Zasłynął wyrzuceniem policji ze świątyni. Polski pastor z Kanady aresztowany za odprawianie nabożeństw [VIDEO]

Policja aresztuje polskiego pastora w kanadzie Artura Pawłowskiego. Duchowny zasłynął wyrzuceniem funkcjonariuszy reżimu sanitarnego ze świątyni. Zdjęcie: YT/ Artur Pawłowski TV
Policja aresztuje polskiego pastora w kanadzie Artura Pawłowskiego. Duchowny zasłynął wyrzuceniem funkcjonariuszy reżimu sanitarnego ze świątyni. Zdjęcie: YT/ Artur Pawłowski TV

Policja kanadyjska aresztowała słynnego polskiego pastora, który wyrzucił funkcjonariuszy ze świątyni. Duchowny został oskarżony o organizację „nielegalnych zgromadzeń” – odprawianie nabożeństw.

Artur Pawłowski prowadzący parafię w kanadyjskim Calgary stał się słynny dzięki nagraniom, które na początku kwietnia obiegły całą sieć. Widać na nich jak duchowny wyrzuca ze świątyni policję – funkcjonariuszy reżimu sanitarnego, którzy bez sądowego nakazu nachodzą wiernych i protestancki zbór. Funkcjonariusze zakłócali nabożeństwa i uroczystości Wielkanocy.

Co za niewiarygodni psychopaci – wołał za wycofującymi się ze wstydem policjantami pastor. – Wielkanoc. Najświętsze święto chrześcijańskie w ciągu roku, a oni przybywają, aby zastraszyć chrześcijan podczas najświętszego święta. Niewiarygodne – krzyczał.

Duchowny zwymyślał ich od gestapo, nazistowskich komunistów, faszystów i psychopatów. – Co jest nie tak z tymi chorymi psychopatami? Nie wracajcie tu wy – nazistowscy psychopaci. Chorzy, źli ludzie. Dacie wiarę, że przychodzą tu zastraszać ludzi w największe święto chrześcijańskie – mówił pastor Pawłowski.

Funkcjonariusze reżimu uparli się jednak, by położyć kres nabożeństwom odprawianym przez pastora. Departament Zdrowia prowincji Alberta uzyskał otrzymał orzeczenie sądowe, które umożliwia organom ścigania nakładanie grzywien, a nawet aresztowania w celu „wyegzekwowania wytycznych dotyczących zdrowia publicznego”.

Orzeczenie zostało przedstawione pastorowi Pawłowskiemu, który jak oświadczyła policja „zignorował wymagania dotyczące utrzymywania dystansu , noszenia masek i kontynuował organizowanie zgromadzeń religijnych”.

W sobotę 8 maja policja Calgary zatrzymała samochód z Pawłowskim i jego bratem i obydwu aresztowała. Całą scenę sfilmował kierowca.

Zróbcie to w nazistowskim stylu! – Pawłowski krzyczy na dwóch policjantów, którzy go skuwają. Następnie funkcjonariusze zaciągają pastora do radiowozu policyjnego. Na nagraniu widać również Dawida – brata pastora, który klęczy na autostradzie. Ten również zabierany jest do radiowozu.

W całej operacji zatrzymania pastora udział wzięło co najmniej 5 załóg radiowozów. Telewizja CBC donosi, że dwaj bracia zostali oskarżeni o zorganizowanie i udział w nielegalnym zgromadzeniu.

Konserwatywny kanadyjski serwis Rebel News prowadzi już zbiórkę pieniędzy na pomoc dla polskiego duchownego i jego brata.

„Aresztowanie chrześcijan za odprawianie nabożeństw jest tym, co robią państwa policyjne, a nie liberalne demokracje. To musi się skończyć” – napisano w serwisie informacyjnym.

23 KOMENTARZE

  • Oglądałem dwa wywiady Andy’ego Choinskiego z tym pastorem i w jednym z nich pastor Pawłowski powiedział, że kanadyjska tak postępuje tylko w stosunku do chrześcijan.

  • W jednym z wywiadów u Andy’ego Choinskiego na YouTube pastor Pawłowski powiedział, że policja prześladuje tylko chrześcijan.

 1. SZATAN ZASTAWIŁ SWOJE SIECI A PSYCHOPACI -BEZMÓZGOWE CYBORGI WYKONALI ROZKAZ ILUMINACKIEGO LUCYFERA !!!
  Pozostało nam formować drużyny partyzanckiej samoobrony , bo t dopiero początek !!!

