Rafał Ziemkiewicz o konflikcie izraelsko-palestyńskim: „Żydzi do Gazy”

Rafał Ziemkiewicz. / foto: YouTube

Sytuacja na linii Izrael – Palestyna wciąż jest napięta. W tamtejszych miastach rozgrywają się dantejskie sceny. Sytuację skomentował na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz przypomniał swój „antysemicki” tekst.

„Trudno mi nie przypomnieć mojego proizraleskiego tekstu, który w muzeum Polin wystawiono jako dowód «polskiego antysemityzmu». Z komentarzem z perspektywy minionych siedmiu lat” – napisał Ziemkiewicz. „Czytajcie” – zachęcił, linkując tekst „Żydzi do Gazy!”.

Jak podkreślił publicysta, jego tekst wywołał „furię zarówno antysemitów, jak i zawodowych łowców antysemityzmu”. Znalazł się on na wystawie muzeum POLIN jako przykład „kontynuacji antysemickiej peerelowskiej propagandy Marca’68 – co tylko stanowi dowód, jak żałosnym i nienawidzącym Polski ludziom odpala PiS co roku 8 milionów peelenów, więcej niż jakiemukolwiek innemu polskiemu muzeum”.

Ziemkiewicz przypomniał, że tekst powstał jeszcze zanim premier Izraela Benjamin Netanjahu „okazał się cynicznym gangsterem i dla swych przyziemnych celów (mówiąc wprost, żeby nie stracić władzy i nie iść do więzienia) postanowił uczynić Polskę głównym celem swej nienawiści i ataków żydowskiej propagandy, do czego wykorzystał nowelizacje naszej ustawy o IPN”.

„Teraz ten sam polityczny gangster, cztery razy pod rząd przegrawszy wybory, ale skutecznie blokując powstanie nowego rządu i za każdym razem rozpisując nowe, ramię w ramię z Hamasem doprowadził do wybuchu przemocy w swoim kraju. Być może dzięki temu piąte wybory uda mu się wreszcie, jako pogromcy Polaków i Arabów, wygrać. A że świat, który przywykł do archiwalnych zdjęć „nocy kryształowej” po raz pierwszy zobaczył Żydów w roli odwrotnej, tym razem jako SA-manów linczujących przypadkowych Arabów, tłukących im witryny ich sklepów i podpalających domy? „Za winy Trockich płacą Bronsztajnowie”, dla Netanjahów, Kaatzów czy Lapidów tym lepiej, każdy antysemicki eksces to dla nich wiatr w żagle i im więcej nienawiści do Żydów i Izraela wywołają, tym więcej na tym zarobią” – ocenił publicysta.

Nacjonalizmy

W tekście sprzed siedmiu lat Ziemkiewicz stwierdził, że „trudno polskiemu narodowcowi nie patrzeć na Izrael z podziwem i sympatią”. Wyjaśniał, że w pewnym sensie nacjonalizmy polski – endecki – i izraelski – syjonizm – są do siebie podobne, ponieważ zostały zaprojektowane dla narodów, które nie miały swojej Ojczyzny. Oba też zakładały, że warunkiem konicznym do jej odzyskania jest całkowita zmiana narodu.

W ocenie Ziemkiewicza to, co nie udało się Dmowskiemu, udało się syjonistom. „Dmowski zwalczał więc usilnie gnuśność, rozmemłanie i naiwny romantyzm polskiego dworku, usiłując na bazie wyrwanego z analfabetyzmu plebejusza wychować nowego Polaka – rozważnego, kalkulującego i zorganizowanego. Herzla i jego uczniów zaś podobnie mierził kapotowy Żyd-handełes, i podobnie wykuwali Żyda nowego, twardego, żołnierza i pioniera” – wskazał.

„Chciałbym doprawdy, by tak kiedyś wyglądała Polska (wyjąwszy oczywiście klimat i ciągłe ataki terrorystów) i by tak skutecznie umiała realizować swoje narodowe interesy” – pisał o Izraelu.

