec syjonizmu i państwa Izrael.

Podczas obchodów wiele osób spaliło flagi Izraela. Nie zabrakło też przemówienia najwyższego przywódcy duchowego Iranu, który wezwał do walki przeciw Izraelowi.

Ajatollah Ali Chamenei stwierdził, że Izrael nie jest państwem, lecz „obozem terrorystycznym” dla Palestyńczyków. Walkę z „reżimem” nazwał obowiązkiem narodów muzułmańskich.

Walka przeciwko temu despotycznemu reżimowi jest walką przeciwko opresji i walką przeciwko terroryzmowi. Jest obowiązkiem walczyć z tym reżimem – mówił Chamenei.

Muzułmanie współpracujący w sprawie Quds to koszmar dla syjonistów – dodawał.

Źródło: reuters.com/rp.pl/nczas.com

17 KOMENTARZE

  • Izrael to małe piwo, najgorsze są koncerny międzynarodowe kontrolowane przez kapitał o zbliżonej do rzeczonego państwa proweniencji.

  • Irańczycy stali się właśnie bliscy memu sercu. A tak swoją drogą to ciekawe czy jest na świecie ktoś lubiący żydów…

 1. Jak by ten izrael byl super dobrze rzadzony i normalny to też by wzywali do zniszczenia.
  Po prostu tak jest w tym rejonie. Ale dlaczego egipcjanie są muzułmanami albo persowie to zawsze był odla mnie zagadką

 2. Bardzo trafne określenie. Przy okazji, w Iranie produkuje się oraz sprzedaje najwięcej na całym świecie flag USA oraz tego tworu na literę „i”…

 3. Tak jest od czasów Gody Meir (1969-1974),
  wtedy „rozpropagowany” izraelskie zamachy terrorystyczne, w których ginęli cywile i dzieci…

 4. miałem coś napisać, ale skoro i tak cenzor nie puści jak w ostatnie dni, czy to ma sens? A poza tym BRAWO IRAN 👏👏👏 💪💪💪 !!!

  • To chcesz lub planujesz jest potrzebne ogółowi, jak ręcznik rybie.
   Pozdrawiam niesłychanie bezczelnie uprzejmie – dla tego, bo ponieważ…💩💩💩

   • Oj oj, mogłeś parówo na ruski węgiel oszczędzić postronnym czytelnikom tych emotikonów na wzór swojej facjaty, ja pisi stolcu i bez tego domyślam się czym jesteś, a innym lewusie najpewniej obŻYDzasz posiłek..

 5. Iran może się okazać gwarantem pokoju w regionie.
  Ali Chamenei Najwyższy Przywódca Iranu, to wybitny duchowny. Jedynie Ali Chamenei broni w Palestynie szyitów i sunnitów.
  Szkoda, że w Polsce Islam Szyicki nie jest w ogóle znany. Polacy popełniają błąd.

 6. No i dobrze
  Do tego Trump na którego są nagrania, haki typu pedofilia na wyspie Epstina nie mógł przyznać się do winy i powiedzieć przed kamerami w czym brał udział, duma mu nie pozwala.
  Pomógł za to przenieść stolice Izraela do Jerozolimy, zagarniać Wzgórza Golan, zamordować generała Solejmaniego … może czas powiedzieć dość

 7. Izrael jest obecnie obozem terrorystycznym, a właściwie koncentracyjnym, dla wszystkich swoich obywateli: „Szpryca Czyni Wolnym”.

 8. Różnica między żydami a islamem jest taka, że jedni Nas okradną, a drudzy wybiją. W Naszym więc interesie jest wspieranie antagonizmów między nimi. To tak jak napuszczanie na siebie gangów. Tanio, skutecznie, a w końcu bezpiecznie.

Comments are closed.