Żydzi się cieszą, Sommer komentuje: Podstawmy sobie pod pierwszą część (po)równania AK a pod drugą Niemców

Tomasz Sommer Źródło: YouTube
Tomasz Sommer Źródło: YouTube
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Izrael przeprowadził atak odwetowy na Strefę Gazy po tym, jak w poniedziałek Palestyńczycy przypuścili nań atak rakietowy. Sytuację na Twitterze skomentowała Tomasz Sommer – redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

W poniedziałek zaczął się atak rakietowy ze Strefy Gazy w kierunku Izraela.

W odpowiedzi siły Izraela przeprowadziły odwetowe ataki na Strefę Gazy. W wyniku ostrzału Strefy Gazy zginęło wiele osób, w tym dzieci.

Sprawę na Twitterze skomentował Tomasz Sommer. Dziennikarz najpierw odniósł się do nagrania, na którym widać Żydów cieszących się z tego, że na Strefą Gazy widać dym i płomienie.

– Tak dla porównania wyobraźmy sobie, że to są Polacy, którzy się cieszą, że coś się pali u Cyganów. Cały świat by potępiał. GW by zawyła ku przestrodze. A tymczasem w Jerozolimie wszystko można – napisał wolnościowy dziennikarz.

Dalej redaktor zastanawiał się, czy moralnym jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej na Palestyńczykach, w odpowiedzi na działania terrorystów z Hamasu.

– Odpowiedzialność zbiorowa wobec ataku terrorystów to jest dobra i moralna polityka okupanta czy wręcz przeciwnie? Podstawmy sobie pod pierwszą część (po)równania AK a pod drugą Niemców – pisze Sommer.

31 KOMENTARZE

 1. niewykluczone, że jesteśmy świadkami zlokalizowania w czasie i miejscu rzeczywistym legendarnego, dotąd mitycznego plemienia – nazistów

  • Dawno znane, jak świadczy cytat, było o tym już w Der Angriff : „Und erzählt davon in Angriff”
   A i dziś piszą o tym: „Nazi-Zionist cooperation medal offered at auction”

 2. Racja Panie Sommer, Hamas to tacy sami „terroryści” jak AK i NSZ pod okupacją niemiecką i sowiecką. Palestyńczycy są prawowitymi gospodarzami i mają moralne prawo walczyć z okupantem każdymi dostępnymi metodami, a obowiązkiem cywilizowanego Świata jest ich wspieranie.

   • Myślałem, że tutaj zaglądają bystrzejsi. „Na drugą stronę” – miałem na myśli „na stronę LGBTitp.”. W treści artykułu jest tłustym drugiem „Skomentowała Tomasz Sommer” (nadal tego nikt nie poprawił, od błędów językowych w artykułach na tym portalu aż się roi) – stąd mój komentarz.

 3. w porownaniu z tym co wyprawiaja palestynczycy to zydzi odpowiadaja podobnie. niestety tu tak jest. w wielu wypadkach jest dokladnie odwrotnie, ale ty leca bomby ktore tez zabijaja dzieci. jeszcze niedawno gdy nie bylo takiej obrony plot to ginelo wiecej zydow. Niestety obie nacje maja zbrodnie wojenne na rękach.

  Nikt mi nie powie, ze jesli wystrzeli rakiety na obce terytorium to druga strona ma stac i patrzec.

  • Aha! Przyjdziesz na moje podwórko z zabudowaniami. Będziesz mnie terroryzował całą rodzinę, podstępnie przez lata okradał ze wszystkiego.Zostanie mi tylko rozlatująca się szopka a wodę użycza sąsiad i jest OK dla ciebie? Jeśli będę się bronić i swojej własności to będziesz wysyłał bandziorów. Ale to ja będę winna, bo jak w ogóle śmiem się bronić i oczywiście przykleisz mi jakiś -yzm do mojej osoby? Wystarczy sprawdzić mapki od roku 1948j ile swojej ziemi mieli Palestyńczycy a dzisiaj?

