Nadchodzą nowe testy. Mają weryfikować niezaszczepionych [VIDEO]

Test na koronawirusa.
Test COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Naukowcy z John Hopkins University w Baltimore w USA opracowali testy z krwi, które w ciągu pięciu minut mają sprawdzić, czy zaszczepiliśmy się przeciwko koronawirusowi.

Dzielenie ludzi na lepszych (zaszczepionych) i gorszych (niezaszczepionych) w najbliższych miesiącach ma być weryfikowane na podstawie paszportów covidowych.

Na czarnym rynku kwitnie już handel papierami mającymi zaświadczać o zaszczepieniu. Decydenci chcą temu zapobiec.

Naukowcy opracowali więc testy z krwi, które mają sprawdzić, jaki dana osoba ma poziom przeciwciał, a co za tym idzie – czy jest zaszczepiona przeciw koronawirusowi.

Choć wynalazek jest jeszcze w fazie badań, to na platformie medRxiv opublikowano pierwsze ich wyniki. Eksperyment przeprowadzono na 400 uczestnikach. Skuteczność testów określono na poziomie 87,5 proc.

Badacze przekonują, że testy z krwi będą przełomowe. Na ich wynik trzeba będzie czekać jedynie przez pięć minut. W kwestii przeciwciał są podobno nawet bardziej precyzyjne niż testy typu ELISA, które stosują szpitale, a na wynik czeka się kilka lub kilkanaście godzin.

Są już pomysły, by testy z krwi zastąpiły w przyszłości paszporty covidowe. Miałyby być stosowane m.in. na lotniskach czy przed wejściem na wszelkiego rodzaju imprezy masowe.

Cały proces ma polegać na nakłuciu palca, pobrania próbki krwi i umieszczenia jej na nakładce. Po 5 minutach pojawia się wynik. Jeśli test nie wykryje przeciwciał, będzie to oznaczać, że osoba nie jest zaszczepiona. Jeśli zaś poziom przeciwciał będzie na niskim poziomie, będzie to informacja, iż potrzebna jest kolejna dawka szczepionki przeciw COVID-19.

16 KOMENTARZE

  • Bydło ma zasuwać za michę ryżu, a po pracy pokornie do CELI (pardon. mieszkania) , a nie szwędać się po koncertach. Koncerty i inne igrzyska dla mas może sobie pooglądać na teleekranie z funkcją szpiegowania (pardon. SmartTV) na jednej z płatnych platform :) NIE BĘDZIESZ MIAŁ NICZEGO :D

 1. Czyli zamiast sprawdzic czy ktoś ma przeciwciala to sprawdza sie czy jest zaszczepiony? Czy na prawde tu chodzi o zdrowie

  • ale szczepionka miała nie ingerować w krew/mózg…a jednak – nie chodzi o przeciwciała, tylko zostawia ślad-toksynę – białko kolcowe itp

  • Jeśli się lepiej przyjrzeć to analogii z „Seksmisją” jest więcej. Weźmy te najbardziej oczywiste:
   – straszenie, że życie na powierzchni jest niemożliwe – u nas straszenie wirusem
   – weź pigułkę – u nas weź szczepionkę
   – zamknięcie ludzi w podziemiach – u nas zamknięcie ludzi w domach
   – walka z dekadencją – u nas walka z restauratorami
   Ciekawe tylko, kto teraz jest Jej Ekscelencją?

 2. Świat się kończy, nikt już yego szaleństwa nie powstrzyma.
  Niegroźny dla większości wirus roz jeb ał świat na kawałki.
  Oczywiście wirus nie jest temu winien, tylko banda która chce rządzić światem.
  Szkoda że nie pozwiedzałem świata jak można było.

 3. W przyszłości mają zastąpić paszporty XD to co szykuje nam się jedyna pandemia w historii, która będzie trwać dekady?:D

 4. Uwaga na toksyczne testy i szczepionki CV19.
  Sondy używane do testowania na CV19 nasycone są toksyczną substancją – Ethylene Oxide (nowotwory, mutacje genetyczne, rozrodczość).
  Kolejna sprawa to szczepionki przenoszące toksyczne białko syntetycznej korony (bez wirusa) – zakrzepice i wylewy (w sercu, mózgu, płucach, zawały, siniaki, udary, omdlenia, wypadki samochodowe, komplikacje z menstruacją, poronienia itd.

Comments are closed.