Szuka ich cała Polska. Zaginęli dwaj nastolatkowie z Ledna. Kilka wersji branych pod uwagę

Zaginęli nastolatkowie z Ledna.
Zaginęli nastolatkowie z Ledna. Policja prosi o jakiekolwiek informacje. (Fot. Policja)

Zaginęli 13- i 15-latkowie ze wsi Ledno w Lubuskiem. Prowadzona jest zakrojona akcja poszukiwawcza, w której uczestniczą mieszkańcy, policja, strażacy i żołnierze WOT.

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami. Ich poszukiwania rozpoczęły się w poniedziałkowy wieczór, kiedy ich rodziny zgłosiły zaginięcie.

„Działania prowadzone są w dzień i w nocy. Za dnia są oczywiście najbardziej intensywne. W nocy nie są na przykład prowadzone przez strażaków poszukiwania na rzece z uwagi na bezpieczeństwo ratowników” – przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dodała, że w godzinach nocnych policjanci pełniący służbę – dyżurni oraz patrole – są wyczuleni, by zwracać uwagę na wszelkie informacje dotyczące zaginionych nastolatków.

Kilka wersji branych pod uwagę

„Niestety tych informacji jak na razie za wiele nie ma. Cały czas los nastolatków jest nieznany. Pod uwagę branych jest kilka wersji, m.in., że zgubili się w lesie, postanowili uciec z domu, ale i ta związana z wypadkiem nad rzeką” – powiedziała policjantka.

Polsat News podał w środę, że nad rzeką znaleziono bluzę należąca do jednego z chłopców. Policja nie chce komentować tych rewelacji.

Od dwóch dni nastolatków szukają policjanci i strażacy wykorzystując łodzie motorowe, sonary, kamery noktowizyjne i quady. Akweny są sprawdzane przez płetwonurków, a tereny leśne i pola przeczesują policjanci prewencji wspierani przez przewodników z psami. Z powietrza nastolatków szuka załoga policyjnego śmigłowca i drony.

Dotychczas podczas tych działań zostało przeszukanych około 1,5 tys. ha w okolicach Ledna – rodzinnej wsi nastolatków. Policjanci sprawdzili 140 km dróg, a strażacy z użyciem sonaru 10-kilometrowy odcinek Odry. Nadal bez skutku.

Rysopis poszukiwanych nastolatków

Filip Pasiewicz – lat 13

Rysopis: 164 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, krępej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne.

Ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem z napisem w przedniej części, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki Reebok.

Ostatni raz widziany był z zaginionym Markiem Gawryszakiem około godziny 15 w miejscowości Ledno w okolicy domu numer 8.

Marek Gawryszak – lat 15

Rysopis: 167 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne.

Ubrany w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma, czapka z daszkiem typu moro.

Ostatni raz widziany był z zaginionym Filipem Pasiewiczem w miejscowości Ledno w okolicy domu numer 8.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.