Najnowszy sondaż poparcia. Konfederacja góruje nad Lewicą, Hołownia nad PO. PiS wciąż mocny

Wykres, sondaż.
Zdj. ilustracyjne. (Fot. Gerd Altmann/Pixabay)

Prowadzenie Prawa i Sprawiedliwości, Polska 2050 odstawia Platformę Obywatelską, a Konfederacja powiększa przewagę nad Lewicą – oto wyniki najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Pracownia zadała ankietowanym następujące pytanie: „Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/ oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?”

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) wyraziło 34 proc. badanych. Oznacza to brak zmian w porównaniu z poprzednimi badaniami.

Głos na Polskę 2050 Szymona Hołowni zadeklarowało 25 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 2 punkty. Z badania wynika, że Koalicja Obywatelska także zyskała 2 punkty i chęć głosowania na to ugrupowanie wskazało 18 proc. badanych.

Czwarte miejsce zajęła Konfederacja z 10 proc. poparciem (bez zmian). Na piątym miejscu znalazła się Lewica, którą wskazało 7 proc. ankietowanych (spadek o 3 punkty pp.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chęć głosowania wyraziło 2 proc. badanych (bez zmian). Podobny wynik uzyskało ugrupowanie Pawła Kukiza Kukiz’15, które również otrzymało 2 proc. (spadek o 1 punkt procentowy).

Ankietowani zostali też zapytani o to, czy wzięliby udział w wyborach do polskiego parlamentu, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę.

Z sondażu wynika, że 47 proc. odpowiedziało – „zdecydowanie tak”, a 21 proc. – „raczej tak”. Z kolei 10 proc. odpowiedziało – „zdecydowanie nie”, a 11 proc. – „raczej nie”. Również 11 proc. odparło, że „trudno powiedzieć”.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1073 Polaków w dniach od 7 do 10 maja br.

11 KOMENTARZE

  1. Powoli , będzie dobrze ! Mam nadzieję , że się to zmieni i pogonimy żydków ale jak wyjdzie tak jak z pisem to już wżyciu nie zagłosuję , bo Polski nie będzie tylko Polin a żydki będą tańczyli jak na lotnisku ze szczęścia , dupki mośkowe ! Tylko Konfederacja !!! Żadnych żydów w Polsce w naszej Ojczyźnie !!! Pamiętam wypowiedź żyduwicy jak mówiła jaki spokój u was ale Polacy nie potrafią rządzić . Myślę sobie , zobaczymy przecież u nas rządzą żydy .

  2. A Redakcja znów śpi?? Czy przeoczyłem ważną wiadomość?
    „More Than 120 Retired Flag Officers Call On Americans To Save America”.

  3. Uciszcie tylko Mikkego. Żeby znowu nie wyjechał z jakimś bon motem typu kobiety lubią być gwałcone czy bite.

  4. Czyli Hołownia bez planu wyborczego, ani żadnych deklaracji ma 25%? Ludzie to na prawdę idioci… Lepper, Palikot, Petru niczego was nie nauczyli?

Comments are closed.