Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości” TVP. Wiadomo dlaczego!

Danuta Holecka. / fot. Prt Sc TVP INFO
Danuta Holecka. / fot. Prt Sc TVP INFO

Ulubienica Jarosława Kaczyńskiego zniknęła z TVP. Dziennikarze ustalili co się dzieje z Danutą Holecką.

Danuta Holecka, jedna z twarzy TVPiS od 21 kwietnia nie prowadzi „Wiadomości” TVP. To o tyle zaskakujące, że Holecka jest jedną z najbardziej lubianych przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego prezenterek.

Pierwotnie Holecka miała wrócić w czerwcu. Jednak po tygodniu wciąż nie pojawiła się na antenie.

A co więcej, nie wiadomo czy Holecka wróci w czerwcu. Portal Wirtualne Media w rozmowie z pracownikami TVP ustalił przyczyny nieobecności divy telewizji Jacka Kurskiego.

O ile tydzień temu pracownicy TVP przekonywali, że Holecka korzysta z zaległego i bieżącego urlopu, to teraz narracja jest zupełnie inna.

„Nie wiadomo, czy będzie prowadzić program w tym miesiącu. W czerwcu nie ma jej na grafiku. Przynajmniej na razie. Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi” – zdradził portalowi Wirtualne Media pracownik „Wiadomości” TVP.

Według ustaleń portalu, Holecka wróci tak szybko jak pozwoli jej na to zdrowie Pracownicy TVP z Placu Powstańców zapewniają, że nieobecność Holeckiej w żaden sposób nie jest związana z kwestiami politycznymi.

Niemniej pracownicy TVP nie chcą wypowiadać się za samą zainteresowaną. Obecnie główne wydania rządowych wiadomości prowadzą Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk.

Danuta Holecka jest związana z TVP od ponad 30 lat.

Źródło: Wirtualne Media