Niedzielski chce „bardziej dolegliwej izolacji”. Dr Basiukiewicz: „Proponuję też: chłostę, konfiskatę mienia, łamanie kołem”

Adam Niedzielski i Paweł Basiukiewicz/Fot. PAP/Facebook (kolaż)
Adam Niedzielski i Paweł Basiukiewicz/Fot. PAP/Facebook (kolaż)

W czwartek minister pandemii Adam Niedzielski oświadczył, że izolacja w przypadku nowych mutacji koronawirusa powinna być bardziej dotkliwa, niż przy poprzednich. Słowa polityka skomentował doktor Paweł Basiukiewicz.

Minister Niedzielski twierdził, że nawet zwiększenie mobilności czy zwiększenie interakcji społecznych niekoniecznie tworzy tak duże ryzyko zachorowania jak pojawienie się nowej mutacji.

Dlatego w tej chwili priorytetem dla całego resortu zdrowia, dla mnie, jest bardzo dokładne zajęcie się zagadnieniem nowych mutacji, co oznacza z jednej strony konieczność monitorowania z iloma mutacjami mamy do czynienia, jak one są groźne, a z drugiej strony też udrożnienie przepływu informacji na temat tych mutacji. Jeżeli mamy wiedzę o mutacji, to trzeba ją jeszcze umiejętnie wykorzystać i to umiejętne wykorzystanie to jest przede wszystkim działanie sanepidu, który powinien izolować ogniska, gdzie takie mutacje są zidentyfikowane – mówił minister.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że taka izolacja musi być bardziej dolegliwa niż w przypadku „zwykłego” zachorowania spowodowanego mutacją brytyjską czy szczepami dominującymi wcześniej. Dodał, że obecnie dominuje mutacja brytyjska, ale mamy też kilka ognisk mutacji indyjskiej – w okolicach Warszawy i w Katowicach, ognisko brazylijskiej mutacji na Śląsku, a na Pomorzu były zidentyfikowane warianty południowoafrykańskie.

Niedzielski podkreślił, że w każdym z tych przypadków będą stosowane bardziej dolegliwe rozwiązania. Zamiast kwarantanny i izolacji 10-dniowej będzie stosowane wydłużenie ich do 14 dni. Natomiast zwolnienie z nich będzie następowało tylko po negatywnym wyniku testu.

Niedzielski straszy nowymi mutacjami koronawirusa. „Izolacja musi być bardziej dolegliwa”

Do tych słów odniósł się pracujący na oddziale zakaźnym elektrokardiolog Paweł Basiukiewicz.

„Wiedziałem, że tak będzie. Teraz będzie sobie siedział świstak i sekwencjonował te nukleotydy, następnie maszyna losująca dobierze adekwatne do miejsca mutacji restrykcje. Już mamy zapowiedź bardziej dolegliwej izolacji. Proponuję też: chłostę, konfiskatę mienia, łamanie kołem” – gorzko skwitował pomysły ministra Basiukiewicz.

Źródła: Twitter/nczas.com

14 KOMENTARZE

 1. Testami, które jak się chce, pokażą wszystko, nawet przy braku objawów, a przede wszystkim przy braku wyszczepienia, można skazać za druty każdego bez paszportu. Do obozów izolacji jeden krok.

 2. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że taka izolacja musi być bardziej dolegliwa niż w przypadku „zwykłego” zachorowania spowodowanego mutacją brytyjską czy szczepami dominującymi wcześniej.
  Nie można jaśniej. Izolacja ma być bardziej DOLEGLIWA, nie bardziej ŚCISŁA.

 3. Gdyby N. nie wiedział co mówi, to bym powiedział: „Chłopie, czy ty nie widzisz jaki jesteś już śmieszny??”
  Niestety, to straszenie wciąż działa. A ja już boję się otwierać lodówkę, bo tam zęby mutanta na mnie czekają.

 4. Przeziębieni nie chcą na początku fikcyjnej „teleporady”. Potem rozchorują się bardziej i już chcą teleporady, następnie zapalenie płuc, karetka i „krótkie” kilka godzin czekania na test. Potem szybko – pozytywny test, oddział kovidowy, tam leży lub trafia pod respirator i do kostnicy. Zgarniają szmal za +test, za pacjenta C-19 i w końcu za trupa. Do worka i na cmentarz. Aha! Trzeba doliczyć do statystyk coby interes kręcił się dalej…

 5. Czy znajdzie się wreszcie odważny psychiatra, który publicznie powie to co mówi Matka Kurka na yt, że ten cyborg to socjopata, który czerpie przyjemność i energię z dręczenia ludzi, a że ma możliwości to rozwija skrzydła, trzeba go izolować, to zaburzona osobowość.

 6. Uwaga Red. – Drodzy Bracia i Siostry! Gdy tylko pojawiają się tego rodzaju wiadomości o śmiertelności wież 5G, tłum trolli natychmiast rzuca się do przodu i zaczyna przekonywać, że ptaki zdechły z powodu choroby, a 5G nie ma z tym nic wspólnego. Ale to wszystko jest kłamstwem! To właśnie wieże 5G w Wuhan powodowały upadek i śmierć ludzi na ulicach oraz w pomieszczeniach, położonych obok wież. Gdzie potem ludzie tak masowo padali, rzekomo z powodu koronawirusa? Nigdzie.

 7. „POLONIA walczy z 447! Jest REAKCJA AMERYKAŃSKICH polityków! Wojciech Mazur”
  „…..z poprawką” ……„….o wykluczenie mienia bezdziedzicznego z tej ustawy.” 13, 01.
  Mazur to kolejny żydowski naganiacz, on chce uprawomocnić tę ustawę, która jest przestępstwem.
  Z żydami nie zawiera się żadnych umów, bo żydzi są perfidni.

 8. Zamilcz albo :Sam się izoluj wraz z rodzina od społeczeństwa . W TYM WYPADKU JEST PODEJRZENIE WYPALENIA MÓZGU ”bez teki” w waszej pandemiji ! Jak się na ciebie patrzy to cofa się strawa !!!

 9. absurd goni absurd…niedzielski i ta cała banda powinni siedzieć we więzieniu…paranoja covidowa 4 dawka 5 dawka 3 mutacja jeśli ktoś w to brnie to ma mózg wielkości fistaszka…a nasza odporność bedzie uzależniona od szczepionek…koniec tego nonsensu jest wirus jak i inne wirusy i co ludzie chcą żyć i być wolni więc koniec tych obostrzeń lockdownów i masek które nam szkodzą natomiast śmiertelność to choroby raki i inne rzeczy a nie ten wirus…POWIEDZMY STANOWCZE NIE!!!!!

Comments are closed.