Kalina Mróz nie żyje. Dziennikarka zmarła nagle, niedawno informowała o ciężkich powikłaniach po szczepieniu

Dziennikarka Kalina Mróz nie żyje. Czy szczepionka mogła przyczynić się do śmierci?
REKLAMA

Nie żyje 34-letnia Kalina Mróz. Dziennikarka „Gazety Wyborczej” nagle trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować.

O śmierci Kaliny Mróz poinformowała jej redakcja.

„Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwolą przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej. Nasz szok, ból, smutek i niedowierzanie są ogromne” – napisano.

REKLAMA

16 maja 34-latka „nagle i niespodziewanie” trafiła do szpitala. Oficjalnie nie podano, co było przyczyną śmierci.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Mróz zajmowała się głównie tematyką filmową. W przeszłości współpracowała m.in. z „Onetem”, „Przekrojem” czy „Twoim Stylem”. Od 2015 roku była dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Oprócz tekstów do wydań papierowych i internetowych, tworzyła także podcast „Kanapowcy”, w którym recenzowała filmy oraz seriale.

Kalina Mróz – reakcja immunologiczna na szczepionkę.

Śp. Kalina Mróz poinformowała niedawno, że wystąpiła u niej reakcja immunologiczna na szczepionkę przeciwko COVID-19. Nie czuła się najlepiej.

Mróz na facebookowym profilu Kanapowcy – obok filmów – pisała o tym, co się u niej aktualnie dzieje. 28 kwietnia wyraziła radość, że udało się jej zarejestrować na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Kalina Mróz cieszy się z terminu szczepienia.
Screen z FB. Profil aktualnie jest niedostępny.

8 maja, a więc osiem dni przed „nagłym i niespodziewanym” trafieniem do szpitala, Mróz pisała, że wystąpiły u niej reakcje immunologiczne po szczepieniu.

„Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!) i pewnie podobnie jak ja część przechodzi ciężko entuzjastyczną reakcję immunologiczną na szczepionkę” – pisała dziennikarka.

Kalina Mróz o powikłaniach po szczepieniach.
8 maja Kalina Mróz poinformowała, że przechodzi ciężkie powikłania po szczepieniu. (Screen FB. Profil aktualnie niedostępny)

Kalina Mróz nie żyje. Profile w mediach społecznościowych usunięte

Ostatni wpis pochodził z 14 maja. Także dotyczył szczepień.

Dziennikarka Wyborczej Kalina Mróz o szczepieniach.

Zarówno powyższy profil Kanapowcy (do niedawna dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/kanapowcypodcast), jak i drugi publiczny, pod nazwiskiem (https://www.facebook.com/kalina.mroz.54), nie są już dostępne w sieci. Zostały albo tymczasowo zablokowane, albo całkowicie usunięte.

Kalina Mróz – co było przyczyną śmierci? Dlaczego umarła?

Oficjalnie nie poinformowano, co było przyczyną śmierci dziennikarki „Gazety Wyborczej” Kaliny Mróz.

Sprawę powinny rzetelnie i przejrzyście wyjaśnić odpowiednie organy. W przypadku śp. Mróz wystąpił klasyczny NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), o czym oficjalnie informowała dziennikarka.

Jeśli do zgonu doszło krótko po szczepieniu (w tym przypadku tak), istnieje obowiązek, aby się temu przyjrzeć i to zbadać.

Czy szczepionka przeciw COVID-19 przyczyniła się do zgonu Kaliny Mróz? Na ten moment ani nie można tego jednoznacznie stwierdzić, ani wykluczyć. Liczymy, że sprawa zostanie wyjaśniona dogłębnie, a opinia publiczna pozna wyniki badań.

REKLAMA