Ohio urządza „loterię szczepionkową” dla niezdecydowanych. „1 mln dolarów co tydzień”

W USA będą przekonywać
W USA będą przekonywać "sceptyków", że szczepionki są ok. Wydadzą na to kupę pieniędzy. Foto: Pixabay

Stan Ohio w USA próbuje przekupić obywateli, żeby się zaszczepili. W ramach loterii przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 1 mln dolarów dla pięciu przyjmujących szczepionkę na Covid-19 osób.

Gubernator Ohio Mike DeWine ogłosił, że udział w loterii mogą wziąć tylko dorośli mieszkańcy stanu, którzy zostali zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką . Pierwsze z pięciu cotygodniowych losowań odbędzie się 26 maja. Przekazał, że loteria zostanie opłacona z funduszy pomocowych rządu federalnego na koronawirusa.

Joe Biden wyznaczył swojej administracji cel wyszczepienia 70 proc. dorosłych obywateli do 4 lipca – Dnia Niepodległości. Do tej pory w USA zaszczepiło się 58,7 proc. dorosłych. Jednak w ostatnim czasie spada liczba zainteresowanych wyszczepieniem.

Ohio nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o przekupstwa szczepionkowe. W różnych częściach kraju oferowane są piwo, pączki, bilety na imprezy sportowe czy nagrody pieniężne.

„Wiem, że niektórzy mogą powiedzieć: DeWine, jesteś szalony! Ten twój projekt 1-milionowej loterii to strata pieniędzy. Ale tak naprawdę, prawdziwym marnotrawstwem w tym momencie pandemii – kiedy szczepionka jest łatwo dostępna dla każdego, kto jej chce – to życie stracone dla Covid-19” – pisał na Twitterze DeWine.

Źródła: Twitter/BBC

11 KOMENTARZE

  1. Zaiste dziwna epidemia. Sterty trupów rozkładają się na ulicach a ludzi trzeba kasą zachęcać do przyjęcia „medykamentów”. Ciekawe kiedy dojdą zachęty bardziej wymowne w postaci lufy do skroni.

  2. Koncerny medyczne ze swej strony też urządzają swoistą loterię: kilka zgonów poszczepiennych co tydzień. Kto wygra?

  3. Niech Biden zadeklaruje, że ustąpi z urzędu, gdy wyszczepienie osiągnie pożądny procent. Chętni się znajdą.

  4. Uwaga wampiry nadchodzą, to już może być teraz. To już może być wymarzony żydom koniec „Izraela” w Palestynie i początek agresji na polin. Tu żydom jest najlepiej
    Panie Jezus Chryste chroń nas przed żydowską zarazą.
    Ręka podniesiona na Polskę i Polaków niech będzie bezwzględnie ucięta.

Comments are closed.