 2. Pasz pan a jo myśloł, że te łobrozki to zza wschodniej naszej granicy …. A to demokracyjo w rozkwicie …

 3. Na filmie jest 6 radiowozów, jak do jednego człowieka potrzebują 6 radiowozów i 12 policjantów, to na nas wszystkich braknie im kadr.

  • Chodzi o pokazówkę. Efekt zastraszenia. ‚Elity’ nie ustaną zanim nie zaprowadzą zamordyzmu na całym świecie (zachodnim).
   Kanada to już totalitaryzm. Wolność wyznania w Kanadzie jest prawem chronionym konstytucją, dającym wierzącym wolność zgromadzeń i wyznania bez ograniczeń i ingerencji. Czyli prawo prawem, a jest jak u nas :D

  • Psychopaci religijni mogą być bardzo groźni…niech mu stolica apostolska pomoże…nawet palcem nie kiwną…

 4. Proszę zwrócić uwagę, że pastor Pawłowski rzeczywiście „zignorował wymagania dotyczące utrzymywania dystansu, noszenia masek i kontynuował organizowanie zgromadzeń religijnych”. Od 5 maja organizowanie jakichkolwiek zgromadzeń religijnych w prywatnych domach, jak to robi pastor, jest zabronione. Pastor notorycznie ignorował przepisy te z 5 maja i przedtem wcześniejsze, ustanowione w pełni legalnie, nie tak jak w PRL-bis, niezgodnie z konstytucją.

  • W Kanadzie uciążliwości związane z reżimem pandemicznym są w porównaniu z Europą wprowadzane nie tak dogmatycznie czy wręcz nonsensownie lub przeciwskutecznie. Da się je wytrzymać, nawet jeśli nie jest się przekonanym do ich pełnej zasadności. Kreowanie z pastora Pawłowskiego męczennika na miarę męczenników z okresu wczesnego chrześcijaństwa nie ma podstaw. To człowiek nawiedzony, skłonny do warcholstwa.

   • Policja zachowała się przykładnie, nie tak jak w PRL-bis. Dwukrotnie wycofała się z działań, jako że nie byłyby jednoznacznie legalne, gdyż w grę wchodziło najście na prywatną posesję, bez czystego legalnie powodu. Za trzecim razem, kiedy po 5 maja nie wolno już mieć religijnych zgromadzeń poza świątyniami, capnęła naruszyciela prawa zgodnie w prawem i regulaminami.

    • „kiedy po 5 maja nie wolno już mieć religijnych zgromadzeń poza świątyniami, capnęła naruszyciela prawa zgodnie w prawem i regulaminami.” ty się zastanów co piszesz…jest to normalne że zakazują religii?, jakie prawo? lucyferiańsko-kowidiańskie? to chyba twoje trollu

     • Dura lex, sed lex. Sekciarski warchoł łamał regulacje w pełni legalne. Nie twierdzę, że wszystkie te prawne regulacje są słuszne i pożyteczne, bo tego sprawdzić nie mogę. Ale czy postępowanie pastora było zgodne z prawem i że nie był on prześladowany przez władze to jest sprawa jasna. I o tym jedynie piszę. A religia ciągle w Kanadzie nigdzie nie jest zakazywana. To może się zmienić, bo idą najwyraźniej nowe czasy.

     • Nie będę nakłaniał ssssNake by się zastanawiał co pisze, bo najwyraźniej jest niezdolny do logicznego myślenia. Praworządne państwo dwukrotnie wycofało się z zaprowadzenia porządku mimo łamania obowiązujących regulacji nie mając czystej sytuacji prawnej. Fanatyczny warchoł dostał w końcu to na co zapracował.

 5. Jak nie zrobicie ekshumacji zwłok z Jedwabnego…nie sprzedacie tej książki nawet z tą agresywną reklamą na każdej stronie swojego portalu…

 6. W kanadzie trwa jakieś załamanie intelektualno-moralne. Wdrażają satanistyczny komunizm czy też faszyzm mimo, że wiadomo, że się nie uda bo poprzedni satanistyczny komunizm czy też faszyzm zdechł z głodu.

  • Trudeau jest człowiekiem zepsutym do szpiku kości. Widać po nim, że ma zapędy dyktatorskie. Za jego rządów Kanada stała się dyktaturą, gdzie wszystko jest dozwolone poza chrześcijaństwem.

Comments are closed.