Marian Banaś na celowniku służb? Zastanawiające słowa prezesa NIK

Marian Banaś / Fot. PAP/Mateusz Marek
Marian Banaś / Fot. PAP/Mateusz Marek

Na koniec konferencji prasowej, podczas której NIK stwierdził, że organizacja niedoszłych „wyborów kopertowych” z 10 maja ub.r. była nielegalna, Marian Banaś przypomniał o dwóch tajemniczych zdarzeniach z ostatnich dni.

NIK zaprezentował raport, z którego wynika, że czołowe osoby w państwie, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, działały z pominięciem prawa ws. organizacji niedoszłych wyborów korespondencyjnych, na które wydano ponad 70 milionów złotych z publicznych pieniędzy.

Na sam koniec konferencji Banaś zasugerował, że ostatnie zdarzenia dotyczące siedzib NIK oraz jego rodziny mogły nie być przypadkowe.

Tak się dziwnie składa, że dwa dni temu dostaliśmy maila, że w naszych budynkach, w ośmiu delegaturach jest podłożona bomba – przypomniał Banaś. Więcej na temat alarmów bombowych TUTAJ.

Dzisiaj przyszedł mail, że rzekomo mój syn, Jakub, ma popełnić samobójstwo. W związku z tym policja pojawiła się u mojej rodziny, u syna, w Krakowie. O komentarz poproszę was już samych – zwrócił się na koniec konferencji Banaś.

Tajemniczy mail

W środę późnym wieczorem na skrzynki pocztowe policji oraz delegatur NIK w całym kraju przyszedł mail z anonimowego konta. Jego autor przedstawiał się jako Jakub Banaś i twierdził, że planuje samobójstwo. Do treści listu dotarł Onet.

„Piszę tę wiadomość, aby nie było wątpliwości – bezpośrednio nikt nie przyczynił się do mojej śmierci. To wyłącznie moja decyzja. Chcę popełnić samobójstwo. Planowałem to od jakiegoś czasu. Nikt mnie nie zamordował. To ja postanowiłem pożegnać się ze światem” – napisano w mailu.

„Moje życia, moja świetnie zapowiadająca się kariera, zostały zrujnowane przez służby PiS. Szantażowano moje ojca, aby zrezygnował ze stanowiska, miałem odegrać rolę karty przetargowej. Koniec tego, skończyło się. Każdy człowiek ma swoje granice wytrzymałości. Moje zostały już przekroczone” – czytamy.

„Wysadzę dom, zniszczę wszelkie dowody, już nigdy go nie przeszukacie. Już nigdy nie będziecie szantażować mnie, ani mojego ojca. Zostanę zapamiętany jako męczennik.
Jakub Banaś” – napisano w mailu.

Jakub Banaś zdementował, jakoby był autorem listu. Na konferencji zaprzeczył temu także Marian Banaś.

Policja o 6 rano zapukała do domu żony Mariana Banasia, a ok. 8 rano do domu jego syna, Jakuba. – Nie wchodziliśmy do domu. Sprawdzaliśmy informacje, które okazały się nieprawdziwe. Nic się nikomu nie stało – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Brutalne pobicie, kredyty na słupy, politycy i celebryci. Banaś bierze się za jedną z największych afer

24 KOMENTARZE

 1. Odważny facet , musi uważać bo mogą go załatwić , to bandyci bez skrupułów , Lepper też się nie spodziewał a był z niego odważny chłop i dał się tak głupio zaskoczyć , a syn Struzika , Millera ….

  • Teraz, dla odmiany i po casus Pańko, gostek zginie na rowerze (gdy za wolno będzie pedałował).

 2. Bo po co się tak z tym cyrtolić i napinać atmosferę. Trzeba walić wszystko „prosto z mostu” i niech te fakty mordują rządowych bandziorów. A tak, to wszystkim daje czas, a oni nie próżnują. Przecież we świecie żydowskim wszystko zawsze „idzie” po trupach. To dziwota jakaś jest ?

  • @Rochel57,
   pytanie do Ciebie,te cyferki to rok przyjścia na świat,czy latka biologiczne? ( ja mam tyle biologicznie) i,kuźwa uważam się za starego już.😒

   • Kup książki Pavel Tsatsouline ćwicz zgodnie ze wskazówkami. Po kilku tygodniach będziesz się czuł rewelacyjnie. Fizycznie i psychicznie.

 3. To była wiadomość od seryjnego samobójcy. Pan Banaś, jego syn i inni członkowie rodziny powinni jak najsxybciej opublikować oświadczenia, że są szczęśliwi i nie zamierzają popełnić samobójstwa.

