Segregacja na koncertach? Kult: „Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE”

Kazik. / foto: YouTube
Kazik. / foto: YouTube

Coraz więcej artystów estradowych decyduje się na występy wyłącznie dla zaszczepionej publiczności – inaczej przez limity nie mogliby w ogóle organizować koncertów. Zespół Kult woli jednak wcale nie organizować podobnych imprez niż wspierać segregację sanitarną.

– W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE – czytamy na stronie FB zespołu.

To nie pierwszy raz, gdy Kult staje po stronie wolności. Wcześniej zespół nie przyjął pieniędzy od państwa, które dostali m.in. muzycy discopolo.

Ostatnio natomiast lider zespołu, Kazik Staszewski, krytycznie wypowiadał się o przekazywaniu pieniędzy artystom przez związki twórców i stworzeniu statusu artysty zawodowego.

Pisaliśmy o tym:

Kazik Staszewski: Martwi mnie marsz obecnej władzy w kierunku realnego socjalizmu [VIDEO]

To zawsze godne pochwały, gdy osoby, które cieszą się dużym autorytetem w społeczeństwie, dają rzeczywiście dobry przykład swoją wolnościową postawą.

 

Prenumerata NCZ! z prezentem

8 KOMENTARZE

  1. Za to uwielbiam Kazika, klient szczepiony, nieszczepiony, on ma płacone od łebka, im więcej na koncercie tym przychód większy.

  2. „Coraz więcej artystów estradowych decyduje się na występy wyłącznie dla zaszczepionej publiczności” To kto będzie chodził na te koncerty? Zaszczepione babcie i dziadkowie(którzy wymierają po złotym strzale), bo młodzi nie chcą się szczepić. Kolejny koronowy debilizm.

  3. Brawo Kazik. DOsć tego pseudolewackiego apartheidu sanitarnego w Polsce . To wstep do totalitarymu . Hitler też tak zaczynał. A co z Konstytucją Panowie Morawiecki i Niedzielski ? To u nas obowiązuje Konstytucja czy regulacje Eurokołchozu ???
    Art. 32 :
    PKT2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Comments are closed.