Bezkarny jak Kaczyński? Prezes PiS nie stawił się na przesłuchaniu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
REKLAMA

Komisja Etyki Poselskiej w środę 26 maja zajęła się wnioskiem o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego za nazwania posłów opozycji „przestępcami”. „Wirtualna Polska” donosi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie pojawił się na przesłuchaniu.

– Kaczyński nie wytłumaczył się ze swoich słów, nie uczestniczył w posiedzeniu Komisji Etyki. Został wezwany na drugi termin – mówi jeden z polityków w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

Posiedzenie Komisji Etyki Poselskiej rozpoczęło się w środę o godz. 10:00. Nie podjęto na nim decyzji o ewentualnym ukaraniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego za słowa, które padły z jego ust w październiku 2020 roku.

REKLAMA

– Jesteście przestępcami! – grzmiał w Sejmie Jarosław Kaczyński.

– To, co dzieje się na tej sali pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej i państwowej. Wy w tej chwili w imię własnych, małych, brudnych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami – krzyczał.

– Możecie sobie wrzeszczeć. Jest przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego. Wy, wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to!

Chodziło o organizowania protestów w dobie tzw. pandemii COVID-19. Posłowie opozycji złożyli, w związku z tymi słowami, wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukarania Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: Wirtualna Polska

REKLAMA