Konflikt izraelsko-palestyński

Ziemkiewicz ocenił też ówczesny konflikt izraelsko-palestyński. Jak podkreślał, lewackie media nie pokazują całej prawdy o nim.

„Lewackie media szarpią nas za wnętrzności zdjęciami zabitych i poranionych dzieci, ale o tym, kto jest winien ich losowi, starają się nie mówić. Pokazują zniszczenia, ale nie fanatyków z Hamasu, gdy ci celowo ustawiają stanowiska ogniowe w przedszkolach, meczetach i szpitalach, bo używanie palestyńskiej ludności cywilnej do „krwawego pijaru” uznali ze zbrodniczym wyrachowaniem za najskuteczniejszy sposób działania” – podkreślał.

W ocenie Ziemkiewicza położenie Izraela jest podobne do sytuacji USA z czasów wojny w Wietnamie. Mimo militarnych zwycięstw, przegrana pozostaje bitwa o „sympatię świata”. Publicysta podkreślił, że Hamas to nie Palestyńczycy, ale fanatycy, którzy za nic mają dobro swojego narodu. Co więcej, wzięli oni ludność cywilną za zakładników i celowo skupili na niej „ogień żydowskich żołnierzy”. A świat zajmuje się tylko chwytającymi za serce zdjęciami zabitych i rannych dzieci oraz świeżych grobów.

Zdaniem Ziemkiewicza, taki stan rzeczy świadczy o tym, że wszechpotęga Żydów w sferze kultury i mediów to mit. Jego zdaniem interes żydowski przegrywa medialną batalię z lewicową ideologią.

„Rozum i uczciwość każe w toczącej się na Bliskim Wschodzie wojnie wspierać zdecydowanie Izrael. Jeśli ktoś nie rozumie, jaką rolę pełni on jako wyspa zachodniej cywilizacji w morzu groźnego dla niej islamskiego fundamentalizmu, czy może raczej jako korek zatykający butelkę z dżinnem – niech weźmie pod uwagę choćby argument najbardziej prymitywny, ale nieodparty, że póki Żydzi są tam, nie ma ich tu” – podsumował Rafał Ziemkiewicz.

Źródła: Twitter/Ziemkiewicz.info/interia.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

22 KOMENTARZE

 1. A Ziemkiewicz nie widzi, że Żydzi są na tych terenach najeźdźcami i rzeczywistymi terrorystami. Drugi raz w swojej historii.

  • RAZ patrzy przez prymat koryta, cała jego działalność publicystyczna w tworzeniu „nowoczesnego endeka” to próba przekonania narodowców do dobrowolnego obrzezania się z postrzegania żydostwa takim jakie jest, w imię widzenia w egipskiej pladze wyimaginowanej „zachodniej cywilizacji”. Jak się człowiekowi wszczepi świński organ, to efekt immunologiczny dla organizmu jest taki, jak żydowski „cywilizacyjny” postęp na Bliskim Wschodzie..

 2. Izraelczycy mają bardzo duży przyrost naturalny, jest im ciasno w tym kurniku. Systematycznie kradną ziemię sąsiadom i każdy wie, że ukradną do ostatniego cala. Tak jak Angole zawłaszczyli Amerykę Północną i Australię. Silniejszy gatunek wypiera słabsze. Silniejsze zwierzęta wypierają słabsze. Cywilizacja jest tylko cienkim welonem przykrywającym ludzką zwierzęcą naturę.

