Katastrofa Platformy Obywatelskiej. Zbliża się do wyniku jednocyfrowego [SONDAŻ]

Borys Budka / Zdjęcie: PAP/Piotr Nowak
Zdjęcie: PAP/Piotr Nowak

Platforma Obywatelska wraz z przystawkami coraz bardziej dołują w sondażach. Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, na formację polityczną dowodzoną przez Borysa Budkę głosować chce 12,1 proc. Polaków.

Niezmiennie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory miały się odbyć w niedzielę, to PiS zdobyłoby 33,5 proc. głosów.

Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 21,9 proc. respondentów.

Na koalicję Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych chęć głosów zadeklarowało 12,1 proc. badanych.

Na czwartym miejscu uplasowała się Lewica, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja, na którą chce zagłosować 8,6 proc. Polaków.

Poza parlamentem znalazłoby się PSL-Koalicja Polska, na którą chce zagłosować 4,3 proc. badanych. 9,9 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Chęć wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 51,8 proc. respondentów.

Sondaż partyjny. Wariant alternatywny

United Surveys zapytało także respondentów o to, jak głosowaliby, gdyby doszło do zmian liderów partii – gdyby zwiększył się udział prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w KO oraz rozpoczęła się zapowiadana współpraca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z PSL-em.

Wówczas na Zjednoczoną Prawicę pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego zagłosowałoby 34 proc. wyborców. Głos na Polskę 2050 Szymon Hołowni deklaruje 19,6 proc. badanych. Koalicja Obywatelska z Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką na czele poprawiłaby nieco swoje badania – na taką formację chęć głosu deklaruje 15,7 proc. badanych. Na Lewicę Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga i Roberta Biedronia zagłosowałoby 9,1 proc.

Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z Krzysztofem Bosakiem, Arturem Dziamborem i Grzegorzem Braunem jako liderami (6,9 proc.), a także PSL, w którym prym wiedliby Władysław Kosiniak-Kamysz i Bronisław Komorowski. Na taką Koalicję Polską głos oddałoby 6,4 proc.

8,4 proc. badanych nie jest w stanie wskazać partii, na którą by zagłosowało.

Sondaż został zrealizowany 11 maja metodą CATI na próbie 1000 osób.

10 KOMENTARZE

 1. jestem sympatykiem pana Borysa,wiem,że gdyby nie podjudzanie zawiedzionych członkow ,to wynik móglby być o wiele wyższy.Choć nie wieże w te sondaże.Wiele wskazuje na nasze połączenie z inna parią,( nie ujawnię) i wówczas wygramy wybory parlamentarne i prezydenckie( bardzo znane nazwisko w Wawie).

  • No! Dość długo czekałem na tego oszusta i się doczekałem, to była tylko kwestia czasu.
   Bądź sobie sympatykiem kogokolwiek, ale nie podszywaj się pod innych. I postaw sobie i 3 wieże, nic mi do tego, ale graj pod swoim szyldem.

   Ja jestem nie tylko sympatykiem, ale i gorącym zwolennikiem KONFEDERACJI.

  • Haaaaaaaaaaaa, Wielce Czcigodny pan Pupka i Przyczepa Łobywatelska winni już myśleć, jak bezpiecznie wylądować np. na łonie pana Hołowni.

 2. Cóż,skoro się zajechało białego konia gdzieś w Brukseli,a rodzimy ,kuń który mówi’ też pieprzy dyrdymały,więc pozostał tylko frazes,że nadzieja umiera ostatnia.A jeszcze kilka lat totalsi
  głosili proroctwa jak to SLD będzie sztandar wyprowadzać,ofiarowując specjalny instruktaż.
  Miejmy nadzieję,że się przyda.

 3. Budka to grabarz PO. Pomysłu brak na cokolwiek i to nie jest dziwne bo wszystkie tuzy PO mają tak samo. Pomysł aby się podłączyć pod kodziarzy,wściekłe baby i tego rodzaju różne wynalazki to dno.Jednocześnie brak spójnego programu i propozycji dla kraju.Je..ać PiS jak na poważną partię jest słaby.Kombinowali od lat jak ugryźć PiS.W każdą możliwą głupotę peło było zaangażowane.Rysiu Madera,Palikot,Kucyk Mateusz,Babiszony,Ubywatele RP itp.

 4. Po prawdzie, to nawet gdyby KO/PO zjechała poniżej progu wyborczego, to nie ma się z czego cieszyć, bo te głosy przejmuje Hołownia. Czy z tego, że UD/UW przemianowała się na PO wyniknęły jakieś pozytywne zmiany w ich programie, zapytam retorycznie? Realistyczny pozytywny scenariusz to wynik wyborów, w którym ani PiS, ani anty-PiS nie uzyska 231 mandatów i każdy rząd będzie musiał porozumieć się z Konfederacją.

  • Inteligentni ludzie ze służb już od dawna zauważyli,że konieczna jest podmianka i to działa. Nie dziwi,że partyjka która wstydzi się polskiej flagi ( to nacjonalizm i rasizm!) i zabrała Polakom bez pytania OFE odchodzi w polityczny niebyt.

 5. ciekawe ile razy trzeba Polakom wyłożyć prostą prawdę – „Polski i Polaków racja tylko KONFEDERACJA” – tylko;

Comments are closed.