Jest Pfizer, jest impreza w Tokio. Umowę z gigantem zawarł Międzynarodowy Komitet Olimpijski

Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera.
Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera. (Fot. PAP/EPA)

Koncern Pfizer odpowie za dostarczenie szczepionek dla zawodników na olimpiadę w Tokio. Umowę z gigantem zawarł Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

W czwartek Pfizer i jej niemiecki partner BioNTech pochwalili się, że zawarli umowę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. To właśnie szczepionki kontrowersyjnego koncernu trafią do zawodników biorących udział w Olimpiadzie w Tokio.

Szczepionkami Pfizer wyszczepieni zostaną również pracujący przy organizacji Igrzysk w Tokio.

„Dostarczanie początkowych dawek delegacjom uczestniczącym ma rozpocząć się pod koniec maja, tam, gdzie to możliwe, w celu zapewnienia wszystkim otrzymania drugich dawek przed przyjazdem do Tokio” – czytamy w oświadczeniu koncernu.

Z umowy z Pfizerem cieszył się szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach. Bach zachęcił uczestników Igrzysk, aby skorzystali z możliwości zaszczepienia, dając tym samym przykład dla innych.

„Zapraszamy sportowców i uczestniczące delegacje nadchodzących igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, aby dawali przykład i przyjmowali szczepionkę jeśli będzie to możliwe” – powiedział Bach.

Przypomnijmy: Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaczynają się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 11 tys. sportowców.

Jednak do tego czasu wielu z nich najpewniej będzie już zaszczepiona w swoim ojczystym kraju. Niemniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce się upewnić, że wszyscy zawodnicy będą zaszczepieni, a całe wydarzenie będzie tak bezpieczne jak to tylko możliwe.

A to niestety oznacza, że impreza odbędzie się bez kibiców.

Źródło: o2

5 KOMENTARZE

  1. W nosie mam takie igrzyska mutantów GMO! Druga sprawa, że oni nie biorą pod uwagę, że wśród zawodników mogą być też ludzie rozumni. Mają tam być wyłącznie wyszczepieni…

  2. A w ogóle to cóż takiego strasznego zagraża młodym, wysportowanym ludziom, że koniecznie trzeba ich szprycować?

  3. Stworzą przy okazji też pewnie nowe dyscypliny olimpijskie np. kto dłużej będzie leżał pod respiratorem, albo wstrzykiwanie dwudziestu szczepionek na czas itp

  4. Pfizer który wspiera LGBTQ, umoczony jest w corrupt marketing practices, criminal convictions ale że Bourlea pali Chanukowe świece Pfizer ma siedzibę w N Jorku w USraelu którego prezydentem jest Biden z chorobą Alzhimera, demencją Więc są bezkarni nawet jak szprycowani będą umierać. Olimpiada zaszczepionych którzy mogą chorować umierać może nawet przed kamerą jak pielęgniarka Tiffany do tego może jeszcze osób LGBT zapasy sumo kobiet udających mężczyzn, mężczyzn udających kobiety :)

Comments are closed.