Tomasz Sommer Źródło: YouTube
Tomasz Sommer Źródło: YouTube
REKLAMA

Izrael przeprowadził atak odwetowy na Strefę Gazy po tym, jak w poniedziałek Palestyńczycy przypuścili nań atak rakietowy. Sytuację na Twitterze skomentowała Tomasz Sommer – redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

W poniedziałek zaczął się atak rakietowy ze Strefy Gazy w kierunku Izraela.

W odpowiedzi siły Izraela przeprowadziły odwetowe ataki na Strefę Gazy. W wyniku ostrzału Strefy Gazy zginęło wiele osób, w tym dzieci.

REKLAMA

Sprawę na Twitterze skomentował Tomasz Sommer. Dziennikarz najpierw odniósł się do nagrania, na którym widać Żydów cieszących się z tego, że na Strefą Gazy widać dym i płomienie.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Tak dla porównania wyobraźmy sobie, że to są Polacy, którzy się cieszą, że coś się pali u Cyganów. Cały świat by potępiał. GW by zawyła ku przestrodze. A tymczasem w Jerozolimie wszystko można – napisał wolnościowy dziennikarz.

Dalej redaktor zastanawiał się, czy moralnym jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej na Palestyńczykach, w odpowiedzi na działania terrorystów z Hamasu.

– Odpowiedzialność zbiorowa wobec ataku terrorystów to jest dobra i moralna polityka okupanta czy wręcz przeciwnie? Podstawmy sobie pod pierwszą część (po)równania AK a pod drugą Niemców – pisze Sommer.

REKLAMA