Świdnik. Zamiast repliki broni dostał zdjęcie i list z przestrogą [FOTO]

Zdjęcie broni, MEM Źródło: KPP Świdnik, Pixabay, collage
Zdjęcie broni, MEM Źródło: KPP Świdnik, Pixabay, collage

Mieszkaniec Świdnika na ziemi lubelskiej niemiło się zaskoczył, gdy po zamówieniu repliki broni odebrał przesyłkę. Zamiast repliki przysłano mu bowiem… zdjęcie i liścik.

23-letni mieszkaniec Świdnika chciał kupić replikę broni palnej. Przeszukiwał Internet i w końcu znalazł ogłoszenie podpisane: „#ZDJĘCIA# ASG hk-03 specna arms po tuningu”.

Ogłoszenie dot. repliki broni
Źródło: KPP Świdnik

Tytuł ogłoszenia nie wzbudził u niego podejrzeń, bo – jak mówi – z korespondencji ze sprzedającym wynikało, że na sprzedaż jest replika broni.

Zapłacił więc 490 złotych i czekał na swój karabinek. Gdy otworzył paczkę – mocno się zdziwił. Zamiast repliki broni były w niej ziemniaki, oprawione w ramkę zdjęcie repliki oraz list z przestrogą, aby uważnie czytał opis i nazwę ogłoszenia.

„Drogi użytkowniku. Przypominam i nakłaniam do uważnego czytania opisu jak i zarówno nazwy danego ogłoszenia” – napisał nadawca.

Świdniczanin zamiast broni dostał ziemniaki i liścik
Źródło: KPP Świdnik

Świdniczanin czuje się oszukany. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Zdjęcia broni zamiast prawdziwej repliki
Źródło: KPP Świdnik

Źródło: polsatnews.pl

12 KOMENTARZE

 1. Oszuści byli i będą dlatego wydając pieniądze na produkt i to z ogłoszenia, a nie ze sklepu internetowego, czy z aledrogo powinna się zapalić lampka ostrzegawcza po słowie #Zdjęcia#, że coś tu nie gra.
  Jeżeli to jest cały opis ogłoszenia to sprawa i tak jest do wygrania.

  Można wpisać 300 znaków pffff

 2. W tytule ogłoszenia przecież wyraźnie pisze:

  ” Zdjęcia# ASG hk-03″ ;) A on ma pretensje. Kupił zdjęcia.

 3. Przed wszystkim nie wolno płacić przelewem, tylko za pobraniem. I nie byłoby całej sprawy.
  Za pobraniem wolno płacić tylko do pewnej kwoty (zdaje się, że jest to 5 tys. zł), bo kurierzy odmawiają pobierania wyższych kwot bojąc się napaści.
  Już domaganie się przelewu w wys. 490 zł powinno wzbudzić podejrzliwość. To 1000 zł to nie jest przestępstwo a wykroczenie. Ja w każdym razie, gdy sprzedawca za towar do 1000 zł domaga się przelewu natychmiast rezygnuję.

 4. Żona kiedyś zakupiła mebel i dostała model szafki skali 1/ileśtam.Nie doczytała że wymiary podano w milimetrach.Towar był zgodny z opisem

 5. KAŻDY towar kupiony on-line można bez podania przyczyny zwrócić do 14 dni, pod warunkiem że nie był on używany.

Comments are closed.