W kadrze Włoch na Euro zabrakło „przedstawicieli różnorodności”, więc wyzywają ich od „faszystów Mussoliniego”

Drużyna Włoch Fot. twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!

„Fachos ”,„ekipa Mussoliniego” – takie wpisy w mediach społecznościowych pojawiły się pod zdjęciem włoskiej kadry piłkarzy na Euro 2021. Fala anty-białego rasizmu nadeszła m.in. ze strony… francuskich internautów. Widocznie za bardzo się do „różnorodności” u siebie już przyzwyczaili, a BLM przeżarło niektóre mózgi.

Włochy prowadzone przez trenera Roberto Manciniego zagrają z Turcją w meczu otwarcia Mistrzostw Europy. Teraz przedstawiły już oficjalnie kadrę 26 zawodników. Fotografię drużyny zamieszczono też na francuskich portalach, m.in. na Nazionele.fr i tu akurat rozpętała się rasistowska nagonka.

Odbiorcy znad Sekwany byli chyba „zszokowani”, że nie zobaczyli kolorowych zawodników, więc pisali o „drużynie rasistów”. Nawiązywano też do historii, przywołując termin „faszyści”, a nawet nazwisko samego Duce. „Musso byłby dumny” – pisał jakiś lewacki idiota, a inny dodawał, że ten „zespół zalatuje Mussolinim”.

Niektórzy poszli jeszcze dalej. Padły porównania do „marszu Czarnych Koszul na Rzym” i do Ku Klux Klanu. Były i obraźliwe epitety wobec Azzuri, w tym o „białej czekoladzie” chyba najdelikatniejszy. Moderator dyskusji napisał w końcu o „rasistowskim szaleństwie”, które opanowało ludzi w 2021 roku i „obsesji na punkcie koloru skóry”.

Ciekawe co będzie się działo, jeśli los zetknąłby na Euro obydwie drużyny? Swoją drogą w meczy Polska-Rosja też jakoś „różnorodności” nie było, ale zdaje się, ci od BLM chyba nie oglądali…

8 KOMENTARZE

  1. Będą plackiem błagać o wybaczenie. Oczywiście jest opcja pastowania się przed meczami.

  2. Francuzi to najbardziej porąbany naród w Europie. A Włochom tylko gratulować, że będzie ich reprezentować reprezentacja Włoch, a nie zbieranina z całego świata.

  3. w taki sposób kolejny Hitler czy Mussolini dojdzie do władzy. ludzie już dość mają zakłamania murzynow czy żydów i kupczenia holokaustem,antysemityzmem,rasizmem i innymi „izmami”. ludzie chcą normalności,a obecny świat taki nie jest

  4. Nawiasem mówiąc obecne Euro to mistrzowski przekręt Platiniego: niegdyś UEFiArze brali w łapę od 1-2 krajów- gospodarzy, a przy obecnym stadiony są w jedenastu krajach. Więc łatwo policzyć. Kum Bońka okazał smykałkę nie tylko niegdyś na boisku ale i przy zielonym stoliku…

Comments are closed.