Kiedy poznamy kosmitów? Amerykańscy naukowcy już wiedzą

Foto: print screen z YouTube/ Astrofaza
Kosmos Foto: print screen z YouTube/ Astrofaza

Czy jesteśmy sami we wszechświecie? Zdaniem amerykańskich naukowców wkrótce przekonamy się, kto oprócz nas zamieszkuje kosmos.

Amerykanie szykują się do wystrzelenia w kosmos Teleskopu Jamesa Webba. Nastąpić ma to już w październiku, a urządzenie będzie następcą Teleskopu Hubble’a.

Naukowcy, którzy będą pracować z Teleskopem Jamesa Webba, nie kryją optymizmu. Co więcej, zdaniem niektórych z nich, nowa maszyna pozwoli nam odkryć ślady życia pozaziemskiego.

Tak twierdzi m.in. doktorantka Caprice Phillips z uniwersytetu w Ohio, która odniosła się do niedawnego spotkania stowarzyszenia amerykańskich fizyków z American Physical Society.

„To, co mnie najbardziej zaskoczyło, to fakt, że mamy realne szanse na znalezienie śladów życia na innych planetach w przeciągu następnych 5 lub 10 lat” – przekonuje Phillips.

Jak wyjaśnia magazyn Komputer Świat Phillips prowadzi badania, w ramach których stworzyła model pokazujący, jak Teleskop James Webba będzie badać planety znajdujące się poza Układem Słonecznym. Teleskop ma pozwolić na ustalenie m.in. składu atmosfery planet, gdzie naukowcy będą wypatrywać np. amoniaku oraz śladów życia.

„Ludzkość od dawna zastanawia się, czy jesteśmy sami w kosmosie, czym jest życie i czy gdzie indziej wygląda ono podobnie do naszego? Moje badania sugerują, iż po raz pierwszy mamy naukowe i techniczne możliwości, aby realnie znaleźć odpowiedzi na te pytania” – przekonuje Phillips.

Natomiast Teleskop Jamesa Webba ma być znacznie nowocześniejszym od poprzednika i zaoferować większe możliwości badawcze. „Według Phillips, Teleskop Jamesa Webba nie będzie musiał zbyt długo obserwować innych planet, aby odkryć na nich ślady pozaziemskich organizmów. Ma do tego wystarczyć zaledwie 60-godzinna obserwacja!” – czytamy w Komputer Świecie.

Źródło: Komputer Świat

10 KOMENTARZE

 1. To może odkryją też Boga? No chyba że pójdą śladem teorii o ociepleniu klimatu przez człowieka.

 2. No ciekawe… Teleskop pozwala po prostu zebrać więcej światła z odległych źródeł które widzimy jako punkty. Naukowcy mogą badać tylko to światło – barwa, widmo (linie widmowe i ich przesunięcie). I to ma wystarczyć do znalezienia śladów życia? Niedawno wykryto ślady jakiegoś związku chemicznego na Wenus, który w/g naukowców ma pochodzenie ograniczne. I co? I doopa, sprawa ucichła, ale ktoś miał swoje 5 minut.

 3. A nie warto siedzieć cicho ? Jak znajdą, to kosmici powiedzą: dobre mięso, ale szmaty w zęby wchodzą. Z psem czy kotem nie możemy się porozumieć, a chcemy z kosmitami. Szukanie kosmitów, to szukanie guza. Kosmici, aby osiągnąć wysoki poziom musza być agresywni, im nie wystarcza kredki na trotuarze… . Spójrzmy na cywilizacje ludzkie. Zwycięża siła.

 4. A nie warto siedzieć cicho ? Jak znajdą, to kosmici powiedzą: dobre mięso, ale szmaty w zęby wchodzą. Z psem czy kotem nie możemy się porozumieć, a chcemy z kosmitami. Szukanie kosmitów, to szukanie guza. Kosmici, aby osiągnąć wysoki poziom musza być agresywni, im nie wystarcza kredki na trotuarze… . Spójrzmy na cywilizacje ludzkie. Zwycięża siła i kłamstwo.

 5. Skąd te wątpliwości, przecież PĘTAGON* potwierdził "kontakty", zademonstrował fotografie, a Juncker przekazał w PE zaniepokojenie mieszkańców innych planet wobec Brexitu.

  W końcu, po kompromitacji kowida, covid’ać, ktoś musi być odpowiedzialny za kolejne pandemie, choćby tą w 2022. I to będą właśnie kosmici, bo kury, świnie czy nietoperki już nas nie przerażają. Jeśli wszystkie istoty na Ziemii rozmnażają się jak wściekłe, to „zagłada” musi przyjść z zewnątrz. I temu własnie służy kolejny HOLOGRAM czyli VIRTUAL, w który wierzą debilne wyszczepione goje!

 6. "VIRTUAL, w który wierzą debilne wyszczepione goje!" Bo zapewne luckość* nie wie, że "przodujące kraje" są wyszczepione do imentu, stąd 95% liczba ich mieszkańców jest debilna,

  a nieliczna żydowska rządząca elita, vide USA, nie szczepi się w ogóle lub dla picu wstrzykuje sobie wodę. Po to są pobierane „wymazy” czyli klasyczne próbki konieczne dla badań genetycznych, dzięki czemu natychmiast wiadomo kto żyd a kto nie i czym go „szczepić” czyli szpecić (https://www.cda.pl/video/51470287a)

 7. „fakt, że mamy realne szanse na znalezienie śladów życia na znalezienie śladów życia na innych planetach w przeciągu następnych 5 lub 10 lat” – mówi doktorantka. To nie fakt, tylko pobożne życzenia.
  Doktoranci z Ohio mają poziom ucznia szkoły średniej w Polsce. Nie odróżniają faktów od gdybania.

 8. Jeśli ten nowy teleskop został zbudowany tak jak ten stary to nie zbadają zupełnie nic.
  Ten stary, jego lustro, było tak wykonane jak by pijani diabli na nim nocą w kręgle grali.
  Była to chyba największa znana kompromitacjia kosmicznych usamanów.

Comments are closed.