Na Seszelach okazało się, że chińskie szczepionki nie działają. Duda chciał nimi wyszczepić Polaków

Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda. (Fot. PAP)

Archipelag Seszeli. Mimo, iż doszło tam to pełnego zaszczepienia większości obywateli przeciwko COVID-19, to państwo zmaga się z rekordowym wzrostem zakażeń. Szczepiono tam chińską szczepionką, którą Andrzej Duda chciał sprowadzić do Polski.

Na tysiąc zakażonych obywateli wyspiarskiej republiki – jedna trzecia otrzymała dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

59 proc. dawek podanych na archipelagu stanowiły chińskie szczepionki firmy Sinopharm.

Co ciekawe – taka sytuacja mogła mieć miejsce w Polsce, bo w marcu polski prezydent rozmawiał na ich temat z dyktatorem komunistycznych Chin.

– Pamiętacie, jak temat ewentualnego zakupu przez Polskę chińskich szczepionek podejmował w marcu 2021 roku pan Andrzej Duda w rozmowie z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem? Aż strach pomyśleć, co będzie jak nas z tej Unii Europejskiej już wyprowadzą – skomentował na Facebooku prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Profesor z WUM oczywiście w opozycji do chińskich szczepionek stawia te, które zatwierdziła EMA.

Jednak i w UE stosuje się preparaty, które budzą spore kontrowersje – jak choćby AstraZeneca, czy Johnson&Johnson.

8 KOMENTARZE

  1. Potrzebuje paszport szczepionki. Ile trzeba dać w łapę żeby sól fizjologiczną wstrzyknęli zamiast trucizny?

  2. Same szczepionki na nic nie działają za to paszporty covidowe chronią i przed wirusem i nawet kaca wyleczą

  3. i o co ten krzyk, zaraz tak samo będzie z tubylcami szczepionymi tu picerem/zęzą/j&j itd. Amerykańska CDC właśnie nakazała by nie kwalifikować jako zakażonych/chorych tych już wyszczepionych (tiunuja statystyki), chyba że tak z nimi będzie tak źle, że trafią na oddział szpitalny lub zemrą. Czekamy aż u nas GIS wkrótce zrobi to samo i zaprzestanie wliczać do statystyk testy pozytywne RT PCR u zaszczepionych..

  4. Szanowni manipulatorzy, zapomnieliście dodać, że zachorowania odnotowano wśród niezaszczepionych i zaszczepionych jedną dawką

  5. Żadne szczepionki nie działają, bo to nie szczepionki, producenci mówią, że nie chronią przed zakażeniem a dają lżejsze przechodzeniem choroby, niech powiedzą to tym Anglikom, którzy stracili wzrok, doznali paraliżu i innych NOPów. W Polsce mimo zaniżania i ukrywania danych oficjalnie zmarło po szczepieniu dwiema dawkami ok.1,5 tys. ludzi.

  6. To w sumie ten Duda nie taki zły – chciał sprowadzić szczepionki, które nie działają, czyli również nie szkodzą! A niektórzy mieli go za gonja ( gnjoa).

Comments are closed.