Podwójne paszporty covidowe dla Polaków? Rau: „To turystyczna szansa”

Zbigniew Rau. Foto: wikimedia/sejm.gov.pl
Zbigniew Rau. Foto: wikimedia/sejm.gov.pl

Będziemy zastanawiać się, czy poprzestać na certyfikatach ogólnounijnych, czy wprowadzić jeszcze coś tylko dla państw Grupy Wyszehradzkiej, aby w jakiś sposób ułatwić wymianę turystyczną między naszymi krajami – powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Podróżowanie w dobie COVID-19 będzie jednym z tematów spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które odbędzie się w piątek w Łodzi.

– Będziemy zastanawiać się, czy poprzestać na certyfikatach ogólnounijnych, czy wprowadzić jeszcze coś tylko dla państw Grupy Wyszehradzkiej, aby w jakiś sposób ułatwić wymianę turystyczną między naszymi krajami. Wydaje się, że u podstaw naszego wspólnego, choć spontanicznie sygnalizowanego, myślenia jest to, że jest to turystyczna szansa dla naszych krajów ze względu na pandemię. Prawdopodobnie będziemy częściej niż do tej pory wybierać nasze kraje jako miejsce spędzenia wakacji – mówił w czwartek na antenie Radia Łódź Zbigniew Rau. W ramach obecnego polskiego przewodnictwa w V4 będzie on gospodarzem spotkania.

Jak zaznaczył, nic nie jest jeszcze przesądzone, ale byłaby to naturalna kontynuacja podjętej wcześniej w ramach Grupy wymiany doświadczeń w dziedzinie walki z mniemaną pandemią. Poza tym ministrowie spraw zagranicznych V4 będą rozmawiać o zagadnieniach zawartych w tzw. deklaracji krakowskiej z lutego 2021 r.

– Tam spotkało się czterech premierów naszych państw, którzy podjęli pewne zobowiązania, między innymi zwiększenie składki do budżetu międzynarodowego funduszu wyszehradzkiego, współpracy w przestrzeni cyfrowej, zacieśniania współpracy w obszarze zarządzania kryzysowego. Zdamy sobie wzajemnie relacje, jak udaje się to zrealizować w naszych państwach – stwierdził Rau.

Zdaniem szefa polskiego MSZ, przez państwa – szczególnie pozaeuropejskie – Grupa Wyszehradzka postrzegana jest jako zwarty blok, istotny punkt odniesienia dla polityki europejskiej i wewnątrz UE.

– Chodzi o to, abyśmy mówili jednym głosem w sprawach istotnych dla Unii Europejskiej, między innymi o alokacji środków, także w ramach Funduszu Odbudowy, czy o polityce klimatycznej, migracyjnej – mamy tu dużo wspólnych interesów, które ujawniają się, gdy szefowie naszych rządów artykułują je razem. Wtedy jesteśmy bardziej wyraziści i znaczący w dyskursie europejskim, możemy tworzyć i narzucać agendę zgodnie z naszymi interesami – podkreślił Rau.

Źródło: PAP

33 KOMENTARZE

  • ja tesz humanitarny jezdem,bo pszyjmuję w swojej rezydencji,czyli szopie DAMY znajome,tylko wówczas ,gdy uzbieram Al,na kwotę ok.30 zl.Mogę wówczas postawić swej koleżance duże piwo w plastiku( 1l),zaoferować nocleg,( mam nowy koc) a i sobie nie oszczędzam,od razu kilo paróweczek i buteleczka denaturatu ,,Mocasz Piekielny”jest zakupiona.No i zgrzewka piwka,rownież ze znanego marketa.Koleżanka zafsze jest zadowolniona.Pozdrawiam fszystkich z pisu.beeeeeeeeeeeeeeeeeee

 1. Żeby coś tak podstawowego, jak prawo do swobodnego poruszania się miało być przywilejem? Niech rau się puknie w ten wyłysiały łeb.

 2. Plestyńczykom wizę/certyfikat/paszport do ewropy,,przyznal ” izrael,rozwalając im chałupy.I robiąc tzw.,,inwazję” na bezbronnych cywili.To jest bardzo źle,panie rału.powiedzieć: aj waj aj waj to za mało.

