Papież Franciszek przypomniał o 40. rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II

Papież Franciszek, Papież Jan Paweł II Źródło: PAP, wikimedia, collage
Papież Franciszek, Papież Jan Paweł II Źródło: PAP, wikimedia, collage

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej przypomniał, że dziś przypada 40. rocznica zamachu na świętego Jana Pawła II. – On sam podkreślał z głębokim przekonaniem, że swoje ocalenie zawdzięczał Matce Bożej Fatimskiej – dodał.

Zwracając się do Polaków Franciszek powiedział: – Jutro przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej, a także 40. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II tutaj nieopodal na placu. On sam podkreślał z głębokim przekonaniem, że swoje ocalenie zawdzięczał Fatimskiej Pani.

– To wydarzenie uświadamia nam, że nasze życie i dzieje świata są zawsze w ręku Boga. Zawierzmy Niepokalanemu Sercu Maryi Kościół, samych siebie i cały świat. Prośmy w modlitwie o pokój, o ustanie pandemii, o ducha pokuty i nasze nawrócenie. Z serca wam błogosławię – dodał papież.

Po raz pierwszy od ponad pół roku audiencja odbyła się z udziałem wiernych, w reżimie sanitarnym na dziedzińcu Świętego Damazego w Watykanie. Przybyło kilkaset osób. Franciszek witał się ze wszystkimi, rozmawiał z nimi i błogosławił.

Na początku audiencji wyraził radość ze wznowienia środowych spotkań z wiernymi. Nawiązując do audiencji w bibliotece, które trwały nieprzerwanie od listopada 2020 roku, papież przyznał, że „nie jest miłe” przemawianie tylko do kamery.

– Zobaczenie każdego z was sprawia mi przyjemność – powiedział Franciszek. Poprosił obecnych: – Zanieście wszystkim przesłanie od papieża; takie, że ja modlę się za wszystkich i proszę, by modlić się za mnie.

Źródło: PAP