Piotr Schramm o nagłej śmierci dziennikarki. „Czy nie czas w końcu zacząć zadawać ekspertom merytoryczne pytania…?”

Piotr Schramm.
Piotr Schramm. (FOT. YOUTUBE/MACIEJ WIECZOREK)

Kilka dni temu nagle i w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach zmarła dziennikarka Kalina Mróz. Jej śmiercią zszokowany jest adwokat Piotr Schramm, były partner Edyty Górniak. Istnieją bowiem podejrzenia – oficjalnie niepotwierdzone – że do zgonu przyczyniła się szczepionka przeciwko COVID-19.

O śmierci Kaliny Mróz 24 maja 2021 roku poinformowała jej redakcja – „Gazeta Wyborcza”. Oficjalnej przyczyny śmierci 34-letniej Kaliny Mróz nie podano, co wywołało szereg spekulacji.

Wiadomo, że 16 maja młoda kobieta „nagle i niespodziewanie” trafiła do szpitala. Kilka dni wcześniej śp. Kalina Mróz informowała, że wystąpiła u niej reakcja immunologiczna na szczepionkę przeciwko COVID-19. Nie czuła się najlepiej.

„Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!) i pewnie podobnie jak ja część przechodzi ciężko entuzjastyczną reakcję immunologiczną na szczepionkę” – pisała dziennikarka.

Jej profile z mediów społecznościowych zniknęły. Sprawę powinny rzetelnie i przejrzyście wyjaśnić odpowiednie organy. W przypadku śp. Mróz wystąpił klasyczny NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), o czym oficjalnie informowała dziennikarka.

Jeśli do zgonu doszło krótko po szczepieniu (w tym przypadku tak), istnieje obowiązek, aby się temu przyjrzeć i to zbadać.

Sytuację skomentował Piotr Schramm. Prawnik i były partner Edyty Górniak zaapelował do dziennikarzy, by zaczęli zadawać ekspertom trudniejsze pytania.

„Najpierw zły stan zdrowia po szczepieniu, potem śmierć. Odeszła Wasza koleżanka. Młoda, pełna życia, piękna 34 latka. Czy nie czas w końcu zacząć zadawać „ekspertom” merytoryczne pytania…? Mamy wszystkie dane, badania, prawdziwe autorytety ze świata. Nie bądź obojętny! Pomalować się, ułożyć włosy i wejść na antenę – to naprawdę jeszcze nie wszystko. Dziennikarz powinno brzmieć Dumnie” – skomentował Schramm.

Czy szczepionka przeciw COVID-19 przyczyniła się do zgonu Kaliny Mróz? Na ten moment ani nie można tego jednoznacznie stwierdzić, ani wykluczyć. Liczymy, że sprawa zostanie wyjaśniona dogłębnie, a opinia publiczna pozna wyniki badań.

14 KOMENTARZE

  1. wszystkie te rzeczy dot. zagrożeń związanych z testami i wczipionkami były opisywane od ponad roku – to gdzie byłeś Piotrze Schammie przez ten cały czas? Należało zapobiec wyszczepianiu – bo teraz walka ze skutkami jest praktycznie niemożliwa. Były dyr. Pfizera mówi: zaszczepieni umrą do dwu lat…

  2. Piotr był na FB. No był jeszcze trochę u Pospieszalskiego ale krótko. Tylko to chyba trochę mało na rozpoznawalnego prawnika orientującego się w całym tym przewale.

  3. Zauważcie, że ona nawet umierając niewzruszenie stała na propagandowym posterunku: „Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!)…”.

  4. 2 czerwca 2021 roku izraelskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że jego zdaniem istnieje „prawdopodobny związek” pomiędzy eksperymentalnym lekiem biologicznym firmy Pfizer/BioNTech o nazwie BNT162b2 (messenger RNA (mRNA) dla COVID-19 a dziesiątkami przypadków zapalenia mięśnia sercowego (zapalenie serca) w Izraelu – głównie u mężczyzn w wieku 16-30 lat.

  5. Według badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez zespół badaczy pod kierownictwem Drora Mevoracha z Hadassah Medical Center w Jerozolimie, u jednego na 5000 młodych mężczyzn, którzy otrzymali zastrzyk, może wystąpić to schorzenie serca po otrzymaniu zastrzyku.

  6. Bezpieczna szczepionka to ta której nigdy nie wszczepiono!
    Dziwię się dziennikarzom, że się szczepią i jeszcze do tego nachalnie w mediach namawiają!

Comments are closed.