 3. Rafal, masz rację, w Polsce nie ma żydów. Michnik przecież ochrzcił swoje dziecko a Bolek był ojcem chrzestnym.

 4. najlepsze, co mógłby NCzas dla tego pana Ziemkiewicza zrobić – to go zamilczeć wraz z tymi niezliczonymi szpagatami propagandowymi – i coś bym bardziej cierpkiego dorzucił – ale się powstrzymam… na razie

 5. Brawo Dla Ziemkiewicza . Szczególnie ostatnie zdanie !!!!! Kto twierdzi ,że są u nas , niech miarkuje ILOŚĆ !

 6. że ,,ziemniak”,jest starym malkontentem,ponarzeka,powygaduje na wszystko i wszystkich,ale robi to w taki sposób,by nigdzie nie zamykać sobie drzwi,ani Broń Boże,nie zrobić sobie zdeklarowanych wrogów.Robi tak od wielu lat.Dzięki temu ma za co żyć.I wcale mu się nie dziwię.

 7. „Wyspa zachodniej cywilizacji”. Ta, oczywiście.
  „Nie ma ich tutaj”. Są wszędzie, więc co za różnica, znaczy po co przepłacać.

 8. 1.”póki Żydzi są tam, nie ma ich tu” – 100% racji – ale taki starch mogą mieć ci co nie wierzą w moc sprawczą własnego państwa. Tak, Polacy mogą się tego obawiać póki będą mieli miernoty u władzy. 2.”Hamas to nie Palestyńczycy, ale fanatycy, którzy za nic mają dobro swojego narodu” – przeszło 70 lat terroru żydowskiego musiało stworzyć fanatyków. Nie da się popierać żydowskiej agresji na ziemie i ludność palestyńską.

  • @grimm,
   zgadzam się,że

   akowcy to nie byli Polacy,ale bandyci,według niemców,
   wg.rozumowania ,,kartofla’,-wnioskując z jego epistoły,araby na wlasnej ziemi to terroryści,

 9. Rafalek to chcialby i rubelka zarobic i cnoty nie stracic. Ale tak naprawde to robi loda terrorystom zydowskim. I jeszcze za to zaplaci

 10. Kto czyta jeszcze tę dziennikarską ścierę? Przecież to człowiek, który nie tak niedawno dawał twarz pisowskiej zarazie, martwił się, że Polacy będą kombinować przy noszeniu maseczek, zwolenników zakazu aborcji nazywa radykałami a tych, którzy chcą mordować tylko „w niektórych przypadkach” nazywał normalsami i wzdychał do kanalii typu Weissa czy „profesora” Kaczyńskiego. Pies go j***ł.

 11. RAZ kombinuje jak każdy z przemyslu dziennikarskiego żeby się zbytnio nie narazić. Naprawdę walą między oczy prawdę tylko Gryguć (pan „Nikt”), Braun i ostatnio Jan Piński (także Warzecha i Sommer). Reszta się (mniej lub bardziej ustawia), czyż nie?

  • Dodałbym do tego Pospieszalskiego. A tak w ogóle to jaką prawdę między oczy wali Warzecha? Ostatnio na Tłiterku przekonywał cały świat, że któraś tam okładka Do Rzeczy (dawno przestałem czytać tę pisowską szmatę) nie jest żadną „antyszczepionkową szurią” (bo takie zarzuty się pojawiły wśród oświeconych i przyzwoitych), tylko, panie, merytoryczny głos w debacie na temat szczepień. Oczywiście coś tam mówi, ale diabłu ogarek też zapali.

 12. Nie wiem dlaczego facebook.com blokuje moje informacje o ruchach wojsk na wschodniej granicy ukrainy z rosja

 13. NIE panie RAZ! nacjonalizm Polski jest skrajnie różny od żydowskiego nazizmu, to nacjonalizm Palestyński jest tożsamy z Polskim, prawowici gospodarze walczą z najeźdźcą. iSSrael, bastard Hitlera i Stalina zaczynał jako lotniskowiec bolszewizmu Stalina na Bliskim Wschodzie, zmieniając front wszedł w buty austriackiego fundatora. Nie jest też „wyspa zachodniej cywilizacji w morzu ……” jest komórką rakową wywołującą ten fundamentalizm, groźny dla całego świata.

Comments are closed.