„Postęp” w Holandii. Kobiety i mężczyźni będą grać w piłkę w mieszanych drużynach

W Holandii kobiety będą grać w piłkę nożną z mężczyznami Źródło: Pixabay, Pexels, collage
W Holandii kobiety będą grać w piłkę nożną z mężczyznami Źródło: Pixabay, Pexels, collage

Kobiety będą mogły grać razem z mężczyznami w amatorskich drużynach piłkarskich w Królestwie Niederlandów – zadecydowała tamtejsza federacja. Do tej pory było to możliwe jedynie w kategoriach młodzieżowych oraz oldbojskich.

To „historyczny moment dla amatorskiej piłki nożnej, nie tylko holenderskiej, ale i światowej” – napisano w komunikacie niderlandzkiej federacji (KNVB).

Pierwsza kobietą, która zagrała z mężczyznami była Fryzyjka Ellen Fokkema. Wystąpiła w barwach amatorskiego zespołu piłkarzy VV Foarut. Z powodu pandemii rozegrano zaledwie kilka spotkań z jej oraz innych piłkarek udziałem.

– Różnorodność i równość. Chcemy, by dziewczęta i kobiety, mające takie same ambicje jak mężczyźni, mogły znaleźć odpowiednie miejsce w piłkarskim krajobrazie – powiedział dyrektor amatorskiej piłki nożnej w KNVB Jan Dirk van der Zee.

Teoretycznie może się więc zdarzyć od nowego sezonu, że w rozgrywkach pucharowych przeciwko najlepszym zawodnikom Holandii z Ajaksu Amsterdam czy PSV Eindhoven, zagrają amatorskie ekipy z piłkarkami w składach.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

    • A piłka samych kobiet, to szmira i komedia. Więc poziom się nie polepszy. Polecam porzucić oglądanie tego sportu, bo to dno dna i jeszcze teraz z otoczką propagandową. Na topie pajace z kolczykami i powszechne symulanctwo, takich idoli mają dzieciaki, ja do tego ręki nie przykładam

  1. No to czekamy na pierwsze oskarżenia kobiet o przemoc z powodu siniaków i zadrapań , albo trafienia piłką w głowę 😉

  2. Ciekawe czy ma być sztywny parytet? Drużyna piłkarska to 11 osobopostaci, może 5-5 + transgender lub jakiś zabójca Palestyńczyków?

  3. A co to komu przeszkadza? W podstawówce graliśmy w mieszanych składach i było ok.
    Problemem będą tylko parytety, które na pewno się pojawią

Comments are closed.