Prezydent Francji pobity. Emmanuel Macron dostał od wyborcy z liścia [VIDEO]

Prezydent Francji Emmanuel Macron. Foto; PAP/EPA
Prezydent Francji Emmanuel Macron. Foto; PAP/EPA

Takie nieprzyjemne sytuacje rzadko się zdarzają politykom. Tym razem służby ochrony wyraźnie zaspały. Prezydent Francji Emmanuel Macron został dość siarczyście spoliczkowany podczas spotkania z ludźmi na swoim „tour de France”, w czasie którego zamierza objechać przed wyborami wszystkie departamenty.

Brodaty mężczyzna w masce wyciąga do niego rękę zza barierki, a kiedy radosny prezydent zbliża się, wymierza mu policzek.

Incydent wydarzył się w departamencie Drôme, a nagrane telefonem wideo trafiło do sieci i na portale społecznościowe. Pomimo obecności ochroniarzy, Emmanuel Macron otrzymuje policzek, a mężczyzna przed obezwładnieniem przez ochronę, krzyczy jeszcze: „Precz z Macronem!”.

Inni słyszeli jeszcze zawołanie bojowe rojalistów „Montjoie Saint Denis!”, przypisywane Karolowi Wielkiemu. Chyba jednak słyszeli, to co chcieli…

Wydarzenia rozegrały się w 8 maja w miejscowości Tain-Hermitage w Drôme, gdzie Prezydent Republiki miał odwiedzić liceum hotelarskie. Policja zatrzymała dwie osoby. Marine Le Pen uznała ten „rodzaj zachowania za niedopuszczalny”. Akt potępili też inni politycy.

Dopiero 8 czerwca podano, że w tej sprawie toczy się śledztwo przeciw dwójce mężczyzn związanych z ruchem „żółtych kamizelek”. Policzek prezydentowi wymierzył niejaki Damien T. Druga zatrzymana osoba to Arthur C.

Damien T. i Arthur C. zostali aresztowani przez żandarmów z Plutonu Nadzoru i Interwencji Żandarmerii (PSIG) z Valence. Obaj urodzili się w 1992 roku i pochodzą z Saint-Vallier w Drôme. Nie byli dotąd notowani przez policję.

Podano, że Damien T., czyli główny podejrzany jest adeptem sztuk walki. Poza kendo, zna się jeszcze podobno i na innych sportach walki. Zapewne ma tu usprawiedliwić fakt, że udało mu się chronionego szczelnie prezydenta trafić.

VIDEO. Emmanuel Macron se fait gifler en direct lors de son immersion dans le peuple de France

14 KOMENTARZE

  1. A My/Nasi, kiedy podniesiemy/podniosą swoje leniwe łapska ? – w imię Wolności i Sprawiedliwości, w imię Naszych Rodzin i przyszłych Pokoleń. . Bo Czas nieubłaganie się kurczy.

  2. Coś pięknego. Szkoda tylko że za późno. A propos sztuk walki to do liścia nie trzeba niczego ćwiczyć.

  3. Od swojej babci dostał nie raz i się nie chwali bo to sprawia mu przyjemność , taki jest Mikron ! A jak tam deficyt budżetowy „Francyji” ??? Unia jest BANKRUTEM !!! Trzeba było tyle nie kraść !

  4. No musiał być mistrzem sztuk walki żeby leszcza z liścia pociągnąć, to jasne. A czy ktoś jeszcze pamięta jak Tusk dostał w mordę na wale przeciwpowodziowym od wdzięcznego wyborcy?

Comments are closed.