O tym lepiej nie mówić. CDC nie będzie liczyć zakażeń COVID-19 po szczepieniu, jeśli nie doprowadzą do hospitalizacji lub zgonu

REKLAMA

CDC (amerykańska agencja rządowa – red.) poinformowało o tym, że od 14 maja zmienia zasady dotyczące raportowania tzw. przełomowych przypadków zakażenia koronawirusem po szczepieniu przeciw COVID-19. Zliczane będą tylko te zakażenia, które doprowadzają do hospitalizacji lub zgonu.

Ponieważ pojawia się coraz więcej doniesień o tzw. przełomowych przypadkach COVID-19, zarówno w USA, jak i na całym świecie, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) poinformowało o tym, że od 14 maja zmienia sposób raportowania tzw. przełomowych przypadków.

Na czym ma polegać zmiana? Zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej CDC „przechodzi do zgłaszania tylko pacjentów z tzw. przełomową infekcją po szczepieniu przeciw COVID-19, którzy byli hospitalizowani lub zmarli”.

REKLAMA

Oznacza to, że nie będą już raportowane przypadki zakażenia po szczepieniu, jeżeli te nie wywołają poważnych skutków. Oficjalnie agencja stwierdziła, że ​​pomoże to „zmaksymalizować jakość danych zebranych w przypadkach o największym znaczeniu klinicznym i dla zdrowia publicznego”.

CDC przekonuje jednak na swej stronie internetowej, by się nie martwić. Tzw. przełomowe przypadki po szczepieniu są ich zdaniem spodziewane, a szczepionki są skuteczne i konieczne, by zapanować nad mniemaną pandemią koronawirusa. I nie zadawaj pytań foliarzu.

Agencja rządowa odnosi też do strony, na której wyjaśniono, iż „niewielki odsetek osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi nadal będzie chorować na COVID-19”. Jak wielki będzie odsetek tego jednak się nie dowiemy, gdyż takie przypadki nie będą raportowane.

Zgłaszane natomiast będą przypadki zakażeń, które doprowadziły do hospitalizacji lub śmierci. CDC uspokaja, że takie przypadki też są spodziewane, jednak będzie to „mały procent”. Za tzw. przełomowe przypadki mają odpowiadać nowe warianty koronawirusa.

To wszystko, z pełną powagą, prezentowane jest na stronie rządowej agencji CDC.

Do tej pory tzw. przełomowy przypadek zakażenia koronawirusem był odnotowywany w przypadku, kiedy dana osoba uzyska dodatni wynik testu na SARS-Cov-2 dwa tygodnie po przyjęciu szczepionki Johnson & Johnson lub drugiej dawki szczepionek Pfizer czy Moderna.

To już druga zmiana CDC dotycząca osób w pełni zaszczepionych. W kwietniu ogłoszono zmianę sposobu podawania testów PCR osobom w pełni zaszczepionym. – Obie zmiany spowodują zmniejszenie ogólnej liczby zgłoszeń tzw. przełomowych przypadków w USA – podkreśla portal childrenshealthdefense.org.

Źródło: cdc.gov/childrenshealthdefense.org/nczas.com

REKLAMA