 4. prezes Banaś, który przez braterstwo w Kyokushikai, budzi pewną dozę mojego zaufania, powinien pamiętać, że najlepszą obroną przed zamachem uniemożliwiającym opublikowanie kompromatów – jest ich wyprzedzające opublikowanie i to szeroko oraz głośno. Inaczej po głowach niektórych stale będą chodzić myśli… a to o Lancii Themie…. a to o gruzowikach… nie straszyć, prezesie Banaś – publikować

 5. Jest też inna możliwość. Banaś sam celowo narobił rejwachu co by się wyjaśniło, że nikt z jego rodziny nie zamierza popełniać samobójstwa w najbliższym czasie. I oczywiście narobić szumu wokół całej sprawy. Byłoby to bardzo sprytne z jego strony. Może to też świadczyć, że zamierza pójść na całość. Zaczyna robić się ciekawie.

  • Lepper, o ile pamiętam, też zarzekał się iż się świetnie ma i nie zamierza sam skończyć ze sobą. Tak że o kant [email protected] należy potłuc rady tutaj radzących prowokatorów.

 6. Z mafią i bandytami nie układa się,
  jak ktoś próbuje, albo się wycofuje,
  to wtedy mordują ciebie, albo najbliższych.

 7. Nabrechtał i teraz nie wie jak się z tego wycofać !!! Banaś jak pospolity gówniarz !!!

 8. Jeśli to aktualna fotka,to bardzo źle wygląda.Nerwy ,stres ,a i zaufany mocno doktor musi być,bo nikt nie da rady wytrzymać nacisków z różnych stron całej machiny państwowej.

 9. Sam taki jeden Banaś wystarczy, żeby zdezorientować, obnażyć i zatrząść wierchuszką, która bez swoich siepaczy nie przetrwałaby jednej lekkiej burzy. Podobnymi sprawami Polska jest usłana. Sama konferencja była bardzo trudna dla prezesa. Wił się jak piskorz. Jednak na konkretne pytanie o Morawieckiego, bez zebrania wszystkich dowodów, nie mógł odpowiedzieć – urzędnicy to wiedzą.

 10. Jeden z poprzedników p.Pańko, chciał wyjaśniać FOZZ i zginął na drodze, a potem w wodzie po kolana utopili się policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia. P.Banaś musi uważać na ciężarówki na ukraińskich lub białoruskich numerach i w weekend nigdy sam nie zostawać, bo w Polsce seryjny samobójca grasuje w piątki i soboty.

  • Czyli, w każdy weekend – balanga taka, żeby sąsiedzi wiedzieli iż pacjent żyje i nabiera sił na następne dni robocze.

 11. To ten cham i kurdupel kaminski , kolega drugiego kurdupla (są w tym samym klubie) stosuje terror na rozkaz tego drugiego. Może być tak ,że zabiją Banasia – będzie to wypadek samochodowy , albo zawał lub coś podobnego. Wszyscy , ale to wszyscy „politycy” w tym kraju to zwykłe świnie . To był sygnał ,ze przyznają się do nadużycia prawa – gnoje. Daj nam panie do władzy,Polaków nie żydów.

 12. Pamiętaj , że możemy zrobić to przy wyborach , ale każdy leser musi podać pochodzenie i to do siódmego pokolenia , wtedy żydzi będą odcięci od władzy i od koryta.

 13. 70 milionów zł to pryszcz. 3 miliardy zł wypłynęły z banków na podstawione słupy i sprawa się rozmyła. Szef NIK też wyciągnął IM to na światło dzienne. Ochłapami z UE napchają sobie karmany Ci co żłobie.

 14. Dla mnie to oczywiste te sytuacje rodziny i Banasia są zaaranżowane, po prostu ma się bać. Tylu ludzi już zginęło, czuja się pewnie, no trzeba liczyć , że teraz ręki nie przyłożą. Od Kukiza tez człowiek zginął i co? nic nie wykryto , a przecież prowadził niewygodne sprawy. A co z śp. Ewa Ziętek była w posiadaniu materiałów i co cisza. Można by tak wyliczać zabrakło by iluś tam stron. Mały będzie trzymał Morawieckiego bo to wspólnota, a ja trzymam kciuki za Banasia.

 15. A jak się zakłada anonimowe konta do wysyłki lipnych maili? Nie da się sprawdzić kto to wysłał? Taki kit to możecie wciskać sześćdziesięcioparoletnim zgredom jak ja a nie młodym inteligentnym ludziom doskonale wiedzącym jak można szybko odnaleźć w necie nadawcę dowolnego e-maila.

Comments are closed.