Więzień polityczny próbował przebić sobie gardło długopisem na sali sądowej [VIDEO]

Foto: Twitter Hanna Liubakova

Do szokujących wydarzeń doszło podczas rozprawy na Sali sądowej. Białoruski opozycjonista próbował sobie przebić gardło długopisem.

Rozprawa sądowa białoruskiego opozycjonisty Sciapana Łatypau zamieniła się w horror. Łatypau, który uważany jest za więźnia politycznego, próbował przebić sobie gardło długopisem.

Co bardziej szokujące, według świadków zdarzenia Sciapan Łatypau pojawił się w sądzie ze śladami ciężkiego pobicia. Możliwe zatem, że wolał się zabić niż wracać za kraty.

Oprócz śladów pobicia opozycjonista miał obandażowaną rękę. W pewnym momencie Łatypau wszedł na ławkę i wbił sobie w gardło długopis.

Na ratunek ruszyli mu milicjanci. Wezwano też pogotowie.

Według świadków tuż przed próbą samobójczą więzień miał oskarżyć białoruskie służby o zmuszanie go do przyznania się do winy. „GUBOP obiecał, że jeśli nie przyznam się do winy, będą sprawy karne przeciwko moim krewnym i sąsiadom” – miał krzyknąć Łatypau.

Łatypau brał udział w protestach na Białorusi. Jest oskarżany o namawianie do protestów, zakłócanie porządku publicznego, oszustwa i naruszenie cielesności funkcjonariuszy służb mundurowych.

Źródło: o2