Cały świat ją obserwował. Chińska rakieta spadła na Ziemię

Chińska rakieta.
Chińska rakieta. (Fot. Fot. CNSA - cnsa.gov.cn)

Zgodnie z zapowiedziami ekspertów – szczątki chińskiej rakiety Długi Marsz 5B spadły na Ziemię w niedzielę 9 maja.

Rakieta Długi Marsz 5B wyniosła w ubiegły czwartek na orbitę jeden z kluczowych modułów planowanej chińskiej stacji kosmicznej Niebiański Pałac.

Następnie sama weszła na tymczasową orbitę i okrążała Ziemię raz na 90 minut, lecąc zbyt szybko, by agencje kosmiczne mogły przewidzieć, gdzie wejdzie w atmosferę.

Ministerstwo obrony USA spodziewało się, że nastąpi to w sobotę.

Teraz pojawiły się informacje, że szczątki rakiety już spadły.

Obiekt spadł – tak jak zapowiadali eksperci – w niedzielę, do morza Indyjskiego, w pobliżu Malediwów.

Przed uderzeniem w Ziemię udało się zarejestrować przelot obiektu. Szczególnie dobrze widoczny był przelatując nad Bliskim Wschodem.

Coś takiego nie miało miejsca od bardzo dawna

Według brytyjskiego dziennika „The Guardian” od 1990 roku żaden obiekt o masie większej niż 10 ton nie był celowo pozostawiony na orbicie, by ponownie wejść w atmosferę w sposób niekontrolowany.

Kluczowa sekcja rakiety Długi Marsz 5B waży według dostępnych informacji ponad 20 ton.

Źródło: NCzas, Twitter, PAP

14 KOMENTARZE

  • Zadziałała petycja Kolaboracji Bosaków&Dziamborów. Pierwszy w dziejach Kolaborantów, skuteczny apel wzywający rakietę do ominięcia Polski. Do 987 razy sztuka.

   • kużwa, ..jednak jakiś odłamek spadł ci bolszewicka amebo na kiepełe. Musi trafiła cię po „magnetycznym” smrodzie Przygłupa I Socjalisty jaki roznosisz..

   • Ale przecież pisałeś ostatnio że sam podpiszesz petycję ! Tylko w Tworkach nie macie długopisów 😂😂😂😂😂

 1. E tam, jakby szczątki polskiej rakiety spadły, to byłaby sensacja.
  A te szczątki nie są antysemickie, tzn nie zrobiły kuku jakiemuś Żydowi?

  • Zrobiły. Chiny będą musiały zapłacić odszkodowanie za to że szczątki nie zrobiły bezpośrednio kuku żadnemu Żydowi i z tego tytułu nie można uzyskać odszkodowania.

 2. ja często widzę króla białych myszek,a moja baba mówi że są w sklepie do kupienia,ale w domu ich nie ma.I kto tu ma rację? chyba pójdę po denaturat,wtedy rozwiążę tą zagadkę.

 3. No to Huawei odetchnęła z ulgą.Chwilowo nie będzie sankcji,ale CIA już nad tym pracują.Nie może być,żeby Chiny straszyły bezkarnie całe Langley.Inna sprawa iż sukces Chińczyków jest
  wynikiem pandemii jako,że wyłapano wszystkich agentów ,prodemokratycznych’ i nic się nie zepsuło.Prawdopodobnie nastąpi eskalacja propagandy type; Co Chiny ukradły Usraelowi?
  A może by tak wrócić do polskich metod np Chiny napadną (i na pewno to zrobią)na Usrael,
  więc trzeba wybudować 22 lotniskowce.

 4. @ >: Amerykanie podobno wyladowali na Ksiezycu, swiat to widzial i uwierzyl na slowo – sila TV.. Tak jak z oficjalnym wyjasnieniem zabojstwa Kennedy’ego – kolejne „teorie spiskowe” okazuja sie prawda, ale nikt nie pyta o zwiazek z zapowiedziami likwidacji FED, przywiazania dolara do zlota i zbombardowania powstajacego „gdzies” reaktora, ktory mial posluzyc do zbudowania broni jadrowej.

 5. Polacy mogą co najwyżej się zaszczepić i rzucić sobie kamieniem. I to wszystko w temacie.

  • A tam jakiś tam kosmos.My Polacy, produkujemy duże i wielkie czipsy z ziemniaków. Są solone i nawet o smaku cebuli ew papryki!

Comments are closed.