Zapaść w służbie zdrowia. Sommer: odpowiedzialni za to powinni trafić przed sąd

Tomasz Sommer.
Tomasz Sommer. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

W Polsce od wprowadzenia lockdownu zmarło rekordowo dużo osób. I nie były to tylko śmierci wywołane COVID-19. W większości były to niestety zgony w wyniku chorób, które normalnie leczone, nie byłyby śmiertelne. Zapaść w służbie zdrowia jest poważna. Redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer, twierdzi, że winni powinni odpowiadać sądownie.

W 2020 roku było najwięcej zgonów Polaków od czasów II wojny światowej. Wśród państw Unii Europejskiej jesteśmy niechlubnym liderem.

Nadmiarowe zgony w 2020 roku. Polska liderem w UE.
Źródło: Eurostat

2020 minął, a sytuacja się nie poprawiła. Początek tego roku jest pod tym względem najgorszy w XXI wieku. W ciągu pierwszych 14 tygodni 2021 roku zmarło ponad 153,6 tys. osób. To niemal 32 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – wynika z danych podawanych przez GUS.

Sommer: odpowiedzialni za to powinni trafić przed sąd

Użytkownik Twittera, używający nicku – Piotr D., spróbował podliczyć stosunek spadku hospitalizacji do ilości zakażonych koronawirusem w Polsce w 2020 roku. Wyszło mu, że o 1 810 857 mniej hospitalizacji wykonano od początku marca 2020 do końca listopada 2020 w ujęciu rok do roku. „102 438 – tyle osób zakażonych SARS-CoV2 (w oparciu o pozytywny wynik testu) hospitalizowaliśmy przez cały 2020 rok” – twierdzi Twitterowicz.

Wpis użytkownika podał dalej Tomasz Sommer. – Tego się po prostu nie da obronić. Ludzie, którzy za to odpowiadają powinni trafić przed sąd – napisał wolnościowy publicysta.

2 KOMENTARZE

  1. Pani Elżbieta zmarła 29 marca o godzinie 22:39. Kilkanaście godzin wcześniej została zaszczepiona na COVID-19 preparatem firmy AstraZeneca.
    Dolegliwości po szczepieniach przeciwko COVID-19. Do tej pory przypadki zakrzepic odnotowano w Polsce u 29 osób . Bądź odpowiedzialny , szczep się szczepionką za którą nikt nie odpowiada bo jest dobrowolna zgoda i jest to EKSPERYMENT ! A jakie kolejki , ilu chętnych do szczepień , głupota ludzka jest jak wirus !!!

  2. A będzie jeszcze więcej chorych, tylko trochę jeszcze trzeba poczekać, a będą chorować wszyscy ci, którzy chodzili w szmatach na gębie !
    Organizm za blokowanie dopływu świeżego powietrza im tego nie daruje !

Comments are closed.