  • Ale Pan Szanowny „tutejsza”, ja Pana czytam i nie rozumie.
   Po co o tym mówić?
   To niedobra jest!

 4. Rzeczywiście jesteś kołtun. Żydostwo zabiera Palestyńczykom ziemie, a oni mają za to ich całować w doopę? –Tak samo my dziś powinniśmy odpowiedzieć naszym okupantom, którzy zabierają nam wolność, zdrowie i życie, rujnują i kradną miejsca pracy. Tyle że my mamy tylko prawdę po swojej stronie i pragnienie sprawiedliwości, a brak nam oręża.

 5. Żydzi usiłują przedstawić siebie jako ofiary w całym okresie swojej historii.

  Prawda jest jednak taka, że jak tylko Żydzi mają siłę i władzę lub poprzez podstawione władcom innych państw nierządnice natychmiast stają się katami, oprawcami.
  Przypomnijmy sobie dwa fakty z naszej najnowszej historii.
  c.d.

  • 17 września 1939 roku w miasteczkach zamieszkałych przez Żydów powstawały spontanicznie bramy powitalne dla Sowietów. I niemal natychmiast zaczynała się masowa kolaboracja skierowana przeciwko Polakom. Ciemna noc stalinowska kończy się dopiero z wkroczeniem Wehrmachtu w 1941 roku. Niestety tylko na „chwilę.”

  • Okres 1945 – 1956 rok „bracia Sławianie” nasyłają nam tutaj cały desant Żydów Litwaków, którzy razem z miejscowymi Żydami oraz polskim lumpenproletariatem sprawują władzę jako Żydokomuna. Wg zeznań polskich patriotów, którzy mieli to „szczęście” dostać się w łapy zarówno gestapo jak i UB okrucieństwo żydowskich oprawców przewyższało tych z gestapo.

   • W bloku tzw. komunistycznym wszystkich tak terroryzowali i prześladowali. To prawda, zawsze „dziwnym przypadkiem” zamieniali się z sąsiada, gościa w kata i władcę gorszego wojsk wroga. Czy UPA itd różnili się od nich? Wszyscy nas okradali i terroryzowali. Dzisiaj jest inaczej? Przestępcy z Ukrainy – niewinni i jeszcze niby elita, kamienice „dziwnymi papierami” -zmieniły właściciela – Polacy na bruku!

    • Ps. Pilnujcie dokumentów, aktów własności a nawet urodzeń – wszystkich! Jak myślicie po co były te „dziwne pożary” w archiwach? Czy nie po to, żeby za jakiś czas nam wmawiano, że Polaków w Polsce nigdy nie było a założycielem Polski był Peysior I? „artefakty” też się znajdą świeżo wkopane i wykopane!?

 6. Z uwagą oglądnąłem red. Sommera w programie o roli byłego prez. L. Kaczyńskiego we wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem. Bardzo wszystko solidnie przedstawione, ale zauwazyłem (mimo wszystko) sporo „grzecznościowego” i niezwykle taktownego przedstawienia roli bohatera programu. „Został wprowadzony w błąd, nie wykazał się decyzyjnością itd itp.”. Tak jak byśmy mówili o jakimś nastolatku, a nie ministrze mającym wykonywać obowiązujące prawo.

  • Nie ma nic złego w taktownym wyrażaniu się na temat działań osoby, która już nie może się bronić.

   • Jednak nie do końca o to mi chodziło. Oczywiście, że nie ma powodu być nie „taktownym” wobec tych którzy już odeszli – co nie znaczy oczywiście, że nie możemy/powinniśmy adekwatnie oceniać (i czasem nawet ostro) postępków osób które piastowały stanowiska publiczne. Przypuszczam, że redaktor Tomasz był aż nazbyt uprzejmy w tych ocenach… Ale może się mylę

   • Czyli uważasz, że nie wolno ostro krytykować lewicowych zbrodniarzy Stalina i Hitlera, bo nie mogą się już bronić?

Comments are closed.