Szczepienia nieletnich w Polsce przesądzone. Prof. Horban: Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

To już przesądzone. Rada Medyczna zezwoli na szczepienia przeciwko Covid-19 w Polsce 16- i 17-latków – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Następnym krokiem ma być szczepienie dzieci powyżej 12. roku życia.

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsatu News przyznał, że jeszcze w tym tygodniu Rada Medyczna będzie dyskutowała o szczepieniach młodzieży od 16. roku życia.

Z kolei prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19, przewiduje, że decyzja zostanie podjęta w przyszłym tygodniu.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu, bo jedyna szczepionka, która jest dopuszczona do stosowana w tej grupie osób, czyli w wieku 16-18 lat, to jest szczepionka firmy Pfizer – powiedział w Programie III Polskiego Radia prof. Horban.

„DGP” informuje natomiast, że przyklepanie tej decyzji jest formalnością. Członkowie Rady Medycznej nie widzą żadnych przeciwskazań.

Szczepienia nieletnich. Co dalej?

W Polsce mowa na razie o szczepieniach młodzieży od 16. roku życia, ale kolejnym etapem będzie przesunięcie dolnej granicy wieku do 12 lat.

Choć polski rząd oficjalnie tego jeszcze nie komunikuje, to wydarzenia na świecie każą przypuszczać, że tak właśnie będzie.

W Stanach Zjednoczonych Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła już do użytku w nagłych wypadkach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Pfizer/BioNTech dla osób niepełnoletnich od 12. roku życia.

W Europie podobnym wnioskiem w najbliższych dniach ma zająć się Europejska Agencja Leków (EMA).

40 KOMENTARZE

 1. trzeba chyba do ruskich uciekać – tam na siłę nie szczepią – takich przekupnych ekspertów na wypoczynek do tajgi wysyłają na parę lat

 2. Prof. Krzysztof Filipiak w rozmowie z Moniką Jaruzelską mówił o planowanych testach szczepionek w grupie wiekowej 0,5 – 12 lat. Jest zatem nadzieja, iż już wkrótce wszyscy będą mogli zostać zaszczepieni i ta pandemia wreszcie się skończy.

  • Po pierwsze pandemia się nie skończy. A po drugie tu chodzi o przyśpieszenie ludobójstwa i i okaleczanie najmłodszych. PiS a mianowicie Czarnek dąży do tego, by zaszczepieni mogli tylko odbywać obowiązek szkolny.

  • ta pandemia skończy się po 72 godzinach interwencji Boskiej bo wszyscy co ją „dmuchają” zmienią się w popiół, proch, pył, dymiące szkielety

  • Pandemia covid to dla pewnych ludzi kura znosząca złote jajka, więc musi trwa jak najdłużej, musi trwać.

  • Na jakiej podstawie sądzi pani że zaszczepienie większości lub nawet 100% tego typu „szczepionkami” – niesterylizującymi gwarantuje zakończenie pandemii? Przecież to kompletna bzdura z każdego medycznego czy naukowego punktu widzenia

 3. Kejne krocie dla koncernów farmaceutycznych i przerwy na konto Horbana i reszty rządowych ekspertów i decydentów. Przecież si producenci twierdzą że ich preparaty nie chronią przed zakażeniem i zachowanie, jedynie mogą złagodzić przebieg choroby, a przecież młodzież nie choruje ciężko, więc panie Horbsn, po co? Daj pan jeden sensowny powód.

 4. „Przyszłość będzie polegała na znalezieniu sposobu na zmniejszenie populacji… Oczywiście nie będziemy w stanie dokonywać egzekucji ludzi ani budować obozów. Pozbywamy się ich, każąc im wierzyć, że to dla ich własnego dobra… Znajdziemy coś lub wywołamy pandemię wymierzoną w określone osoby, prawdziwy kryzys gospodarczy lub nie, wirus atakujący osoby starsze, to nie ma znaczenia słabi i wystraszni ulegną temu. Głupi uwierzą w to i poproszą o leczenie.

 5. Zbrodniarze. Ale dlaczego tak nas to wszystkich szokuje? Od dawna legalnie z pasja i okrucieństwem zabijają najbardziej bezbronne nienarodzone dzieci, teraz sie po prostu biorą za resztę.

 6. czyli umieralność w tej grupie praktycznie zerowa a oni chcą okaleczać dzieci eksperymentalnym preparatem medycznym. hmm. 51% środowiska medycznego jest tylko wszczepiona(materiały w oparciu o dane z MZ). tzn że 49% tej grupy po kilku miesiącach szczepień dalej ma wątpliwości będąc zdecydowanie bliżej tematu… Polacy pokażą co zrobią z ręką, która zostanie podniesiona na dzieci polskie.

  • Przy szczepieniach na polio w Indiach, gdzie 0,5 mln dzieci zostało kalekami, szczepienia zakończyły się , jak wieśniacy zastrzelili 12 ,,lekarzy”,a reszta ludobójców uciekła z kraju.

  • A może miast szczepić dla bezpłodności, oszukać plemniki. Najnowsze trendy w rozwoju. Lgbt to także droga do depopulacji z braku rozmnażania – jedyny pozytyw.
   Idą plemniki, idą i nagle ten z przodu staje i mówi:
   – Panowie zdrada ! Jesteśmy w doopie !
   Niektórzy to nawet w czarnej … ;)

 7. Łapy precz od dzieci i eksperymentów niepzrebadanymi preparatami genowymi. Horban, Niedzielski, MM jak Mengele i powinni stanąć przed sądem za nakłanianie do eksperymentów medycznych a potem skończyć jak zbrodniarze sądzeni w Norymberdze.

  • Zgadzam się sam założę temu gnojowi z narodu koczowniczego sznur na tę jego chamską szyję i kopnę z radością stołek.

 8. Art. 39. Konstytucji RP
  „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.”

  Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza farmaceuty.
  „Udział małoletniego w eksperymencie medycznym jest dopuszczalny tylko za pisemną zgodą jego przedstawiciela ustawowego”

  I tyle w temacie.

 9. to jest czyste szalenstwo

  1) dzieci nie choruja na COVID ciezko, zatem ich zaszczepienie i przyjacie 0,2% ryzyka ciezkich powiklan to sa grube cyfry, 5 mln dzieci x 0,2% = 10.000 ofiar. O ile nie bedzie nieprzewidzianych, dlugoterminowych skutkow tego eksperymentu. A jak beda takie skutki – to rzad i eksperci umyja rece – ‚nie wiedzielismy’ , ‚my tylko wykonywalismy rozkazy’

  2) jak ktos sie boi COVID, to sie powinien zaszczepic sam i byc bezpieczny o ile wierzy w szczepionki.

 10. Czyli ubezpłodnienie idzie pełną parą. Dzieci będą tylko dla poprawnych politycznie i LGBTNSDAP. Będą talony na dzieci, np. 30 tys. w danym roku na Polskę. A jak ktoś normalnie zapłodni to będzie aborcja i podwiązanie nasieniowodów. I tak osiągną depopulację.

 11. horban gnoju , zapłacisz za tę swoją nadgorliwość sromotnie . Pamiętaj chamie i obwiesiu , żadna władza nie trwa wiecznie , przyjdzie czas , że będziemy cię szczepić każdego dnia. BĘDZIESZ WYŁ Z BÓLU. Zobaczysz jak to smakuje .

Comments are closed.