Prof. Korab-Karpowicz o rzeczywistości po covidzie: „Świat nigdy nie będzie już taki sam! Tak mówi Klaus Schwab” [VIDEO]

Świat już NIGDY nie będzie taki sam! Tak mówi Klaus Schwab | prof. Korab-Karpowicz
Świat już NIGDY nie będzie taki sam! Tak mówi Klaus Schwab | prof. Korab-Karpowicz

Gościem Marka Mateckiego na kanale youtubowym Tomasz Sommer EXTRA był prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz – polski filozof, historyk myśli politycznej, politolog i był wiceprezydent Gdańska. W materiale wypowiedział się m.in. o tym jaka rzeczywistość czeka nas po pandemii.

Prof. Korab-Karpowicz nie miał litości dla polskiej klasy politycznej.

– Króluje w Polsce przeciętność na stanowiskach kierowniczych, a rezultaty są opłakane. Uważam, że Polska jako państwo jest coraz słabsze, coraz bardziej zależne od interesów zagranicznych – mówił.

Później zahaczył nieco o wątki filozoficzne.

– Polska myśl polityczna nigdy nie porzuciła czegoś takiego jak idealizm. To myślenie. które opiera się na pewnych celach, normach. Przedstawia ono doskonałą wersję świata – mówił i zaznaczył, że obecni politycy nie są „największymi umysłami”.

Profesor przypomniał o Klausie Schwabie, prezesie wykonawczym Światowego Forum Ekonomicznego, który stwierdził, że po covidzie świat nigdy nie będzie już taki sam.

– Trzeba to potraktować poważnie. (…) Ten „Nowy Ład” to nie jest jakaś drobna sprawa, to nie jest jakaś drobnostka. Może nasi politycy tego nie rozumieją? – pytał.

Później podkreślił, że klasa średnia znikanie, bo tysiące zwykłych ludzi straciło swoje biznesy, zaczyna się szerzyć wielkie bezrobocie. Jego zdaniem nie ma możliwości, żeby do tego wrócić przez „Wielki Reset”.

– Cele są inne – mówił. Jakie? Obejrzyj wywiad z prof. Włodzimierzem Julianem Korab-Karpowiczem.

5 KOMENTARZE

  1. Pan Schwab nie szwabi! Rzeczywistość po kowidzie najprawdopodobniej będzie znacznie, znacznie lepsza, niż przed kowidem. Tylko że poczekamy na to ze 2-3 pokolenia – a najgorsze dopiero przed nami! Tak też przewiduje wiele myślących osób w Ameryce Północnej, gdzie mieszkam od 40 lat…

  2. Wojna wszystkich ze wszystkimi. Scenariusz po davidzie19. Kochajcie sie ludzie bo tyle jeszcze mozemy ale juz nie za dlugo…przykre

  3. Jest wyjście: zawierzenie Chrystusowi Królowi Polski – conajmniej 50% Polaków. Jezus powiedział Celakównie: „nie wygracie beze mnie, nie macie szans”.

Comments are closed.