 3. Następny żyd z unii będzie ustawiał ludzi , jak w obozie !!! Myślę , że swoją rodzinkę wytresował jak małpy ! Reisepass ,Ausweis bitte !!!

 4. Kennkarty. Minister Rau jak minister Ribbentrop, a w zasadzie jak Generalgouverneur Hans Frank. Oby podobnie skończył.

 5. nooo, będą się zastanawiać… czy mogę gdzieś pojechać, czy nie mogę, no zastanawiajcie się… a moze stworzyć ministerstwo ,,przemieszczania i podróży,,- byłby nowy minister który by występował w tv i mówiłby gdzie danego dnia można jechać, wprowadzałby zakazy i nakazy, sasin byłby dobry

  • Niezwłocznie powinni ustanowić paszport upoważniający do przekraczania rogatek miast. Panie Rau. Dotąd dzban wode nosi, dopóki się ucho nie urwie. A na drzewach zamiast liści, będa dydnać pandemiści.Czas rozliczeń jest już bliski.Jak już przyjdzie co do czego, możesz pan nie mieć ani czasu ani możliwosci załapać sie na samolot do Izraela, aj waj.

 6. Idźmy jeszcze dalej, wprowadźmy paszporty ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy województwami, potem między gminami a na końcu czytnik przed każdymi drzwiami. Klatka zamknięta / Klatka otwarta

  • Twoja enuncjacja „coloo” jest jakaś taka niedopracowana. Nie wyjaśniłeś czy to Aszkenazyjczyk, czy prosty Chazar. Słowo żyd oznacza wyznanie, a Żyd przynależność państwową. Czepiaj się tramwaju, a nie wyznań. Czepiaj się pochodzenia, to bardziej pożyteczne.

 7. Wprowadzają nam apartheid sanitarny i do tego podwójny, takie rzeczy kiedyś to tylko w literaturze sf. Wykreowali sytuacje do uczynienia z ludzi niewolników. Najbardziej przykro gdy ludzie jeszcze wierzą, że to wszystko wróci do normalności. Nie wróci, a to dlatego, że ludzie pozwolili im robić rzeczy na jakie nigdy by się nie zgodzili, gdyby nie pretekst pandemii

  • Zgadzam się. Ludziom spodobał sie namordyzm i segregacja pandemiczna. Oni kochają być niewolnikami.

 8. Cała pandemia była tylko środkiem do wprowadzenia w pierwszej kolejności paszportów sanitarnych, następnie zamieni się w ID2020, zapewne według patentu WO 2020 060606. Wykorzystano ją też do federalizacji UE, Soros namawiał aby fundusz odbudowy był na tyle duży, że spowoduje wieczną więź, czyli nigdy więcej wychodzenia z UE

 9. I podatki nakładane przez UE na obywateli Polskich, wracamy do nawet gorszej zależności niż tej między sowietami, a PRL

 10. czy ktos moze nas uwolnic od debili pasozytujacych na naszych pieniadzach??????????

 11. Panie RAUS! Pan raczy żartować a raczej pierd…ć! Ja oświadczam: pójdę wejdę i pojadę tylko tam, gdzie mnie wpuszczą normalnie bez żadnego pańskiego ścierwoświstka. Do miejsc innych dostanę się po prostu siłą lub innymi metodami. Koniec kropka nie musisz pan mi odpowiadać śmieciu ty zasrany!

 12. Nieśmiało podpowiadam rządowi, że najlepsze byłyby kolczyki dla bydła; z numerem, chipem i gpsem po wyszczepieniu stada ludzi umieszczone w uszach tak żeby nie pomyliły się koszerne satelity

 13. Na podstawie jakich paszportów będzie się odbywało przyjmowanie uchodźców wojennych z israela? Oczywiście w razie jak by co.

 14. To rozumiem jakieś kontrole na granicach będą? Bo narazie to jedyny środek przymusu jaki widziałem to napis nad autostrada i/lub SMS aby pamiętać o kwarantannie.

Comments are closed.